Skocz do zawartości

long shot


maruta82

Rekomendowane odpowiedzi

To konstrukcja z początków DLG o niskich osiągach jak na dzisiejsze czasy. Ale do nauki rzucania i pierwszych prób się nadaje.

Możesz poszukać modelu Albatros produkcji naszego forumowego kolegi Bartka , jest to dobry model do nauki i potem rekreacyjnego latania.

Generalnie każdy model konstrukcji kompozytowej czy to węglowy czy z tkaniny szklanej z formy albo budowany metodą worka próżniowego będzie dobry. Unikaj w tej klasie modeli drewnianych krytych folią i wszelkiego rodzaju pianek udających DLG   bo to nie ma nic wspólnego z tą klasą.

Niestety te modele są dość kosztowne i trzeba mieć świadomość ,że nawet używany model swoje kosztuje.

Jeśli chcesz tylko spróbować a nie masz żadnego doświadczenia to proponuję najpierw opanować podstawy pilotażu na jakimś piankowym modelu np na Easy Gliderze i dopiero potem próbować DLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ares napisał:

To konstrukcja z początków DLG o niskich osiągach jak na dzisiejsze czasy. Ale do nauki rzucania i pierwszych prób się nadaje.

Możesz poszukać modelu Albatros produkcji naszego forumowego kolegi Bartka , jest to dobry model do nauki i potem rekreacyjnego latania.

Generalnie każdy model konstrukcji kompozytowej czy to węglowy czy z tkaniny szklanej z formy albo budowany metodą worka próżniowego będzie dobry. Unikaj w tej klasie modeli drewnianych krytych folią i wszelkiego rodzaju pianek udających DLG   bo to nie ma nic wspólnego z tą klasą.

Niestety te modele są dość kosztowne i trzeba mieć świadomość ,że nawet używany model swoje kosztuje.

Jeśli chcesz tylko spróbować a nie masz żadnego doświadczenia to proponuję najpierw opanować podstawy pilotażu na jakimś piankowym modelu np na Easy Gliderze i dopiero potem próbować DLG.

Dzięki za odpowiedź i podpowiedź. 

Co do umiejętności latania to jakieś posiadam. Trochę modeli np z MPX przerobiłem. Ostatni to funray. Z laminatu też,falcon od Kwarciński ego. Chodzi mi o model którego wezmę na pole przed domem i sobie trochę poćwiczę sterowanie i łapanie termiki. Trochę wyszedłem z formy bo od jakiegoś czasu domeną jest FPV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maruta82 napisał:

Co do umiejętności latania to jakieś posiadam. Trochę modeli np z MPX przerobiłem. Ostatni to funray

Jeśli tak to nie ma o czym mówić.Napisałeś że jesteś zielony to myślałem że nie umiesz jescze latać a widzę że masz spore doświadczenie.Z Dlg sobie w takim razie poradzisz ,oczywiście rzutów trzeba się nauczyć.

Rozumiem ciebie bo też przydalby mi się model do polatania na łąxzce za wioską tak żeby nie nosić zbyt dużo sprzętu.Na szybkie wypady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.