Skocz do zawartości

HobbyWing: Regulator FLYFUN-110A-HV-SBEC-V5


Atomizer

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem taki regulator :

 

HobbyWing: Regulator FLYFUN-110A-HV-SBEC-V5

 

I wg mnie instrukcja zawarta w opakowaniu nie jest przejrzysta i czytelna. Raczej wrzucona na sztukę do wielu regulatorów taka ogólna instrukcja z grubsza co i jak.

 

A ja chce mieć wyraźnie krok po kroku co jak i gdzie podłączyć konkretny regulator który kupiłem.

Nie są to tanie rzeczy i w razie błędu lub pomyłki uszkodzić podzespoły niewskazane.

 

Regulator podłączyłem z silnikiem na chybił trafił.

image.thumb.png.949f5bf591d88364cb8496af9324fb7b.png

 

Teraz mogę się tylko domyślać, że odbiornik mam podłączyć za pomocą trójkolorowego kabelka dostarczonego z regulatorem do portu z oznaczeniem s

image.thumb.png.e582f1eafae7a057c1af457ddbefb27f.png

 

image.thumb.png.f2f5df81a10614d2a632db0a9d293356.png

 

W instrukcji jest pokazane dla tego regulatora dwuprzewodowy kabelek podłączony z jakimś tam odbiornikiem.

Nie mam w zestawie dwuprzewodowego kabelka taki jaki jest na instrukcji. Jest to jakiś błąd w instrukcji bo są pokazane same takie dwuprzewodowe kable.

image.thumb.png.8f23c8e78aec8475fa60eb3a9c19b9e3.png

Czy ktoś już miał do czynienia z takim regulatorem i wie co i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, adam.trzaskowski napisał:

W kazde z tych zlacz idzie zwykly trojzylowy - co jest nie tak?

INSTRUKCJA !

 

Nie widzisz , że są narysowane same 2 przewodowe. Inne niż te co dostałem. Wprowadza to w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Atomizer napisał:

Nie widzisz , że są narysowane same 2 przewodowe. Inne niż te co dostałem. Wprowadza to w błąd.

 

Rysunek był wykonany pewnie jako schematyczny a wszystko zostało wyjaśnione w opisie pod nim. 

 

A generalnie cały problem przez to, że jesteś za młody - za jakiś czas nie będziesz w stanie dojrzeć czy tam są narysowane 2 czy 3 przewody ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już nic pisać...

Wg tego rys.  albo w przybliżeniu dostałem ten regulator

image.png.21b973be709be22704e8c7aadb5a85f4.png

 

A przewody od tego

 

image.png.3736ac64947a6c81ed68feca8fc435a3.png

 

W tym rys. wyraźnie widać trzy przewody i się rozdziela na 1 i 2.

 

 

 

INSTRUKCJA SKOPANA I UWAŻAM TEMAT ZA ZAKOŃCZONY  !  😆

 

A tym bardziej, że już uruchomiłem to urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mieszasz.
Skoro regulator ma BEC to standardowo będziesz miał 3żyłowy kabel - zasilanie i sygnał sterowania silnikiem. To jest podstawa i taki wpinasz w gniazdo - + S

Pozostałe dwa to dodatkowe funkcje. Chcesz skorzystać - podpinasz wg instrukcji. Nie chcesz - nie podpinasz. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.