Skocz do zawartości

Piper Super Cub skala 1/4


olo

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego mam na warsztacie taki model,pajperka chyba jeszcze nie miałem i postanowiłem nadrobić zaległości.

Będzie miał wg.planu 273,5 cm rozpiętości silnik jaki do niego wstawię to 26cm benzyna a później 40 cm benzyna.

Planuje tak rozmieścić wyposażenie żeby było można przesuwając zasilanie RC i zapłonu odpowiednio wyważyć model.

Zmieniłem konstrukcje stateczników i sterów.Nie podobały mi się tak szerokie listwy nadające kształt i trochę szkoda było mi materiału na takie rozwiązanie.

0c1747136d9de72cmed.jpg

af2d278a5569d179.jpg

Moje listwy to klejonka gięta na mokro i nad parującym czajnikiem :D

Składają się z 1 listwy sosnowej i 3 balsowych.

Do gięcia i późniejszego klejenia zrobiłem odpowiednie szablony z 2 warstw pyty pilśniowej.

b147918cf4273042med.jpg

3a6a53659dfbe163med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz,teraz chyba taka moda że jak masz większy szybowiec to mus zbudować swój holownik.Nie jestem pierwszy na forum z takim rozwiązaniem :D

Mam zamiar podczepić Pirata 1/4 a pilota do swojego holownika chyba znajdę w Pile.

 

 

ps.

Grzesiu tego i tak nie będzie widać ale jestem zaskoczony sztywnością i wytrzymałością tych trzech listw balsowch 11x2 + 1 sosnowa 11x2.

No może to lepiej wyglądać po oklejeniu bo takie węższe listwy będą bardziej przypominać rurki z których był w samolocie statecznik zrobiony.

Takich dużych elementów w ten sposób nie robiłem,kiedyś statecznik pionowy w RWD-5bis i może jeszcze coś drobnego.

Statecznik ma z 80 cm rozpiętości,w taki sam sposób zrobię zakończenia skrzydeł.

ps.

 

db8558af6f3dc7c8med.jpg

a3dce1a3f3caeafdmed.jpg

84945b1fdd76453emed.jpg

Kratownice kadłuba.

e7283afd62e7eb76med.jpg

0582bd227a8c4fcbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Maciej,nie mierzyłem ale może kadłub wejdzie do środka? :D Zainwestuje w bagażnik i będę woził na dachu ,głupio to będzie wyglądało ale taniej niż wymiana auta :D

Też bym chciał taki sinik wstawić ale nie mam i nie wstawię ,zresztą to nie jest makieta ani nawet półmakieta,trudno mi nawet powiedzieć jaki to stopień podobieństwa ma mieć wg.planów bo są bardzo uproszczone co mi zresztą w tym wypadku pasuje.

Zresztą to Super Cub i tu cylindry silnika nie wystają :D

 

ps.

Tak wygląda kadłub jeszcze przed połączeniem przodka z tył.... :D

a4cedc4ea9867e75med.jpg

efbcfccb1e2a37c5med.jpg

Jednocześnie robię trociny produkując żeberka skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zainwestuje w bagażnik i będę woził na dachu ,głupio to będzie wyglądało ale taniej niż wymiana auta :D .

Nie bedzie głupio. Jakiesz 15 lat temu jak były jedne z pierwszych pokazów 1 PLM Warszawa Jurek Dzięcioł wiózł takiego Piperka na dachu "malucha" z Warszawy do Janowa gdzie owe pokazy były. Prawie 50km, byc moze ZGzz miał uruchomiony w Piprze by maluszek miał siłe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.