Skocz do zawartości

Budowa styropianowego trenerka


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj masz moj opis jak zrobic skrzydla styropianowe pokryte balsa:

http://japim.acn.waw.pl/modelarstwo/skrzydla.html

 

Zeby sie nie przykleily do podloza i byly rowno scisniete to ja sklejam je najpierw kawalkiem tasmy biurowej. Wtedy wystarczy rozlozyc deseczki i wcisnac do srodka troche kleju. Potem zlozyc, polozyc na plaskim tasma do dolu i docisnac - nadmiar kleju wytrzec. Wtedy uzywane jest minimum kleju a polaczenie klejone jest czesto bardziej wytrzymale niz reszta drewna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

prace powolutku ida do przodu ..

oto fotki

 

Zaczynam robic statecznik poziomy .. i zastanawiam sie gdzie go wzmocnic jeszcze .

Wstepnie planuje po bokach dac jeszcze po listewce zeby na dole utworzyly sie 4 prostokaty.

 

sk.jpg

sk1.jpg

sk2.jpg

sk3.jpg

sk4.jpg

sk5.jpg

sk6.jpg

Profil zaraz po klejeniu :)

sk7.jpg

Te cegielki przyciskaly skrzydla jak sie kleila balsa ;]

sk8.jpg

Skrzydelka wstepnie obrobione ..

sk9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj nareszcie prace sie ruszyly troche ..

Przeszlifowalem i wyrównalem skrzydla zostalo tylko przykleic krawedzie natarcia i spływu ale nie mam listewek balsowych narazie ..

dokonczylem statecznik poziomy i zrobilem pionowy . Oba stery tez gotowe ..

Kadłub troche przyszlifowalem zeby wygladal jak samolot ;]

Jak sie tak do zlozy do "kupy" to nawet przypomina samolot .. zeby mi starczylo sil i zebym to wykonczyl to nawet moim zdaniem ladnie to wyjdzie .. ;]

Fotki dolacze mzoe jutro

POzdrawiam

P.S. moze ma ktos mieszkajacy niedaleko sieradza po dwie listewki balsowe o wymiarach 25x25 i 15x10??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nareszcie okleilem stateczniki i stery ..

 

Obiecane fotki dalszych prac :

bud%20019.jpg

bud%20020.jpg

bud%20021.jpg

bud%20022.jpg

bud%20023.jpg

 

Wiem że troche to jest duze ale podobno proporcje statecznika co do skrzydel i ramienia sa zachowane.. na forum znalazlem informacje o proporcjach stateczników i skrzydel do kadłuba ..

Mam nadzieje ze nie poupadacie z krzesel jak zobaczycie te zdjecia ..

 

statecznik pionowy mam zamiar przykleic do poziomego na CA i to wszystko razem do kadłuba na A66 . O dalszych pracach na pewno poinformuje ;]

Pozdro for aLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posuwaja sie na przód tzn. skrzydlo jest juz sklejone i dotarte ma krawedzie .. Tylko martwi mnie ze przechyla sie samo na prawa strone czyli pewnie prawa połówka jest ciezsza . Zastanawiam sie co z tym zrobic bo boje sie ze moze mi model w prawo sciagac .. (a moze sie myle .. niech ktos doswiadczony sie wypowie) Mam nadzieje ze te szczegół nie przeszkodzi w lataniu albo da sie to jakos dowazyc ladnie :)

Fotki postaram sie wrzucic niedlugo jak sie modelik prezentuje.

 

Waga calego w tym momecie to okolo 800g (troche mniej) dojdzie silnik i paliwo to wyjdzie okolo 1400 pewnie i w zwiazku z tym zastanawiam sie czy nie bede mial za duzego silnika jak zamówie 6,5 ccm.. Zastanawialem sie nad silnikiem 3,5 ale nie moglem znalesc nigdzie w ofercie ST moze macie jakies propozycje takiego silniczka o pojemnosci 3,5 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos cicho w moim temacie sie zrobilo ...

Chyba konstrukcje styropianowe juz sie znudzily .. a ja ciagle sie zastanawiam czy to poleci i czy rozbije przy oblocie czy troche później ;]

(Zamówilem reszte potrzebnych czesci w tym silnik :D jak przyjdzie to bedzie akcja docieranie i zastanawiam sie ile to litrów paliwa mi na ta czynnosc pójdzie ..

Takie drogie paliwko i trzeba bedzie w imadle wypalic )

 

POzdrawiam i czekam na jakies wsparcie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem zeby wkrecic w imadlo to miejsce co sie przykreca loze ... przeciez calego silnika bym nie scisnal ;]

ale moze dobrze mówisz i posłucham rady :) Bo loze tez zamówilem to je przykrece do silnika loze do jakiejs deseczki i to dopiero w imadlo ..

Powiedz mi ile Litrów paliwa powinienem wypalic bez latania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie przyszla paczuszka z silnikiem i reszta czesci (niestety brak podwozia ;/)

I podczas skladania kolejnych elementów tej ukladanki jaka jest samolot natrafilem na problem.

Nie mam pojecia jak zrobic otwory na zawiasy ... wycinalem nozykiem ale otwór okazal sie za waski i trzeba by bylo go powiekszac ..

Macie moze jakies sprawdzone sposoby na wycinanie otworów na zawiasy ??

Jak juz powycinam to bede sie meczyl z wklejaniem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwory na zawiasy robie w listwie sosnowej a nie balsowej .

Zrobilem pilniczkiem bo znalazlem taki chudy ale musialem tylko wkladac na sile i wyjmowac i tak pare razy az pilnik wszedl luźno i wtedy bylo dobrze :)

Zawiasy zrobuilem przykleilem na CA w stateczniki i jutro bede robil taki zabezpieczenia np z gwoździ 1mm ze przewierce wiertarka otwór przez zawias i listwe i tam wkleje przyciey gwóźdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.