Skocz do zawartości

Budowa styropianowego trenerka


afish

Rekomendowane odpowiedzi

afish

Zastanawiam się, dlaczego okleiłeś kadłub tylko do krawędzi spływu skrzydła?

Gdybyś dał skośnie byłoby ok, ale tak oklejony złamie się :(

Zdecydowanie odradzam odpalanie silnika w tym kadłubie, bo jest surowy i jak go zapaćkasz olejem, to już żadna folia na to nie chwyci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

kadłub bedzie oklejony caly a na laczeniu wzmocnie czyms (np zywica..) wiec na laczeniu sie nie zlamie .. silnika nie odpalam w modelu puki go nie okleje ...

Moze nie bedzie wygladał za ladnie ale dla mnie jest wazne zeby polecial.. bo tego sie boje najbardziej ze napracowalem sie i teraz to "cos " nie bedzie latac .. :/

nastepne modele jak bede robil to te wszystkie wskazówki postaram sie zapamietac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadłub bedzie oklejony caly a na laczeniu wzmocnie czyms (np zywica..) wiec na laczeniu sie nie zlamie .. silnika nie odpalam w modelu puki go nie okleje ...

Moze nie bedzie wygladał za ladnie ale dla mnie jest wazne zeby polecial.. bo tego sie boje najbardziej ze napracowalem sie i teraz to "cos " nie bedzie latac .. :/

nastepne modele jak bede robil to te wszystkie wskazówki postaram sie zapamietac ..

 

Ja bym zrobił takie "u" wcielcie jak ogon jaskółki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadłub bedzie oklejony caly a na laczeniu wzmocnie czyms (np zywica..) wiec na laczeniu sie nie zlamie

 

złamie się, złamie żadna żywica nie pomoże, :D przejście w inny materiał powinno być płynne należy unikać takich mostków, chyba że chcesz aby w razie bum (czego nie życzę) pękał właśnie w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacek

nie twierdze ze sie nie zlamie :) nie mam jeszcze doswiadczenia w budowie modeli:)

ale to jest dobra mysl zeby w razie kraksy sie zlamal w tym miejscu.. bo latwo bedzie skleic ;]

 

Skoro nie masz doświadczenia to dlaczego nie słuchasz rad bardziej doświadczonych? Hmm... mówisz, że łatwiej będzie skleić w tym miejscu po to by za chwilę znowu pękło?

Swoją drogą to coraz częściej widzę jak kadłuby dużych modeli wykonywane są jakby z dwóch części: osobno "klatka" z płaskich formatek sklejki + klejone do nie prawie, że na styk dalsza część w postaci podłuznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego krótkiego doświadczenia wynika że nadmierne wzmacnianie powoduje opłakane skutki w razie kraksy,

pewnych kroków nie da się już cofnąć odklejenie tych płatów sklejki od styropianu jest raczej niemożliwe, ale w kolejnym kadłubie powinieneś zwrócić uwage przede wszystkim na sztywność kadłuba co wcale nie oznacza że trzeba go obmurować dookoła sklejką, generalnie trzeba szukać kompromisu między wagą a celem jaki chcemy osiągnąć, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to coraz częściej widzę jak kadłuby dużych modeli wykonywane są jakby z dwóch części: osobno "klatka" z płaskich formatek sklejki + klejone do nie prawie, że na styk dalsza część w postaci podłuznic.

_________________

To chyba cos jak strefa zgniotu- w razie kraksy nie trzeba wybebeszac calego kadluba, tylko skleic ze soba kawalki, ktore sie z niego zrobily ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to pytanie do mnie to kupilem w modele.sklep.pl

 

A tak przy okazji .. chcialem zapytac jak macie wykrecone iglice w podobnych silnikach ??

bo mi na 2 obrotach wchodzi na bardzo wysokie obroty ale nie wiem czy nie za uboga mieszanka jest bo silnik po tych wysokich obrotach jest nbardzo goracy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uznasz, że dotarty, to wkręcasz mu iglicę paliwa tak długo, jak długo obroty wzrastają. Jak zaczną spadać cofasz (wzbogacasz mieszankę). Silnik na max obroty regulujesz w pionie, tzn. trzymając kadłub pionowo, silnikiem do góry. Ja zawsze trochę odkręcam - daję mu odrobinę bogatszą. Przy takiej regulacji raczej Ci silnik nie zgaśnie przy nagłym poderwaniu nosa modelu w locie. :)

Małe obroty regulujesz śrubką z drugiej strony gaźnika - kadłub poziomo i starasz się uzyskać najniższe ale stabilne obroty, później sprawdzasz, czy nie zmieniło to obrotów maksymalnych i ew. korygujesz.

Osobiście nie zalecam latania na pełnym gazie, tzn. na maksymalnych obrotach silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dam troche bogatsza mieszanke to nawet na max otwarta przespustnica to nie bedzie max obrotów ..

Dzisiaj bede regulowal silniczek troche .. ;]

Serwa juz ustawione ze sterami .. pozostaje okleic model i do lotu musze wywazyc ;/

Bez zbiornika SC jes za daleko z tyl a ze zbiornikiem przesunie sie bardzo do przodu i nie wiem czy ustawic SC bez zbiornika a póxniej jak wlwje paliwo to bedzie za daleko z przodu czy zostawic tak jak jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dam troche bogatsza mieszanke to nawet na max otwarta przespustnica to nie bedzie max obrotów

 

czytaj uważnie

 

to wkręcasz mu iglicę paliwa tak długo, jak długo obroty wzrastają. Jak zaczną spadać cofasz (wzbogacasz mieszankę). Silnik na max obroty regulujesz w pionie, tzn. trzymając kadłub pionowo, silnikiem do góry. Ja zawsze trochę odkręcam - daję mu odrobinę bogatszą

 

i bardzo ważne

 

regulujesz w pionie, tzn. trzymając kadłub pionowo

 

a i wysokie obroty regulujesz na max otwrtej przepustnicy

 

po regulacji poruszaj modelem zobacz jak reaguje silnik na zmiane pozycji w góre, poziomo, w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale dam paliwo czyli okolo 250 ml (zbiornik 285) to sc mi sie bardzo przesunie do przodu .. a jesli mam wywazyc bez paliwa to musze jakies wzmocnienia dac na przodzie bo tyl strasznie ciezki wyszedl przez te stateczniki z sosny .;/

Tak jak napisalem w nastepnym modelu uzyje balsy i poprawie bledy napotkane w tym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywazenie poprawione ... modelik prawie gotowy do oblotu .. (postanowilem zmienic serwo mikro na standart to od sterowania przepustnica bo mikro mialo troche ciezkawo .. )

 

Pytanie do znawców :

Posiadam aparature hitec zebra 4 fm i zastanawiam sie czy jak podmienie odbiornik z zestawu ( mikro) na powiedzmy jakiegos hiteca to czy powiekszy mi sie zasieg ...

Bo jak model by latal szybko to sie boje tylko o zasieg ( o ile wogóle poleci)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.