Skocz do zawartości

Zdjęcie

Messerschmitt Bf 109 G-10/K-4 Skala 1:5

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
315 odpowiedzi w tym temacie

#1 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Kuba

Napisano 22 listopad 2011 - 17:22

Hej.
Jak tam budowa?? Skończyłeś już czy stanęło w martwym punkcie?? Ja do końca listopada powinienem się w końcu odrobić z pracami które przyblokowały mnie w budowie, zacząłem już kompletować materiały i mam nadzieje od grudnia ruszyć z budową... 2 lata przestoju wystarczą... :o
Pozdrawiam i powodzenia w budowie

Cześć, u mnie niestety prace wstrzymane (tak jak na fotkach powyżej, na tym etapie prace przerwane), ponieważ jestem na studiach czeka mnie rok bezczynności w pracach w modelu.
To cieszę sie że u ciebie prace drgnęły, będę śledził twoje prace na forum i kibicował ci.
Serdecznie pozdrawiam.
  • 0

#2 przemo071

przemo071
  • Modelarz
  • 3 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 19:52

Hej.
Jak tam budowa?? Skończyłeś już czy stanęło w martwym punkcie?? Ja do końca listopada powinienem się w końcu odrobić z pracami które przyblokowały mnie w budowie, zacząłem już kompletować materiały i mam nadzieje od grudnia ruszyć z budową... 2 lata przestoju wystarczą... :)
Pozdrawiam i powodzenia w budowie
  • 0

#3 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 marzec 2011 - 20:32

Montaż mocowania silnika oraz silnika:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Montaż zawiasów na owiewkę oraz zatrzasku kabiny:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Edit: jaki tutaj zastosować skłon i wykłon silnika?
  • 0

#4 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 luty 2011 - 14:52

Owiewka gotowa, zamontuje ją wraz z dwoma zawiaskami oraz specjalnym zatrzaskiem kabiny:
Dołączona grafika
  • 0

#5 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 luty 2011 - 20:29

Oczywiście że niema problemu, jeden czy nawet dwa kołpaki nie stanowią problemu.
Średnica kołpaka 160 mm. W sklepie ef3m nie maja takowego podwozia, a modelarni rc nic podobnego nie znalazłem. Szkoda. Gdzie mogę je w takim razie kupić?

Zadzwoń do modelarni rc w Krakowie, widziałem że mają identyczne pneumatyczne podwozie takie co ja mam.
  • 0

#6 mecenas

mecenas
  • Modelarz
  • 495 postów
  • Skądz Grodu Kraka
  • Imię:Wojciech

Napisano 15 luty 2011 - 14:36

To powinno się nadać:
http://www.sierragiant.com/prod39.html
lub tu:
http://www.shindinma...E109/ME109.html
  • 0

#7 maki79

maki79
  • Nowy użytkownik
  • 0 postów
  • SkądŁuków
  • Imię:Maciej

Napisano 15 luty 2011 - 09:12

Oczywiście że niema problemu, jeden czy nawet dwa kołpaki nie stanowią problemu.
Średnica kołpaka 160 mm. W sklepie ef3m nie maja takowego podwozia, a modelarni rc nic podobnego nie znalazłem. Szkoda. Gdzie mogę je w takim razie kupić?
  • 0

#8 mucha100a

mucha100a
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 14 luty 2011 - 20:14

to usunięcia drobnych rys i do odmatowienia nadaje się pasta TEMPO- do kupienia w sklepach motoryzacyjnych i stacjach benzynowych tempo , testowana róznież na pleksi w takich celach jak piszesz
  • 0

#9 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 luty 2011 - 17:49

Witam. Od dłuższego czasu śledzę budowę Bf-a.
Chciałbym wiedzieć gdzie zakupiłeś do niego chowane podwozie.
Rzecz w tym że buduję wersję G-6 w tej samej skali i rozglądam się właśnie za podwoziem
A tu LINK
z relacji budowy mojej 109, gdyby ktoś był zainteresowany :)

Cześć, chowane podwozie zostało zakupione w sklepie modelarnia rc. Widze że robisz kołpak a to by mnie interesowało bowiem nigdzie nie można takiego kupić, więc wydaje mi się że jak budujesz tej samej skali to mógłby pasować do mojego modelu. Kwestia tylko jaka u ciebie jest średnica kołpaka? może u ciebie zamówię? Fajnie że budujesz tego myśliwca, relacja mi się podoba.
Albo zobacz tu http://www.ef3m.pl/8...ulf-fw-190.html

Edit: (budowa amortyzatorów)
Trzy rurki aluminiowe o różnej średnicy, w tym jedna oklejona rurką termokurczliwą dla zminimalizowania luzów, a więc wszystkie zostaną skrócone do odpowiednich rozmiarów jak na planach i zaczopowane, i tu mam pytanie czym najlepiej je zaczopować? zaczopowanie będzie wewnątrz rurki i na końcu rurki. Tak jak widać na planie poniżej zdjęcia
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#10 maki79

maki79
  • Nowy użytkownik
  • 0 postów
  • SkądŁuków
  • Imię:Maciej

Napisano 14 luty 2011 - 09:47

Witam. Od dłuższego czasu śledzę budowę Bf-a.
Chciałbym wiedzieć gdzie zakupiłeś do niego chowane podwozie.
Rzecz w tym że buduję wersję G-6 w tej samej skali i rozglądam się właśnie za podwoziem
A tu LINK
z relacji budowy mojej 109, gdyby ktoś był zainteresowany :)
  • 0

#11 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 luty 2011 - 20:39

...się w wojsku robiło za pomocą pasty do zębów i kawałka koca :D
A poważnie - popatrz na forum plastiku, oni polerują kabinki do wysokiego połysku, więc na pewno są pasty do tego :)

Dzięki, nie omieszkam zobaczyć 8)
  • 0

#12 karlem

karlem
  • Modelarz
  • 373 postów
  • GG:
  • SkądPabianice
  • Imię:Karol

Napisano 12 luty 2011 - 21:16

...się w wojsku robiło za pomocą pasty do zębów i kawałka koca :D
A poważnie - popatrz na forum plastiku, oni polerują kabinki do wysokiego połysku, więc na pewno są pasty do tego :)
  • 0

#13 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 luty 2011 - 19:58

budowa owiewki, owiewka zbudowana z blach alu. grubości 1 mm rozrysowana przy pomocy programu autocad, następnie wycięta laserem, wklejona została również pleksa oraz podsufitka kabiny.
Mam pytanko, pleksa jest wrażliwa nawet na najdrobniejsze okruchy, bowiem po chwili można zobaczyć rysy itp. czym można wytrzeć plekse? lub odmatowić?
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#14 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 37 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 21:08

Pewnie tak, ale wydaje mi się że to jest półmakieta i można wiele rzeczy uprościć. Oczywiście każdy kombinuje aby model wyglądał jak najlepiej i to jest słuszne.
Faktem jest że modelarstwo polega m.in. na robieniu rzeczy nie do końca łatwo-prosto i przyjemnie :)
  • 0

#15 Paweł.X

Paweł.X
  • Modelarz
  • 21 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 08 styczeń 2011 - 19:01

Witaj Janusz.

Część planów takie instalacje nakazuje, ale wykonanie w takim przypadku zależy do wykonawcy. Natomiast w niektórych płatowcach jak chociażby Do-335 lub P-39 wykonanie w inny sposób będzie dalekie do makietowego (zbliżenia się do orginału). Jest to pewna komplikacja, ale nie aż taka jak się wydaje.
  • 0

#16 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 styczeń 2011 - 18:51

Tak się zastanawiam co ma dać silnik bardziej z tyłu i śmigło na przedłużaczu.
Poza samymi problemami to chyba nic.

Co jak co, ale zawsze coś dziwnego można w tym wątku obejżeć :)

W poprzednim poście masz skan planów, tam zobczysz dlaczego a przyczyna jest prosta, żeby wygląd myśliwca był bardziej makietowy, jeśli umieszcze silnik bardziej z przodu to będzie wystawać cylinder a tak można trochę się pomęczyć i go schować.
Do tematu jeszcze wrócimy pod koniec stycznia to była przymiarka.
Wzierniko/klapki w skrzydłach wykonane, będą odchylane na zawiaskach które dokończe je jak będe model oklejał tylko nadal zastanawiam się czym? czy folią? czy papierem japońskim.
Dołączona grafika
  • 0

#17 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 37 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 15:28

Tak się zastanawiam co ma dać silnik bardziej z tyłu i śmigło na przedłużaczu.
Poza samymi problemami to chyba nic.

Co jak co, ale zawsze coś dziwnego można w tym wątku obejżeć :)
  • 0

#18 Paweł.X

Paweł.X
  • Modelarz
  • 21 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 07 styczeń 2011 - 21:43

Żeby nie komplikować Tobie roboty:

Masz cztery śruby do przykręcania śmigła, po środku masz wyprowadzenie wału napędowego, które jest zakończone gniazdem pod ampula. Wykręć ten element, bo powinien być wykręcany, i zrób dokładnie taki sam na odpowiednią długość.
  • 0

#19 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 styczeń 2011 - 20:44

[Jeśli masz problem ze zrobieniem przedłużki, to przesuń do przodu silnik i zamocuj śmigło na wale bez przedłużki.[/quote]

Niestety nie widze przesunięncia silnika, wiązało by się to z osłabieniem konstrukcji, trzeba będzie taką przedłużkę zrobić, tylko z czego? dodatkowo mają być zamocowane dwa łożyska tak jak zaznaczyłem na planie kolorem czerwonym.
Dołączona grafika
  • 0

#20 kesto

kesto
  • Modelarz
  • 1350 postów
  • SkądEłk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 styczeń 2011 - 14:13

czy cylindrem do dołu jak w planach czy cylindrem do góry

W dół - jak na planach.

konieczna przedłużka wału korbowego

Jeśli masz problem ze zrobieniem przedłużki, to przesuń do przodu silnik i zamocuj śmigło na wale bez przedłużki.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych