Skocz do zawartości

Zdjęcie

wilga od Marka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#161 Pacza

Pacza
  • Modelarz
  • 145 postów
  • GG:
  • SkądCzęstochowa
  • Imię:Maciek

Napisano 30 July 2016 - 11:25

No właśnie chcę polatać coraz śmielej - oczywiście na tyle na ile pozwala górnopłat :-)

Dźwigary zostały wklejone zgodnie z instrukcją ok ok 5mm pod powierzchnią płata z góry i z dołu.

Płaty wyginają się nie w miejscu łączenia - tu jest bardzo sztywno, ale od powiedzmy 1/3 od środka równomiernie w lekki łuk.

Na razie zostawię tak jak jest bo tak jak pisałem wygięcie pojawia się przy np ostrzejszych zakrętach czy próbie zrobienia pętli gdzie przeciążenia są dużo większe.

Mam też chytry plan wyposażenia Wilgi w pływaki... Co o tym myślicie?

Dojdzie wagi ok 200g. Poradzi sobie z tym? Do tej pory latałem na 1/3-1/2 gazu i było całkiem żwawo więc mam nadzieję, że poderwie się z dodatkowymi 200g w pływakach.

I ostatnie pytanie: macie jakieś pomysły jak zwiększyć chłodzenie? Bo kiedy polatałem chwilę na pełnym gazie przy próbach pętli i innych wygibasach to wnętrze kabiny było mocno ciepłe od regulatora. Jakieś pomysły jak poprawić chłodzenie?

Mam pomysł co by z przodu (w miejscu w którym powinna być przednia szyba wyciąć/wypalić kilka otworów np. 3-4 sparki powiedzmy 4x20mm i z tyłu bocznych okien podobne 3-4 szparki. Co wy na to?   

• 0

#162 sławek

sławek
  • Modelarz
  • 1190 postów
  • GG:
  • SkądWrocław
  • Imię:Sławek

Napisano 30 July 2016 - 13:24

Wlot można zrobić wykorzystując istniejący w Wildze chwyt powietrza (chłodnica oleju? gaźnik?) lub co skuteczniejsze umieścić tam regulator

yr-rbk-private-pzl-okecie-pzl-104-wilga-35a_PlanespottersNet_122292.jpg

Lub tak jak niedawno zrobiłem to w MC200 (5 zdjęcie )  http://pfmrc.eu/inde.../#entry626017

Drugi sposób jest o tyle lepszy że kanał wentylacyjny jest prostszy i dodatkowo poprawia też wymianę powietrza koło silnika który jest przecież zabudowany atrapą maski  .

Wylot wedle uznania ,byle nie był mniejszy od wlotu

• 0

#163 Tomasz D.

Tomasz D.
  • Moderatorzy Forum
  • 332 postów
  • SkądKołobrzeg
  • Imię:Tomasz

Napisano 12 December 2016 - 19:33

To może i ja się nieśmiało podepnę ze swoją Wilgą. Model został ostatecznie pomalowany po oblotach i obecnie wygląda tak:

wilga1.jpg

wilga2.jpg

Tym modelem wykonałem swoje pierwsze w życiu loty RC - wcześniej, jakieś 40 lat temu :D latałem trochę na uwięzi (Perkoz z jakimś radzieckim silnikiem samozapłonowym). Jak już opanowałem przemożną chęć mordowania kretów, to chwyciłem za pędzel i pisaki. Ten model jest bez klap a wyposażenie zgodne z instrukcją.

• 0

#164 Tomasz D.

Tomasz D.
  • Moderatorzy Forum
  • 332 postów
  • SkądKołobrzeg
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 January 2017 - 20:07

Wreszcie opanowałem sztukę montowania, konwertowania, wysyłania i linkowania filmów :D :D  więc proponuję króciutki film z oblotu Wilgi jeszcze przed malowaniem.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych