Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może napisać jaka jest różnica między zegarami "Stop" i "Motor"?

W instrukcji jest tylko tyle:

"Both of these two timer variants can be started and stopped using any of the available switches.
The timer defined as “Stopwatch” or “Motor runtime” sums the “ON” times continually, so that once your
aircraft has landed, you can read off the sum of all switch “ON” times since the timer was last reset."

 

Czy chodzi tylko o to aby była inna nazwa na wyświetlaczu - "Motor" gdy rzeczywiści zegar jest powiązany z silnikiem i "Stop" gdy jest inaczej?

Czy też jest różnica w pracy tych zegarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!!! Mam (mc20) i D....a! Niemiec pewnie pisał program i gotował polski bigos,wrzucił wszystko,zamieszał i bierz co chcesz!!!!(TYLKO W JAKI SPOSÓB?) tego już nie napisał!!! Instrukcja to wszystko tylko nie sposób programowania.To tylko informacja co w niej jest a nie jak to zrobić!!! Miałem hitec eclipse mam Futabę 10CG instrukcje takie że pierwszy kontakt z aparaturą nie doprowadza do zawału.Niemcy odwalili fuchę w ruskim stylu. Teraz wiem że zostanę w przyjażni z Futabą. Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napisać jaka jest różnica między zegarami "Stop" i "Motor"?

W instrukcji jest tylko tyle:

"Both of these two timer variants can be started and stopped using any of the available switches.

The timer defined as “Stopwatch” or “Motor runtime” sums the “ON” times continually, so that once your

aircraft has landed, you can read off the sum of all switch “ON” times since the timer was last reset."

 

Czy chodzi tylko o to aby była inna nazwa na wyświetlaczu - "Motor" gdy rzeczywiści zegar jest powiązany z silnikiem i "Stop" gdy jest inaczej?

Czy też jest różnica w pracy tych zegarów?

 

łopatologicznie:

motor liczy / sumuje czas wszystkich okresów, w których wybrany przełacznik / drążek jest w położeniu ON, cofasz do OFF stoper nie liczy, przełączasz do ON liczy nadal od wskazań na których został zatrzymany.

stop startuje raz i liczy do zatrzymania, kolejny start od zera lob od zadanej wartości do zera z możliwością sygnalizacji zblizania się do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Instrukcja to wszystko tylko nie sposób programowania.To tylko informacja co w niej jest a nie jak to zrobić!!! ....

 

Chyba z tych nerwow nie doczytales jej do konca :)

W instrukcji zamieszczonych jest kilka przykladow z ktorych mozna zaczerpnac troche fizlozofii programowania.

Ja przechodzilem ze starej Futaby na GR i mialem na pocztaku lekkie zderzenie z rzeczywistoscia, ale jak wyzbyjesz sie starych przyzwyczajen i otworzysz na inna ideologie to nie bedziesz mial zadnych probelmow i moze stwierdzisz ze to tez jest logiczne :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tych nerwow nie doczytales jej do konca :)

W instrukcji zamieszczonych jest kilka przykladow z ktorych mozna zaczerpnac troche fizlozofii programowania.

Ja przechodzilem ze starej Futaby na GR i mialem na pocztaku lekkie zderzenie z rzeczywistoscia, ale jak wyzbyjesz sie starych przyzwyczajen i otworzysz na inna ideologie to nie bedziesz mial zadnych probelmow i moze stwierdzisz ze to tez jest logiczne :)

Sorry, ale to moja opinia(możesz się nie zgodzić) Nie ja jeden mam taką opinię,rozmawiałem z kilkoma moimi znajomymi i mają podobne opinie o mc20.Zakończyłem już przygodę z niemieckimi produktami. Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łopatologicznie:

motor liczy / sumuje czas wszystkich okresów, w których wybrany przełacznik / drążek jest w położeniu ON, cofasz do OFF stoper nie liczy, przełączasz do ON liczy nadal od wskazań na których został zatrzymany.

stop startuje raz i liczy do zatrzymania, kolejny start od zera lob od zadanej wartości do zera z możliwością sygnalizacji zblizania się do zera.

Renart, nie wiem jaką masz wersję softu ale w 1.080 oba liczniki zachowują się identycznie - zgodnie z opisem w instrukcji.

Natomiast Twój opis pasuje idealnie do licznika "Flight" - lecz o niego nie pytałem.

 

Maciek, współczesne aparatury to dość skomplikowane urządzenia i instrukcje muszą być obszerne więc potrzeba czasu aby dotrzeć do poszukiwanych informacji. Nie zamierzam przekonywać Cię do "niemieckich produktów" ale zapewniam, że da się przy pomocy instrukcji zrozumieć sposób programowania MC20. Trochę poczytałem, kilka notatek aby nie wracać do instrukcji i zaprogramowałem wszystko co chciałem.

Nie jest ona z pewnością idealna. Mi przeszkadza pomieszanie opisu dla samolotów i helikopterów - wolałbym aby to były oddzielne instrukcje lub przynajmniej jedna spójna cześć poświęcona samolotom a druga helikopterom - no cóż, każdy ma swoje preferencje ale nie powiedziałbym, że jest całkowicie do bani.

Więc może zadaj konkretne pytanie, opisz problem to postaramy się pomóc. Bo nowej instrukcji nie napiszemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

 

Nie mam zamiaru Ciebie przekonywac do produktow GR ale wydaje mi sie ze jestes uprzedzony i nic juz tego nie zmieni.

Co prawda nie ma instrukcji w jezyku polskim do MC-20 i to jest minus ale jest jako taka do MX20. Te dwa radia roznia sie w malych szczegolach a ideologia jest taka sama.

Moim zdaniem ideologia programowania w tym MC-20 niczym nie rozni sie od innych nadajnikow tego producenta ktore opuscily fabryke w przeciagu kilku ostanich lat.

Czasami trzeba "dac sobie na luz" zapomniec o przyzwyczajeniach z innych systemow i nauczyc sie czegos od nowa. Te nowe wcale nie musi byc lepsze lub gorsze, na pewno bedzie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł! Nie byłem uprzedzony!! Ale nie umiem uczyć się alfabetu od czytania :Szklanych  Domów: Żeromskiego. I na pewno nie polecę tej apki komuś kto nie miał graupnera.To nie jest instrukcja, tylko pokazanie możliwości,brakuje podstaw programowania.Byłem u znajomego który na nie jednej apce zdarł zęby i po trzech godzinach wyłączył ją zapakował i powiedział że takiego G.... dawno nie widział i jeżeli to jest ten super nadajnik to on woli elementarz Futaby ,HITECa a nawet  Multipleksa. Sorry ale zgadzam się z jego opinią. To są moje  wrażenia i moja opinia. Ten kraj jest wolny a w nim ludzie wolną wolę mają i mogą wybierać.Moje uwagi nie służą antyreklamie  tylko wiedzą co może ich czekać po zakupie MC20. Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest instrukcja, tylko pokazanie możliwości,brakuje podstaw programowania.Byłem u znajomego który na nie jednej apce zdarł zęby i po trzech godzinach wyłączył ją zapakował i powiedział że takiego G.... dawno nie widział i jeżeli to jest ten super nadajnik to on woli elementarz Futaby ,HITECa a nawet  Multipleksa. Sorry ale zgadzam się z jego opinią.

 

Zakladam ze jak wiekszosc tutaj masz instrukcje i menu w jezyku angielskim.Ja korzystam z instrukcji i menu w jez. niemieckim i problemow nie mam.Cos nie za bardzo chce mi sie wiezyc ze sa az tak wielkie roznice w instrukcjach(DE,GB).Jezeli Twoj kolega po 3 godzinach nie wie o co chodzi w Mc-20 to najwyrazniej ma klopoty z jezykiem w ktorym jest napisana instrukcja i menu w nadajniku.Gdyby mial dokladna instrukcje i menu w nadajniku w jez. polskim pewnie bylby zachwycony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to instrukcja do MX-20 nie jest szczytem "usability"  ;)

Pracowałem kiedyś w firmie, która dołączała do swoich produktów instrukcję dla użytkownika/abonenta, były robione "testy czytania ze zrozumieniem" na grupie focusowej i mogę potwierdzić, że takich testów Graupner nie robił na pewno. Instrukcje aparatur GR zakładają pewien poziom wiedzy użytkownika, poniżej którego są czarną magią  :)

Ja korzystałem z pomocy bardziej doświadczonych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek! Ilu polaków (Niemców też) zna angielski techniczny na dobrym poziomie? Może 10% razem!!! Czy wiesz że jeżeli popsuję nadajnik nawet z mojej winy to wygrywam taką sprawę w sądzie w pierwszym dniu-bo BRAK INSTRUKCJI W J.POLSKIM-(takie samo prawo jest za Odrą) Jeżeli Graupner może napisać instr. w j. włoskim,francuskim,hiszpańskim, to co to znaczy? zemsta za przegraną wojnę czy pogarda dla polaków?dyskryminacja?rasizm?(wybierz co chcesz)..Ten problem dotyczy wszystkich producentów. I na koniec POLACY NIE GĘSI I SWÓJ JĘZYK MAJĄ tylko nie chcą go szanować. Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek! Zirytowałeś mnie tym babskim marudzeniem!

Po pierwsze pytałem na zboczu czy Ci pomoc z nadajnikiem - powiedziałeś ze dasz radę

Po drugie - Kamil podesłał Ci plik z modelem i przekazał informacje

Po trzecie - chyba angielski znasz

Po czwarte - jak podłączyłeś odbiornik do serw i silnika pierwszy raz, to jestem pewien ze instrukcji nawet nie przegladnales-podłączenia sa na obrazkach.

Po piąte - Twoj kolega co zjadł ze zęby na apataturach to widac dupa wołowa :)

Po szóste - wiesz jak Guma na takie sierotki mowi? Zapytaj...bo to niecenzuralne.

 

A co do Graupnera, to układ menu uczy właściwego (podkreślam) programowania modelu. I bazuje na fazach lotu. Wystarczy to zrozumieć i nie byc modelarskim bałaganiarzem w pstrykaniu czegokolwiek byle jak i byle gdzie w aparaturze.

Koniec kropka. I przestań pisać bzdury. Wiecej lataj.

Kazda zmiana aparatury wymaga otworzenia swego umysłu i zmiany pewnych przyzwyczajeń.

Poza tym...Dobrze ze nie kupiłeś Tranisa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek! Zirytowałeś mnie tym babskim marudzeniem!

Po pierwsze pytałem na zboczu czy Ci pomoc z nadajnikiem - powiedziałeś ze dasz radę

Po drugie - Kamil podesłał Ci plik z modelem i przekazał informacje

Po trzecie - chyba angielski znasz

Po czwarte - jak podłączyłeś odbiornik do serw i silnika pierwszy raz, to jestem pewien ze instrukcji nawet nie przegladnales-podłączenia sa na obrazkach.

Po piąte - Twoj kolega co zjadł ze zęby na apataturach to widac dupa wołowa :)

Po szóste - wiesz jak Guma na takie sierotki mowi? Zapytaj...bo to niecenzuralne.

 

A co do Graupnera, to układ menu uczy właściwego (podkreślam) programowania modelu. I bazuje na fazach lotu. Wystarczy to zrozumieć i nie byc modelarskim bałaganiarzem w pstrykaniu czegokolwiek byle jak i byle gdzie w aparaturze.

Koniec kropka. I przestań pisać bzdury. Wiecej lataj.

Kazda zmiana aparatury wymaga otworzenia swego umysłu i zmiany pewnych przyzwyczajeń.

Poza tym...Dobrze ze nie kupiłeś Tranisa...

Znowu obwiniasz mnie o wszystko,tak jak za lądowanie w burakach.Ktoś inny tam lądował a Ty oskarżyłeś mnie!.

Ad1-Tak było. Bo Kamyczek zobowiązał sie do pomocy.

Ad2-Wgrał softa i trzy modele i nic więcej

Ad3-Nigdy nie mówiłem że mój angielski jest na wysokim poziomie.(techniczny prawie zero)

Ad4 Odbiornik podłączyłem zgodnie z instrukcją. Czytałem te informacje wielokrotnie.

Ad5 Nie rozumie dlaczego obrażasz innych ludzi.(religia?)

Ad6 Czy powinno mnie interesować co mówi Guma?Jeżeli będzie chciał mi coś powiedzieć to zrobi to osobiście.

Wierzę że jesteś szczęśliwym posiadaczem Graupnera będąc w gronie 50% zawodników f3f,f3b,f3j posiadających to urządzenie(50% to opinia Kamyczka) Zauważyłem ostatnio że zawodowcy są bardzo wyniośli i wszystko wiedzący(bez obrazy!),jeżeli jesteście tacy super to napiszcie swoją instrukcję. Co do mojego latania to w czasie mojego urlopu wylatałem 29h(7 tygodni)

                                         Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku

Nic bym nie pisał, ale jak pisałem w końcu mnie zirytowałeś.

- Nie podłączyłeś odbiornika jak u Graupnera tylko po Futabowemu. Więc wtedy nie czytałeś.

- W instrukcji nie ma dużo języka technicznego. Szczególnie w części z przykładami. Jest to prosto napisane. A telefon do mnie masz.

- Przykłady modeli wiele dają. Wystarczy trochę doczytać lub zapytać

- Co do kolegi co zjadł zęby na aparaturach - ja uważam że słabo zjadł te zęby - bo zaczyna programować nieznane urządzenie bez czytania instrukcji. Dla mnie to bardzo niefachowe i nieeleganckie (delikatnie mówiąc). Źle się wypowiada o czymś czego nie rozumie.

Ja jestem posiadaczem Graupnera z wyboru. Kilka lat temu wybierałem pomiedzy Multiplexem, Futaba, Spektrum a Graupnerem. Świadomie. Przez czytanie instrukcji każdego z nich. I wybrałem bardzo dobre radio które jest niezawodne, banalnie i logicznie programowalne. Wystarczy chcieć sie nad nim pochylić. Systematycznie. Poczytaj wątek o MX20 - tam dawno temu napisałem kolejność programowania radia - jest dokładnie taka, jak powinno się poprawnie ustawiać i regulować modele. Nie mniej i nie więcej. Bez względu czy masz GR, Futabe czy co tam innego. Jest jedna właściwa droga aby ustawić model. I Graupner prowadzi właśnie ta drogą. Przechodząc dokladne  KOLEJNE kroki menu - od góry do dołu. A nie skacząc po nim.

I nie interesuje mnie czy jestem w jakiś 50% czy w 5% jakieś tam populacji modelarzy czy mazgajów. Dla mnie ważne jest że mam dobre radio które pozwala mi zrobić to co chcę z modelem. A robię znacznie więcej niż koledzy...

Kamyczkiem  mnie nie strasz bo ja jego się nie boje ;) Burakami też, bo to ze mnie się śmieją że ląduje w burakach robiąc gwiazdę. Z reszta temat nieaktualny bo teraz jest zboże.

Lataj dużo, ciesz sie z Futaby, nie pisz bzdur o Graupnerze bo mnie i tak nie przegadasz (no a poza tym jak chcesz sprzedać coś co krytykujesz?!?), no i nie strzelaj fochów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku

Nic bym nie pisał, ale jak pisałem w końcu mnie zirytowałeś.

- Nie podłączyłeś odbiornika jak u Graupnera tylko po Futabowemu. Więc wtedy nie czytałeś.

- W instrukcji nie ma dużo języka technicznego. Szczególnie w części z przykładami. Jest to prosto napisane. A telefon do mnie masz.

- Przykłady modeli wiele dają. Wystarczy trochę doczytać lub zapytać

- Co do kolegi co zjadł zęby na aparaturach - ja uważam że słabo zjadł te zęby - bo zaczyna programować nieznane urządzenie bez czytania instrukcji. Dla mnie to bardzo niefachowe i nieeleganckie (delikatnie mówiąc). Źle się wypowiada o czymś czego nie rozumie.

Ja jestem posiadaczem Graupnera z wyboru. Kilka lat temu wybierałem pomiedzy Multiplexem, Futaba, Spektrum a Graupnerem. Świadomie. Przez czytanie instrukcji każdego z nich. I wybrałem bardzo dobre radio które jest niezawodne, banalnie i logicznie programowalne. Wystarczy chcieć sie nad nim pochylić. Systematycznie. Poczytaj wątek o MX20 - tam dawno temu napisałem kolejność programowania radia - jest dokładnie taka, jak powinno się poprawnie ustawiać i regulować modele. Nie mniej i nie więcej. Bez względu czy masz GR, Futabe czy co tam innego. Jest jedna właściwa droga aby ustawić model. I Graupner prowadzi właśnie ta drogą. Przechodząc dokladne  KOLEJNE kroki menu - od góry do dołu. A nie skacząc po nim.

I nie interesuje mnie czy jestem w jakiś 50% czy w 5% jakieś tam populacji modelarzy czy mazgajów. Dla mnie ważne jest że mam dobre radio które pozwala mi zrobić to co chcę z modelem. A robię znacznie więcej niż koledzy...

Kamyczkiem  mnie nie strasz bo ja jego się nie boje ;) Burakami też, bo to ze mnie się śmieją że ląduje w burakach robiąc gwiazdę. Z reszta temat nieaktualny bo teraz jest zboże.

Lataj dużo, ciesz sie z Futaby, nie pisz bzdur o Graupnerze bo mnie i tak nie przegadasz (no a poza tym jak chcesz sprzedać coś co krytykujesz?!?), no i nie strzelaj fochów.

Przeczytałem mój ostatni wpis i nie znalazłem żadnej grożby!!!!Kamyczkiem nie straszyłem,wgrał co napisałem i dziękuję mu za to(teraz oficjalnie). Buraki-to Ty o........łeś mnie za coś czego nie zrobiłem!!!!!,a mogłeś się zapytać czy tak było-dostałbyś odpowiedz. Prawda że pierwsze podłączenie było pomyłką(GR kanał 1-szy to motor,a Futaba to kanał 3),i wtedy zacząłem czytać. Ten jeden błąd wystarczy na Twoje twierdzenie że nie czytam instrukcji do mx20? Może to złość(dyskryminacja) że nie mam ciśnienia do latania zawodniczego? Nie mogę mieć swojej opini? Moja niechęć bierze się zlekceważenia producentów do polaków.Może też myślą że mieszkamy w lepiankach.Odpocznij a potem przestaw się na inny sposób rozumowania M 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Maciek
Gdzie ja cos pisałem o lataniu zawodniczym? Zawodniczo lata sie kilka weekendów w roku. Reszta to rekreacja i czysta amatorka. Ale bez względu na to jak i kiedy latasz, model warto ustawić poprawnie. A GR tu bardzo pomaga
Na nieszczęście zacząłeś sie plątać w zeznaniach...czyli teraz znaczy ze producenci olewaja Polaków bo robia dla nas gorsze oprogramowanie nadajników?!? (Pomiedzy bigosem a czym tam, co potwierdzają łamacze zębów). Czy ze brak instrukcji? W obu przypadkach nie masz racji...
Producent nie ma obowiązku zrobic instrukcji. Dystrybutor i sprzedawca na dany rynek taki obowiązek ma. Producent moze zrobic ale tylko na zyskowne rynki. A Polski jest niszowym jesli chodzi o droższe radia. A tak przy okazji - Widziałeś oryginalna instrukcje GR po szwedzku? Ja nie.
W Polsce nie ma wyłącznego dystrybutora a sklepom sie nie chce robic. Bo to koszt i co by nie mowić masę pracy. Stad problem. Ale to nie wina Graupnera chłopie!!!
Opinie swoja mozesz miec ale lepiej jakąś merytoryczną. Bo juz nie wiem z czym masz problem.
I czemu tak sie spinasz? Ze straszeniem Kamyczkiem to był żart :P

 

 

 

Więc aby zakończyć te dywagacje...

Jeśli kupiłeś aparaturę w sklepie w Polsce (czy analogowo czy internetowo) możesz zażądać instrukcji w języku polskim. I taki sprzedawca (a nie producent!!!) musi Ci ja dostarczyć. I to wynika z uwarunkowań prawnych. Co prawda prawo nie specyfikuje co w takiej instrukcji ma być....

Jak kupiłeś coś za granicą to instrukcja polska Ci się nie należy. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.