Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mnie źle zrozumiałeś albo Ci coś zaszkodziło.

A kto powiedział że tyle latam albo latam po alarmie ??? Padło pytanie ile wytrzymuje bateria to podałem jak to wygląd u mnie, jakoś nikt inny się nie kwapił. A że znalazłem alternatywę na tańszy pakiet to źle? i teraz też mam dwa. Wiesz co to znaczy czytać ze zrozumieniem? Chyba nie.

 

Nie chcesz, nie pomagaj zamiast zrzędzić jak stary piernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sendspace.com/file/tz12kc Wrzucam 3 pliki z testu

 

1 plik anteny wg kolegi pod kątem 45 stopni

2 plik antena jedna vertical druga horizontal

3 wrzucone byle jak

 

Testy robione z modelem na ziemi odchodziłem powoli na odległość 50m. Z antanami wiele nie mogę manewrowac bo kadłub jest na tyle szeroki , że wychodzi 1cm za model i bardziej nie naciągne.

 

Dziękuje Wam za określenie czasu pracy.

 

Kolegę Jurką proszę o podejrzenie logów co o tym myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, no własnie teoria teorią a życie swoje. Zapodaj jakiś szkic dla jasności jak możesz.

Załączam fotki jak mam ułożone anteny, w Jeti - w jednym modelu równolegle, a w drugim z zachowaniem kąta 90 stopni.

W czarnym kadłubie są pozostałości po kleju, bo różnie prowadziłem rurki z antenami, a może im przeszkadzał roving węglowy, który jest zapewne wklejony wzdłuż krawędzi kadłuba.

Już nie wnikam, ale teraz jest ok. W czerwonym modelu nigdy nie miałem alarmu o słabym sygnale, może to zależy od odbiornika? :-/  Latam na rexie7 i rexie 9.

post-942-0-87823400-1473105734.jpg

post-942-0-85603000-1473105744.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też znam przypadki gdzie z MC 20 problemu niema i pisałem o tym powyżej, ale akurat ten mój problem ma bo sygnał spada tak szybko jak szybko odlatuje model.

 

Ustawienia anten nie wpływają w żadnym stopniu próbowałem wszystkie możliwe opcje polaryzacji.

 

Generalnie to z Mc-20 problemu nie ma(u mnie tez),ale zdarzaja sie niewypaly.Tu masz podobny przyklad:http://www.rc-network.de/forum/group.php?gmid=1353&do=discuss

W takich przypadkach pomoze tylko serwis(wymiana modulu HF i anteny).Patch anteny dzialaja troche inaczej niz popularne "baciki",ale to nie znaczy ze nadaja sie tylko do latania w hali.

Jezeli nadajnik jest na gwarancji to nie ma problemu,jezeli nie, to gorzej.Z doswiadczenia wiem ze lepiej  takie sprawy zalatwiac osobiscie, a nie przez sklep w ktorym nadajnik byl kupiony,chodzi o czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arku za fatygę, widać więcej niż na schemacie. W końcu jakiś konkret.

Taki offtopic:

Modele wyglądają na "udziadowane", ale pod taśmami kryją się odważniki regulujące środek ciężkości, w zależności od tego jaką konkurencję lecimy, od balastowania, od siły wiatru, itp.

Przy 4 rundach po 3 konkurencje, to tam mieszam średnio 12 razy, więc tak musi być  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sendspace.com/file/tz12kc Wrzucam 3 pliki z testu

 

1 plik anteny wg kolegi pod kątem 45 stopni

2 plik antena jedna vertical druga horizontal

3 wrzucone byle jak

 

Testy robione z modelem na ziemi odchodziłem powoli na odległość 50m. Z antanami wiele nie mogę manewrowac bo kadłub jest na tyle szeroki , że wychodzi 1cm za model i bardziej nie naciągne.

 

Dziękuje Wam za określenie czasu pracy.

 

Kolegę Jurką proszę o podejrzenie logów co o tym myśli

Jeśli są to logi z testów na ziemi, to nic mi to nie mówi. Przy ziemi propagacja fal 2.4GHz jest kiepska. Jak z lotu to nic złego nie widze.

Ja mam takie coś i nic mi nie pika a model sie w pełni steruje. Lot kilkaset (czyli > 600m) ode mnie:

post-9196-0-90129300-1473110413_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sendspace.com/file/tz12kc Wrzucam 3 pliki z testu

 

1 plik anteny wg kolegi pod kątem 45 stopni

2 plik antena jedna vertical druga horizontal

3 wrzucone byle jak

 

Testy robione z modelem na ziemi odchodziłem powoli na odległość 50m. 

 

Logi z odległości 50m od modelu, jeśli z pełną mocną nadajnika na dodatek skierowanego na model, w których siła sygnału przysiada do 0%, są ok? To jestem rozczarowany. Takie wyniki to chyba w teście zasięgu ze zredukowana mocą a i to nie bardzo. Trochę więcej wymagam od takiego sprzętu, zwłaszcza że lata 6 kg nad głową i to nie tylko moją.

 

Arek, z tego co mi wiadomo to masz bardzo zacne modele, które mają najpierw latać a później wyglądać.

 

Dzięki Wieśku za info, z ciekawości wysłałem zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla "znawców" i "ekspertów z bożej łaski":

post-9196-0-47526500-1473142485_thumb.jpg

start modelu, lot, wylądowanie 160m ode mnie i potem spacer po model. Na końcu było jego podniesienie z ziemi i wyłączenie.

od 40 sekundy do 4 minuty lot w dalszej odległości, od 4 do 5 minuty lot w swoim pobliżu (troche nad głową), potem jak pisałem lądowanie 150m dalej i spacer do modelu. No i popatrzcie...jak model lezy na ziemi to mam siłe zygnału ZERO. po prostu szkok!!! szkoda że nie dla mnie :D

A ten model normalnie odlatuje na taką odległość że staje sie małym punkcikiem i nic sie nie dzieje...Ten log w poście powyżej też jest jego, tylko znacznie dalej latał.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szok ogromny. Pięknie pokazałeś że jak anteny stracą "widoczność" to siada sygnał. Brawo!! Ciekawe czy tylko Graupner tak ma :D .

 

Tylko że ja, niedzielny znawca, widzę pewną różnicę miedzy Twoim modelem leżącym na brzuchu w trawie 150m dalej a modelem Radka stojącym na kołach na wygolonej łące w odległości 50m, gdzie anteny na 100% się widzą.

 

Kończę te jałowe wywody. Jak dostanę info z Graupnera to się odezwę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo w środku nic szczególnego przewody zasilające odbiornik na wtyczce z lipo bez wyłącznika prosty kill switch.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/15395df46e8f385f

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5ed9f2aa363936bf

 

Myślałem, żeby jeszcze jedną antenę dać w dół przez kadłub wystawić a druga zostawić na boku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem test zasięgu w trybie małej mocy na ziemi, gr-12l dwie sztuki i gr-16 z aparatura mx-16 i wyniki podobne tzn sygnał tracił się całkowicie po około 150m. Gr-16 zachowywal się lepiej jak machalem w różne strony nadajnikiem.

Odbiorniki były w modelach quada i heli na samochodzie czyli 1,5m nad ziemia a aparatura w rękach.

 

Co do zasięgu normalnie w locie to quad z gr-16 w odległości ponad 300m i na wysokości około 50-100m podawał sygnał strenght 80, 70 czasami spadalo do 55%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. I popatrz przy jakiej sile sygnału ja latam i wcale mi to nie ptrzeszkadza. Normalnie i tak najpierw traci sie link telemetrii który jest słabszy, i zawsze będzie czas aby zawrócić model. Przy pełnej sterowności.

I jeszcze taka uwaga. W pierwszym locie (moje logi) miałem bacik podniesiony. W drugim był w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Jeżeli alarm od telemetrii jest sygnałem ostrzegawczym, to mówisz, że go ignorować ? Rozumiem, że masz zapewniony sarkofag na Wawelu ?

- Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.