Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie  

Mam takie pytanie czy jest możliwość połączenia dwóch odbiorników graupnera w modelu w celu zabezpieczenia w razie utraty sygnału? Mój graupner to mc 20 . Widziałem filmik jak to ktoś łączy w ten sposób ale nie wiem o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Andrzej jest to proste do sprawdzenia . Ja zasłoniłem jeden odbiornik anteny , drugi był na zewnątrz ogólnie wygląda to tak wpinając serwa do drugiego owszem działają te serwa razem z pierwszym odbiornikiem czyli serwo w pierwszym odbiorniku na kanale np 3 działa z serwem na kanale 3 w pierwszym odbiorniku i ok . Ale mi nie chodzi o ilość kanałów tu chodzi o bezpieczeństwo latanie i nie działa to tak. Otóż zasłaniamy jeden odbiornik powiedzmy master i odchodzimy z nadajnikiem , nadajnik pika idę do zaniku sygnału na ekranie pojawia się mc 20 brak sygnału obydwa odbiorniki tracą sygnał jak wyłącza się master to i slave a w tym momencie powinien przejąć slave.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Pl nic nie pisze na ten temat nie znalazłem na żadnym forum dopiero na niemieckich forach coś było wspomniane ale też bez szczegułów . Ale ogólnie sprawa wygląda tak , że Graupner zrobił to w ten sposób , że główny odbiornik powiedzmy gr 24 używamy jako master oczywiście może to być każdy inny odbiornik. dodatkowo bierzemy powiedzmy gr 16 i będzie on przykładowo tym drugim. Bindujemy 2 odbiorniki pod jeden model . W MC 20 w opcji bindowania mamy dwa miejsca koło siebie i bindujemy sobie jeden i drugi. Teraz wpinamy do naszego mastera w tym wypadku gr 24 wszystkie serwa tak jak byśmy montowali jeden. Następnie przez kabel 3 żyłowy podpinamy do niego nasz drugi odbiornik gr 16 który będzie naszą satelitą. Kabel wpinamy w 8 kanał odbiornika pierwszego i w 6 kanał odbiornika drugiego (kanały sumy) . Teraz wchodzimy w telemetrię w nadajniku w odbiornik nasz pierwszy czyli ten do którego mamy podpięte serwa i ustawiamy go jako SUMO . Później wchodzimy w telemetrii w odbiornik drugi czyli ten do którego nie są wpięte serwa on będzie pracował jako satelita , zapasowy i ustawiamy go jako SUMI. I wszystko już nam działa . Czyli w momencie kiedy nasz główny dostanie zakłócenie czy straci łączność automatycznie sygnał przejmuje drugi. Nadajnik zacznie nas informować o utracie sygnału z pierwszego pikając w górnym oknie gaśnie telemetria nadajnik piszczy i normalnie tracimy model ale w tym wypadku działa nam drugi odbiornik i model kontrolujemy w pełni :) Sprawdzone :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek Wszystko spoko tylko żeby wszystko było Ok to: 

- drugi odbiornik powinien być zamontowany w innym miejscu niż ten pierwszy. Bo ja dostanie jakieś zakłócenia ten pierwszy to i drugi też będzie miał problemy. 

- włącz zapis logów. To podstawa. 

- wyciągnij anteny poza model. 

 

Przyznam, że jesteś pierwszą osoba którą znam, że stosuje dwa odbiornik w celu zabezpieczenia połączenia ( radio-model) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu oczywiście odbiorniki powinny być od siebie oddalone ja jeden daje na końcówce skrzydła :) hahahah żart oczywiście.

Powiem tak miałem kilka aparatur nieszczęsnego hiteca aurore nie polecam..... 3 różne modele i w każdym z nich zdarzyła mi się utrata linku i to w bliskiej odległości. Jeden model stracił i po zabawie katastrofa. Nowa futaba nowy moduł frsky , nowe odbiorniki 2 sekundowa utrata linku i powrót dobrze że model leciał jak leciał i skończyło się ok. I graupner praktycznie cały sezon bez kłopotów ale ostatnio utracił mi się link na około 2 sekundy i wrócił ( wilga 3,20 ) . Być może ja mam pecha nie wiem ale nie polecę więcej modelem na jednym odbiorniku na pewno nie modelami tej klasy. Jeżeli dajemy po 2 pakiety szczerze mówiąc nigdy nie wylatałem jednego .......... to podwójny odbiór według mnie musi być w takich modelach. Modele powyżej 2 metrów jeśli ktoś ma łądny i drogi model powinien być zabezpieczony w ten sposób tym bardziej , że nie trzeba kupować managera za 2000zł żeby ten sygnał rozdzielić . I w tym przypadku graupner do bardzo ładnie wymyślił i na tą chwilę z tego co wiem FRSKY. Kupując za 150 zł na przykład reduancy bus-10 łączymy sobie dwa odbiorniki i mamy model zabezpieczony. Dodam do tego wszystkiego , że pasmo 2,4 jak wiemy wszystko na tym teraz chodzi i różne żeczy mogą się wydarzyć. Ale jeszcze taka sprawa latając modelami od dziecka a wiadomo było to na paśmie 35mhz nigdy ale to nigdy nie zdarzyło mi sięutracić w jakikolwiek sposób zasięg a latałem kupę dobrych lat . Także to tak napisałem w celu wyjaśnienia skąd u mnie pojawiają się po dwa odbiorniki w modelach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam odbiornik może mieć ustawione wychylenia serwa. Musiałby Pan wejść z poziomu aparatury (poprzez telemetrie) w ustawienia odbiornika i tam sprawdzić.

 

Panowie, miałem 1,5 roku przerwy w używaniu Mc 20. Czy ktoś z Was może podpowiedzieć co jest ustawione w nadajniku, że ogranicza mi wychylenia serwa. Nie jest to DR bo sprawdzałem, a możliwość obrotu ustawiona jest na 150 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź sobie w serwo adjustment i sprawdź po kolei czy tam nie masz jakiegoś ograniczenia procentowego. Jeżeli wybierasz inny model i tam masz większe wychyły to masz coś w ustawieniach na danym modelu . Albo zrób kopie tego modelu na którym masz większe wychyły i po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Kolega ma radio MC-26 i chciałby zaprogramować przełączniki logiczne, ma szybowiec z silnikiem, ale na wieżyczce. Przy pomocy tej funkcji chciałby to tak rozwiązać, aby przełącznik logiczny blokował całą sekwencję w pewnym etapie. Kiedy przełącznik logiczny jest na 0, ale rozpocznie sekwencję to rozkłada się wieżyczka, a silnik nie startuje. Chodzi o to żeby sam start silnika uzależnić od przełącznika logicznego. Mam nadzieje, że w miarę zrozumiale to napisałem.

Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.