Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kolegów latających śmiglakami na tym nadajniku. Czy ktoś próbował zastosować w heliku odbiornik

np. GR-12 +3xG? Czy wbudowane gyra zastąpią moduł stabilizacji. Oczywiście pomijam gyro ogonowe. Chodzi mi o latanie amatorskie bez "warowania"?

Z góry dzięki za odpowieź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak, ale z tego co się dowiedziałem, GR-12 i Falcon 12 to zupełnie inne odbiorniki. Opis w sklepie i cena też są inne. GR-12 to typowy samolotowy odbiornik, a Folcon jest z przeznaczeniem do heli. Dlatego byłem ciekawy, czy ktoś lata na tych odbiornikach na heli zamiast typowego flybarless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z tego co się dowiedziałem, GR-12 i Falcon 12 to zupełnie inne odbiorniki. Opis w sklepie i cena też są inne. GR-12 to typowy samolotowy odbiornik, a Folcon jest z przeznaczeniem do heli. Dlatego byłem ciekawy, czy ktoś lata na tych odbiornikach na heli zamiast typowego flybarless.

Faktycznie zobaczyłem instrukcję GR 12 i nie ma w menu heli a Falcon ma, ja mam 18 i 24 z 3xG+3A i to mnie zmyliło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla  sprawdzenie co ten nowy soft potrafi.

Normalnie nie używam :)

 

Mam GR18 w copterku zamontowane i śmiga jak miło. 

Regulatory bezpośrednio do odbiornika. Nie trzeba żadnego flight controlera. :)

No to gratuluję precyzji w palcach. Sam co prawda nigdy tak nie próbowałem, mam Nazę V2 na pokładzie, ale wyobrażam sobie, że trzeba wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może to nie zupełnie w temacie MC20, ale czy ktoś z kolegów wie czy i jak można samemu wymienić całe manipulatory w MC32? Jest potrzeba zamontowania drążka z przełącznikiem w tym nadajniku, ale manipulatory są w MC32 zupełnie inaczej zamontowane, niż w MC20. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. na kilka sposobów. Jakie drążki?

a tak przy okazji wywołania MC32 to wczoraj coś tam rozebralem :) Najzabawniejsze że również złożyłem. A jeszcze zabawniejsze że działa.

attachicon.gifIMG_31081.JPG

Faktycznie z fotki wynika, że jest z tym niezła zabawa. Rany... to trzeba całą elektronikę odkręcić? Ja chcę wymontować i wymienić sam plastikowy "kiwaczek" w którym jest osadzony drążek. Mam taki z MC20 z rurką i przełącznikem. Nie chcę drążka wyciągać z kiwaczka bo to trochę siłowe rozwiązanie i nie wiem, czy rurkę da się wcisnąć tak, aby po jakimś czasie nie zaczęła się ruszać. Ten element w MC20 i MC32 jest taki sam więc najlepiej było by to po prostu wymienić. O ile w MC20 odkręca się cały manipulator w wnętrza nadajnika, to w MC32 wkręty trzymające manipulator są schowane pod plastikową, zewnętrzną pokrywą. miałem nadzieję, że nie trzeba tego wszystkiego demontować, żeby wyjąć kiwaczek z drążkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kiedyś poruszałem temat komunikatów w języku polskim do tego nadajnika.

Nie wiem czy od tamtego czasu coś się w tym zakresie zmieniło, bo nie śledzę nowinek.

Co prawda sprawa dotyczy MC-32, bo taki w tej chwili posiadam, ale chciałem się pochwalić, że nadajnik gada do mnie po polsku.

Zapraszam do obejrzenia filmiku.

 

Od razu wyjaśniam, że zostały przetłumaczone na język polski tylko te komendy, które ja używam i są mi potrzebne. Nie jest to plik który zamienił wszystkie komenty

zawarte w oryginalnym pliku angielskim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.