Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jakub. Nie przejmuj się. Klikaj dużo w aparaturze. Oglądaj filmiki na yt. Pytaj kolegów na forum oraz na lotnisku. Zacznij może od jakiegoś prostszego modelu i próbuj się bawić w ustawienia. Na pewno opanujesz swoją aparaturę bardzo szybko. Tylko nie zapomnij pochwalić się swoimi osiągnięciami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może i źle to odbieram, ale wydaje mi się że fakt iż mam 17 lat wzbudza w was trochę "nerwa" do popularnego u młodych chcenia wszystkiego na gotowo. Powtórzę jeszcze raz, że to nie mój model,(znam swoje umiejętności i możliwości finansowe, dlatego na taki model się nie porywam) więc sorry ale dajcie spokój ze stwierdzeniami że to za trudny model. Sprawdzałem i w instrukcji do MC-26 jest jedna strona, z której nie wynika jasno jak to ustawić przełączniki logiczne, a Graupner jest dosyć skomplikowany. Osoba która mnie poprosiła o zadanie tu pytania, ma to radio od nie dawna, próbowała ustawić to na różne sposoby, udało jej się, ale chciałaby zrobić to jeszcze troszkę inaczej/lepiej. Nie odbierajcie tego jako jakiegoś mojego żalu.

Mimo wszystko dziękuję bardzo za zainteresowanie i wszystkie porady.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, bez urazy. wiek nie ma tu nic do rzeczy. Zadałeś pytanie - staramy się pomóc. Cóż nie zawsze trafimy w oczekiwania :)

Masz na stole propozycje ustawienia sprawy w formie faz lotu. Jest instruckja jak działają switche logiczne.

Trzeba spróbować to poustawiać i zobaczyć co lepiej Wam pasuje.

Macie ciekawy projekt i warto nad nim trochę się wysilić.

Oczywiście, jak odezwie się ktoś, kto taki schemat już perobił to będzie na gotowo.

Ale zawsze warto zrobić to samemu, wtedy lepiej się to rozumie jak coś działa. Logika Graupera nie jest z kosmosu. Jak coś ustawicie i nie będzie jak ma być to kombinujcie.

Jeszcze raz, bez napinki. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy próbować. Może mimo wszystko logiczne będą na tyle inteligentne że pomogą :). Jak nie to fazy lotu tak jak proponujecie lub jeszcze inne kombinacje.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni ruch ( końcowa pozycja ale w wartości radia. Inaczej się nie da) musi wyzwolić przełącznik (control switch) powiedzmy C1

W dowolnym mixerze robisz sygnał na -150% który działa na kanał silnika i mixer kontrolowany jest przez C1. jest wyłączony gdy c1 jest 1.

Jak widać (ale nie jestem pewny na 100%) nie jest potrzebny przełącznik logiczny. Gdyby była taka potrzeba to można go dodać.

 

Chodzi o to zeby gaz zawsze był wyłączony gdy wieża jest wyciągnięta

Nie mam radia przy sobie wiec wszystkich szczegółów nie podam na tacy ;)

Gdybys potrzebował pomocy to pisz

Ostatni ruch ( końcowa pozycja ale w wartości radia. Inaczej się nie da) musi wyzwolić przełącznik (control switch) powiedzmy C1

W dowolnym mixerze robisz sygnał na -150% który działa na kanał silnika i mixer kontrolowany jest przez C1. jest wyłączony gdy c1 jest 1.

Jak widać (ale nie jestem pewny na 100%) nie jest potrzebny przełącznik logiczny. Gdyby była taka potrzeba to można go dodać.

 

Chodzi o to zeby gaz zawsze był wyłączony gdy wieża jest wyciągnięta

Nie mam radia przy sobie wiec wszystkich szczegółów nie podam na tacy ;)

Gdybys potrzebował pomocy to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Was, próbuję w zelektryfikowanej makiecie szybowca ustawić hamulce aerodynamiczne na bocznym, prawym suwaku. Niestety nie mogę sobie pomóc instrukcją Mx 20 bo ten nadajnik nie ma takiego suwaka. Udało mi się doprowadzić do tego, że hamulce działają, ale zero-jedynkowo. A pomysł polegał na ich stopniowym wysuwaniu i chowaniu. Oto co mam na wyświetlaczu:

 

mc 20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Control switch jak nazwa wskazuje jest to sterowanie czymś jako przełacznikiem. Lepszym wyborem jest menu "Contol Adjust" czy jakoś tam

Wystarczy dopiąć do kanału na którym masz serwo hamulca suwak, i ustawić zakres ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakim kanale masz serwa hamulca? i czemu gdzieś tam dajesz przełącznik? Kasujesz przełącznik i dajesz LV2 (w tym polu co masz zaznaczone). Kanałem steruje sie albo przełącznikiem albo potencjometrem - ty wybierasz

Hamulec ma działać zawsze czy w jakiejś wybranej fazie?

Opis tego menu jest na stronie 108 w instrukcji MC20 (angielskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci mówię że przypiszesz :) Bo sam przypisuję :)

pole fr jest do sterowników analogowych lub przełaczników, pole kolejne (które używasz) do przełączników. Nie może być dla danego kanału wybrany przełącznik i potencjometr.

Danym kanałem można sterować albo analogowo (płynnie) albo za pomocą przełącznika włącz-wyłącz, albo trój-pozycyjnego. W każdym radiu MX czy MC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.