Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skopiowałem jeden model do nowego (wolnego) i zbindowałem odbiornik. Było to samo.

 

Ja w takich "dziwnych" sytuacjach preferuje domyslne ustawienia. Jezeli bylo cos nie tak w kopiowanym modelu to przenosi sie to na nowy, zeby to wykluczyc lepiej pojechac na domyslnych "czystych" ustawieniach.

Jezeli nie dziala lub jest zle skalibrowany Lv2 to nie przypisze sie go bo procedura przypisywanai ma za zadanie "wyczuc" ruch. Zacznij moze krok po kroku jeszcze raz kalibracje Lv2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, zobaczę jeszcze raz na NOWYM, nie kopiowanym modelu. Jeśli to nic nie da to spróbuję zmienić oprogramowanie.

Nie mogę skalibrować Lv2 bo przy kalibracji, system nie wyczuwa ruchu suwaka -> nie wyświetla drogi od 0 do 100 %. To raczej problem elektryczny w suwaku, a nie związany z logiką działania systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 przewody siedzą mocno pod jakąś blaszką. Ruszałem je trochę, ale nie próbowałem wyciągać żeby czegoś nie zepsuć jeszcze bardziej.

Co do telemetrii - w zupełnie nowym modelu jest tak samo. Brak na wyświetlaczu. Pojawia się dopiero po wywołaniu "sensora" w menu telemetrii. W weekend spróbuję wgrać nowe oprogramowanie. Tak jak napisał Jurek tutaj może być problem - w starym sofcie. Odbiornik dostałem w zestawie z modułem 2,4 Ghz Hott, który kupiłem na potrzeby Mx 24s (ma możliwość zmiany modułu z 35 Mhz na 2,4).

 

Chciałem dziś zmienić oprogramowanie - niestety po włożeniu kabla do PC komputer zażądał oprogramowania do urządzenia obcego. Nie dostał go więc go nie zainstalował. W związku z tym oprogramowanie GR nie widzi usb.

Edytowane przez robas69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Wgraj plik do odpowiedniego katalogu na karcie sd wywolaj aktualizacje oprogramowania z karty robi się to kombinacją klawiszy na kółkach . Cała operacja nie wymaga nic więcej i można ją zrobić doslownie wkladają nlkarte do smartfona sciagnąc soft na karte i wgrac do radio ... Sterowniki do aparatury sa na stronie graupnera lub w linku z instrukcją instalacji oprogramowania . Program działa nawet pod win7 64 bit i win8 poproś informatyka jak nie potraafizz zainstalować strowników ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, ale ja nie chciałem aktualizować oprogramowania nadajnika - to mam zrobione tylko odbiornika GR 24. Powód kilka postów wyżej - nadajnik na wyświetlaczu telemetrii nie podaje tych informacji, choć działa sterowanie serwami. telemetria na wyświetlaczu pojawia się dopiero po wywołaniu "sensora" w menu "telemetria".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dziś zmienić oprogramowanie - niestety po włożeniu kabla do PC komputer zażądał oprogramowania do urządzenia obcego. Nie dostał go więc go nie zainstalował. W związku z tym oprogramowanie GR nie widzi usb.

O Mamo!

W paczce oprogramowania którą ściągnąłeś ze strony Graupera (HoTT_Software_V4.zip) jest taki folder USB Treiber...i nagle wszystko zobaczy wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, dziękuję. Wgrałem USB Treiber. Wybieram w programie aktualizacji wyjście USB, podłączam do wejścia telemetrii w odbiorniku, klikam na automatyczną aktualizację, podłączam w międzyczasie zasilanie odbiornika (jak na filmie), leci pasek akuktualizacji. Dochodzi do końca i pojawia się komunikat, że urządzenie docelowe nie zostało znalezione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, nie zauważyłem na filmie, że zasilając odbiornik należy trzymać SET. Po tym poszło błyskawicznie. Odbiornik ma nowy soft, a monitor pokazuje dane z telemetrii bez wzbudzania sensora z menu :) . Bardzo dziękuję, bez Twojej wiedzy co do diagnozy i sposobu wgrania softu bym sobie nie poradził. Niestety teraz serwis musi sobie poradzić z suwakiem Lv2 :angry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadajnik znowu trafił w moje ręce i... wystarczyło skalibrować suwak (powtórka z drążków ). Po prostu trzeba to robić spokojnie i w/g wskazań na wyświetlaczu. Suwak Lv2 był tak skalibrowany że neutrum i skrajne pozycje miał w górnym położeniu. Wystarczyło 5 min... i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, toś mnie rozbawił. Teraz sprzęt nie przygotowany doi użytkowania... Żesz Ci się trafił taki egzemplarz! Ewidentnie masz pecha.

MC20 niestety nie jest radiem z serii podstawowej. I jest to dobry i niezawodny nadajnik. Tylko trzeba go zrozumieć (bo ma trochę inna filozofię programowania, która z czasem wydaje się banalna i intuicyjna). A bez doświadczenia czy przeczytania instrukcji tego nie uda się zrobić. O takie życie.

A teraz ciesz sie radiem dobrym i działającym radiem. I jak będziesz miał jakiś drobny problem pisz na PW lub załóż oddzielny wątek. Jak intrygujący to pisz tu. Niech ten wątek będzie zbiorem wiedzy i rozwiązywania istotnych problemów czy zagwozdek z aparaturą. A nie nauką bindowania czy aktualizacji firmware. Bo to jest chociażby na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek jest przeświadczony, że to moja wina. Może ma rację ;) . Tylko, że ja chciałem kupić nadajnik, który mogę użytkować - przyjazny dla użytkownika. Jak moim celem będzie napisanie pracy habilitacyjnej, nad tym czy suwak działa prawidłowo skoro na początku piszczy przechodząc przez "zero", potem przestaje w ogóle wydawać dźwięk i nie można go skalibrować czy przypisać, czy też nie, to kupię sobie nadajnik w wersji KIT :D , a nie urządzenie które po wyjęciu z opakowania powinno być przygotowane do sterowania modelem lotniczym, kołowym czy pływającym. Przykład z Mx 24s -> w podstawowym ustawieniu modelu ustawiam silnik na C1. Potem w zegarach, przypisuje którykolwiek do drążka gazu jako przełącznika, który uruchomi odliczanie czasu. I sprawa załatwiona. A w Mc 20... :ph34r: . Mimo wszystko dziękuję Jurkowi za tolerancję dla wtórnego analfabety, który nie czyta instrukcji ;) . Panu Radkowi również. Oczywiście polecam sklep :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mx 24 s jest tak:

- w set up modelu (samolotu) gaz jest na C1 - ustawiam od siebie lub do siebie drogę gazu,

- wchodzę w zegary, ustawiam wartość, przechodzę do znaczka przełącznika, klikam, pojawia się komunikat przypisania, ruszam drążkiem gazu, i zapominam o problemie :lol: . Paweł, w MCecie tak nie jest - próbowałem. Trzeba jeszcze coś zrobić "po drodze" - ale to tylko żeby ułatwić i uprzyjemnić życie modelarzowi :huh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.