Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, biję pokłony. Robiłem błąd bo szukałem w Graupner Softwer, a nie Official Version. Znalazłem tam podany przez Ciebie plik, zapisałem na karcie, z karty wybrałem mc-20_1v071_English.bin i wgrał go bez problemu. Bardzo dziękuję :) Tobie, Jurkowi i Wiesiowi :D .

Robert nie jest to takie trudne napewno sobie poradzisz,u mnie z angielskim slabiutko,nie pomoge,ale gdybys chcial zmienic dragi z przelacznikami to bardzo chetnie :)

Moje Mc-20 po tuningu(sorry za jakosc robione telefonem)

post-3460-0-19452300-1380743302.jpg

Wiesiu, nie wydaje Ci się, że z wysokością tych drążków przesadzili? Dla mnie utrudnia ona możliwość operowania przełącznikami - można ruszyć przypadkiem drążkiem :( . Natomiast standardowe są za niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu, nie wydaje Ci się, że z wysokością tych drążków przesadzili? Dla mnie utrudnia ona możliwość operowania przełącznikami - można ruszyć przypadkiem drążkiem :( . Natomiast standardowe są za niskie.

 

Tylko Ci sie wydaje sa chyba troche krotsze od tych dlugich standartowych jak dla mnie latanie na takich dragach to bajka nie ma nic lepszego.Moim zdaniem dragi z rc-technik sa lepsze od tych starych orginalnych od GR.

 

Wiesiu rozpisz sie wiecej o twojej rozbudowie :),

Po drazkach i stronie RCTechnik wnioskuje ze masz 4 dodatkowe przelaczniki (jest w srod nich 3 pozycyjny?)?

Duzo to czasu zajelo i czym wierciles Dremelkiem czy wieratrka. Jak usuwales stare drazki?

 

Narzedzia i materialy :wiertarka najlepiej mala na aku,moze byc tez Dremel,wiertla 1,5mm,2,5mm,lutownica,4nakretki M5,moze byc tulejka z otworem 5mm,termokurcze roznej srednicy,pinseta,2 podkladki z otworem 4mm,to chyba wszystko.

Zanim zaczniemy zabawe koniecznie trzeba wyjac aku z nadajnika i gabke z walizki i na niej dzialac wtedy nie uszkodzimy przelacznikow.Jak wyjac stare dragi widac na fotce:

 

post-3460-0-75214900-1380749227.jpgpost-3460-0-74896900-1380749251.jpg

 

Tutaj trzeba z wyczuciem nic na sile,ja dalem najpierw podkladke,tuleje,podkladke i na koncu nakretke 3mm.Na fotkach na samym dole nie ma podkladki , a moim zdaniem powinna byc,ale to nie moj nadajnik i nie moje foty :D .

Teraz trzeba przewiercic otwory na kable,ale przed tym nalezy usztywnic ta cala mechnike drazkow zeby sie nie gibaly,najlepiej tasma.Najpierw wiertlem 1,5mm(dokladnie w srodek) a nastepnie 2,5mm.Przeciagnac przewody i wcisnac drazki nie bezposrednio,trzeba cos pod spod podlozyc(tulejka,klocek)zeby nie uszkodzic mechaniki drazkow.W zestawie sa gotowe wtyczki ktore po montazu wpinamy na plytke..W Mc-20 nie ma wolnych miejsc i trzeba wypiac stare i zastapic je nowymi.Po montazu nalezy jeszcze raz przeprowadzic kalibracje drazkow,moze byc maly odchyl od poprzedniego stanu.

U mnie sa dwa 3 pozycyjne plus wlacznik w kazdym.To tak w skrocie, jak sa pytania to pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, biję pokłony. Robiłem błąd bo szukałem w Graupner Softwer, a nie Official Version.

Takie rzeczy sie zdazaja ja pocztaku mialem "wieksze wtopy" :)

 

Wiesiu, nie wydaje Ci się, że z wysokością tych drążków przesadzili? ........ Natomiast standardowe są za niskie.

A nie uzywasz dolaczonych podwyzszanych?

 

Wiesiek, Dziekuje za zdjecia i opis. Bede musial w weekend przysiac do radia i obejrzec, latwiej bedzie podjac decyzje po twoim poscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngUżytkownik psiwak dnia 03 October 2013 - 11:51 napisał

 

A nie uzywasz dolaczonych podwyzszanych?

 

Paweł, właśnie te podwyższone z zestawu wydają mi się za długie.

 

Znowu problem. Chciałem w modelu zbindować odbiornik GR 16. Doprowadziłem do tego, że w szeregu "module Hott" w obu kolumnach mam "bind". W "DSC Output" mam PPM 16. Niestety serwa na kanale 3 (poziomy) i 4 (pionowy) szaleją bez względu na położenie drążka. Natomiast 2 i 5 (lotki) pracują prawidłowo. Sprawdzałem w mapowaniu kanałów odbiornika - wszystko jest 1 do 1. Mode ustawiony na 2. Odbiornik na pewno sprawny. Sprawdziłem też GR 24 z zestawu - prawidłowo pracuje tylko 2 i 5 kanał. Obawiam się, tego by nie trzeba wgrywać nowego oprogramowania do odbiornika. Z tym sobie nie poradzę, bo trzeba to chyba robić przez kabel z komputera.

Czy to możliwe aby bez zamontowanych żadnych czujników telemetrii na monitorze pokazywały się jakieś prawidłowe parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

 

przede wszytkim nie boj sie powrotu do starych wersji softu w nadajniku :)

Ja mam wszytkie wersje na karcie, tak na w razie czego zeby sprawdzic czy dziala w innej wersji.

Wiec jak mozesz to cofnij sie do starej wersji i sprawdz czy jest OK.

 

DSC i jego usatwienia nie maja zadnego wplywu w tym radiu na dzialanie odbiornika

Rozumiem ze masz zbindowane dwa odbiorniki do jednego modelu nic starsznego (ale warto usunac zbedny)

Bez zamontowanych dodatkowych czujnikow w "cenie" masz pomiar napiecia odbiornika, temperature w odbiorniku i poziom sygnalu (pierwsze wartosci zaleza od odbiornika)

 

Aktualizacja odbiornika nie jest straszna ale "upierdliwa" jak dla mnie i nie powinnienes sie jej bac. Jak dobrze pamietam do najnowszej wersji softu odbiornik nalezy aktualizowac dwa razy. Wczesnije gdzies opisywalem jakie sa objawy pracy z niekompatybilnym softem (Vario podawalo ze przekroczylem predkosc maksymalna etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

Jestem w takim "stanie" ze wole nie doradzac, Kamil posmutnial nawet :). wole odpisac jutro

 

a tak na powaznie mam pare pomyslow (pare to za duzo powiedziane)

Czy jestes wstanie wstawic na forum lub wyslac na PW plik z nastawami modelu i do tego odbiornika (to jest juz wieksze wyzwanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngUżytkownik psiwak dnia 03 October 2013 - 11:51 napisał

 

A nie uzywasz dolaczonych podwyzszanych?

 

Paweł, właśnie te podwyższone z zestawu wydają mi się za długie.

 

Znowu problem. Chciałem w modelu zbindować odbiornik GR 16. Doprowadziłem do tego, że w szeregu "module Hott" w obu kolumnach mam "bind". W "DSC Output" mam PPM 16. Niestety serwa na kanale 3 (poziomy) i 4 (pionowy) szaleją bez względu na położenie drążka. Natomiast 2 i 5 (lotki) pracują prawidłowo. Sprawdzałem w mapowaniu kanałów odbiornika - wszystko jest 1 do 1. Mode ustawiony na 2. Odbiornik na pewno sprawny. Sprawdziłem też GR 24 z zestawu - prawidłowo pracuje tylko 2 i 5 kanał. Obawiam się, tego by nie trzeba wgrywać nowego oprogramowania do odbiornika. Z tym sobie nie poradzę, bo trzeba to chyba robić przez kabel z komputera.

Czy to możliwe aby bez zamontowanych żadnych czujników telemetrii na monitorze pokazywały się jakieś prawidłowe parametry?

przełóż serwa z kanału 3 i 4 na 2 i 5. o i odwrotnie.

jak wyjdzie że jest to samo na kanałach 3 i 4 to reset odbiornika - trzymaj przycisk, włącz zasilanie i trzymaj ponad 3 sekundy. Dioda pomiga i już. nie pamiętam czy sie wtedy nie rozbinduje.

Jeśli dalej nie pomaga to kalibracja drążków w aparaturze - zobacz w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, wszystkie kanały sprawdzałem jednym testowym serwem. Z opisanymi efektami. Jeśli oczywiście dobrze zrozumiałem Twoją radę. Dziś jeszcze spróbuję zresetować oba odbiorniki bo tego nie robiłem.

Resetowałem cztery razy. Potem sprawdzałem. Efekt ten sam - pozostałe kanały - serwa chodzą jak chcą (wariują). Potem jak radził Pan Radek bindowałem ponownie. To samo.

Tutaj są zdjęcia wyświetlacza. Odbiornik GR 24 - 12 kanałowy. Może coś jest źle ustawione?

5920fcf3010720dfmed.jpgdba830c61800ea98med.jpgf8393682b3699931med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.