Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I słowo Wiesia stało się ciałem :) . Po ustawieniu PPM 18 lub 24 wszystko działa bez zarzutu :) . Bardzo dziękuję.

Wiesiu, żeby nie było za różowo :( . Kupiłem odbiornik do mniejszych modeli - GR 12 (6 kanałów). Po włączeniu zasilania odbiornika dioda pali się ciągłym zielonym światłem. Ustawiam PPM 18 lub PPM 24, naciskam łącznie bindowanie w module i nadajniku i nic. W module cały czas zielone światło - nawet nie mignie. Żadnej reakcji. Serwo nawet nie drgnie :angry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jak jest z tymi odbiornikami, ale po południu moge sprawdzić. Trzymaj klawisz i włącz zasilanie odbiornika. Klawisz trzymaj 4 sekundy - zresetuje ustawienia odbiornika. Jak dalej masz problem to wgraj na nowo aktualne firmware do odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, dziękuję. Będę czekał na kolejną Twoją wiadomość. Z GR 24 i GR 16 był inny problem. Serwa wariowały po włączeniu napięcia, uspokoiły się dopiero po zmianie modulacji w nadajniku na PPM 18 lub PPM 24. Teraz próbowałem też PPM 10, ale nic - cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli telemetria działała tak szybko, że przewiduje Twoje przyszłe osiągnięcia ;)

 

Jestes prorokiem :) Wczoraj uzyskalem 720m Starlingiem, uciekalem z komina (stabilne 2m/s) bo balem sie o powrot - nie wiedzialem czy dam rade, nogi mialem jak z waty. Czas na 3mtrowce nadchodzi:)

 

Maili nie było i nie ma. Ale w przyszłości nie wiadomo jak będzie ;)

Przyszlosc nadeszla szybko wczoraj dostalem (pewnie resszta uzytkownikow tez) info w sprawie problemow i zalecanym powrotem do wczesniejszej wersji.

 

A teraz wracajac do tematu.

Na jakiej wartosci macie ustawiony alarm niskiego napiecia w nadajniku?

Pare tyg. temu wlaczyl mi sie alarm jak mialem niezla termike. Ucieklem i wyladowalem. W domu naladowalem ladowarka mikroprocesorowa i weszlo mi tylko lekko ponad 3Ah. Przenalizowalem wlasciwosci tych baterii i zmniejszylem alarm na 3,5V, pewnie minimalne 3,4V tez byly by dobre?

Dzis zakonczylem ladowanie z 3,6V i weszlo prawie 4Ah.

Jakie macie progi niskiego napiecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ustawił 3.2 lub 3.1V. Ale nie mam lipo ;) Najlepiej zobaczyć na logach z ładowarki jak sie pakiet rozładowuje i na bazie tego ustawić próg ;)

 

Jestes prorokiem :) Wczoraj uzyskalem 720m Starlingiem, uciekalem z komina (stabilne 2m/s) bo balem sie o powrot - nie wiedzialem czy dam rade, nogi mialem jak z waty. Czas na 3mtrowce nadchodzi:)

Na termikę lepsze są 4metrowce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Ja ustawiam 3,2V na celę lub 6,5V w przypadku wpinania bezpośrednio 2S w odbiornik . Korzystając z modułu pomirowego wpinanego w telemetrię można ustawić nawet 3,1V gdyż monitoruje on napięcie każdej celi i nie zachodzi obawa o nadmierne rozładowanie najsłabszej z cel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jak jest z tymi odbiornikami, ale po południu moge sprawdzić. Trzymaj klawisz i włącz zasilanie odbiornika. Klawisz trzymaj 4 sekundy - zresetuje ustawienia odbiornika. Jak dalej masz problem to wgraj na nowo aktualne firmware do odbiornika.

Jurek, zresetowanie jeśli nastąpiło - nic nie dało. Nowego oprogramowania nie mogę wgrać bo mam same odbiorniki bez okablowania niezbędnego dla tej czynności. Kupiłem odrębny moduł Hott do modernizacji Mx 24s do standardu 2,4 GHz Hott.

Edit:

Jurek obejrzałem sobie film instruktażowy na YT jak wgrać nowe oprogramowanie. Tam zauważyłem dopiero, że filmowany wkłada inaczej (biegunowo) wtyczkę do odbiornika GR 12. Po tym znowu zresetowałem odbiornik, włożyłem wtyczkę zasilania jak na filmie i okazało się, że również jak nakazuje naklejka i wszystko gra i trąbi :) .

To moja wina. Ja głupi myślałem, że sposób wkładania wtyczek jest taki sam jak w GR 24. A okazało się, że Graupner/JS dba o rozrywkę modelarza i sposób jest różny w zależności od odbiornika :wacko: .

Dziękuję za pomoc :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !

Mam pytanie w sprawie upgrade'u firmware'u. Aktualnie mój ma oprogramowanie w wersji 1.016. Wszystko działa, używam dwóch odbiorników (GR 24 i tego małego, krótkozasięgowego 6ch). Pytanie - czy warto ryzykować i wgrywać nowsze ? Chodzi o to, że latam teraz hexacopterem, z podwieszoną kamerą i zastanawia mnie, czy ryzykować upgrade firmware'u ? Jeśli poprawi bezpieczeństwo, zrobię to, ale nie zależy mi na żadnych wodotryskach, nie korzystam też póki co z zaawansowanych opcji. Czy wszystko będzie nadal tak samo dobrze działało, jak teraz ? Aktualnie latałem modelami (samolotami i heli) tym nadajnikiem i nigdy nie miałem problemów. Nie chciałbym tego zmieniać.

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to temat poświęcony MC-20, ale na marginesie powiem, że od pewnego czasu jestem posiadaczem MX-16 HoTT z wersją opr. 1.731. Drażni mnie tam pewna rzecz. Wg instrukcji logi zapisują się kiedy naliczany jest czas lotu. Zegar ten gasi się za pomocą przycisku ESC. Owszem, jest tak, ale często, a właściwie bardzo często trzeba wciskać go dwa razy, a zapisywanie na karcie (po zakończeniu naliczania czasu) czasami nadal trwa (tworzy się kolejny plik, zwykle "pusty"). Zdarzyło się też jakieś 2-3 razy, że właściwy log nie został zapisany, a pojawiły się tylko, krótkie puste pliki, w których są same 0. Chyba inni posiadacze tej apki też to zauważyli? Chyba nie świadczy to o jakiejś wadzie mojej, skoro zwykle wszystko jest jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to nie jest wada twojego radia, pare tygodni tez tak mialem. Okazalo sie ze 'nie doroslem' do tego radia, jedyne problemy jakie mialem to z DataExplorerem. Po zgloszeniu GR szybko rozwiazal i wypuscil nowa wersje. Jakiego urzadzenia uzywasz w DE?

Podeslij plik z samymi zerami lub przejrzyj log w Studio i ozbacz czy tez masz zera.

Zeby stworzyc nowy log trzeba ponownie wlaczyc zegar wiec dziwne jest yto o czym piszesz (opieram sie na instrukcji do MC16/20)

Pozatym w MC ponownie trzeba otoworzyc przelacznik wlaczajacy zegar i dopiero ESC wylaczy stoper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jeśli pojawia się ten problem to wygląda to tak, że, włączam timer (automatycznie włącza się liczenie czasu lotu oraz zapisywanie), kończę lot, naciskam ESC (często 2-krotnie), wyłącza się naliczanie, ale karta nadal miga. W tym momencie zaczyna tworzyć się nowy plik. Wczoraj po podobnym eksperymencie, kiedy czas lotu był wyłączony, a log zapisywał się, jeszcze raz włączyłem naliczanie lotu, następnie nacisnąłem ESC. Skończyło się wtedy zapisywanie, ale naliczanie skończyło się po kolejnym naciśnięciu ESC. Wtedy plik nie był już pusty. Wygląda to jak typowe błędy softu, ale wolę się upewnić.

Link do pustego pliku:

http://speedy.sh/syBBS/0002-2013-8-23.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, są same zera.

Ja tego nie napisalem, log nie jest pusty !!!

 

Proponuje przeczytanie instrukcji jeszcze raz, jak nie bedzie dzialalo to wdech i jeszcze raz - wiem co mowie sam to przechodzilem.

 

The flight timer, and the saving of telemetry data on a

memory card fitted in the card slot (see page 22),

always starts simultaneously with the stopwatch, but

continues to run even when the stopwatch is halted

(switched off). It can only be stopped by touching the

central ESC button of the left-hand touch-key when the

stopwatch is already halted.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedzie dzialalo to wdech i jeszcze raz

Nie zawsze działa jak trzeba i nie ma co próbować jeszcze raz, bo robię tak jak w instrukcji. Zatrzymuję zapisywanie i liczenie czasu lotu poprzez naciśnięcie przycisku ESC, po czym czasami tworzy się kolejny "dziwny" plik. Moja wypowiedź "no właśnie, są same zera" miała na celu stwierdzenie, że rzeczywiście nie ma połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze działa jak trzeba i nie ma co próbować jeszcze raz, bo robię tak jak w instrukcji.

Rob jak chcesz twoj wybor, ja tez tak kiedys myslalem a w koncu musialem uderzyc sie w piers i przyznac racje ze nie do konca wszytko bylo zgodne z zapisami w instrukcji.

I dlatego proponowalbym jeszcze raz przestudiowanie instrukcji i sprawdzenie czy wszytko jest OK

 

Zatrzymuję zapisywanie i liczenie czasu lotu poprzez naciśnięcie przycisku ESC,

Wg tego co przeczytalem w instrukcji to nie tak do konca sie zatrzymuje stoper

 

po czym czasami tworzy się kolejny "dziwny" plik.

A czy przypadkiem znowu nie uruchamiasz stopera? Czy jak sie tworzy ten plik to stoper chodzi i widac migajaca karte SD na wyswietlaczu?

 

Moja wypowiedź "no właśnie, są same zera" miała na celu stwierdzenie, że rzeczywiście nie ma połączenia.

Rozumiem ze odbiornik miales wlaczony (tak jak pisales wczesniej) bylo polaczenie z nim i serwa reagowaly a zapisu poprawnego nie bylo?

 

Czy zawsze jest tak w momencie wylaczenia stopera jak w tekscie pogrubionym na dole ?

 

The process of saving data on the SD card is coupled to

the flight timer: if the timer is started, then data saving

commences - provided that a suitable memory card

is in the card slot, and a telemetry connection to the

receiver exists - and ceases again when the flight timer

is stopped.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisywanie zatrzymuję poprzez naciśnięcie ESC, ale wcześniej zatrzymuję timer. W przeciwnym razie naciskanie ESC nic nie daje. Kiedy pojawia się ten problem, znaczek nadal miga, zegary stoją, a odbiornik zwykle jest włączony.

 

 

Zatrzymujesz zegar i zapis przyciskiem ESC,to w angielskiej instrukcji tak napisali?W niemieckiej takich jaj nie ma :D .

A teraz powaznie tak jak powinno byc:Zegar daj na przycisk lub na przelacznik(mozesz tez przypisac do drazka gazu),wylaczasz zegar przelacznikiem i dopiero wtedy zapis przyciskiem ESC.Napewno zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.