Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

Aktualnie przymierzam sie do zamontowania przelacznika na drazku, 'boje' sie tylko robic to samodzielnie a koszty wysylki przewyzszaja koszt drazka. Przerabial to ktos z forumowiczow? Chodzi mi o moment wyciagniecia drazka, z tego co sie zorientowalem jest on montowany na wcisk?.

 

Samo przerobienie to zaden problem,ale jezeli zrobisz to sam musisz sie liczyc z tym ze tracisz gwarancje,ale jak juz sie zdecydujesz to polecam te z linku,bardzo dobra jakosc i swietna instrukcja montazu(dostepna po zakupie w PDF)

http://www.rctechnik.de

 

 

 

Chłopaki ładujecie akumulator ładowarką z zestawu? Cóż to jest Li-lo? Są ładowarki, które obsługują takie akumulatory?

 

Mozna ladowac kazda ladowarka ktora obsluguje tradycyjne Lipo,najwazniejsze zeby prad ladowania nie przekroczyl 1,5A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Litowo-jonowy akumulator 1s ładować można przez gniazdo ja używam RAYTRONIC C60 ,który tak dla dociekliwych jest też produktem firmy SJ sprzedawanym pod marką PELIKANA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby zmienić język trzeba wgrać nowe oprogramowanie? Nie można prostym wyborem języka w już istniejącym - tak jak mam w Mx 24s?

 

Robert to nic trudnego,karta SD ktora dostales w zestawie nie jest pusta,jest tam to czego potrzebujesz.Wystarczy ja wlozyc do nadajnika wejsc w menu do "VERSTECKTER MODUS" dalej FIRMWARE UPDATE i wybrac jezyk ktory Cie interesuje czyli English :D .Wczesniej masz jeszcze komunikaty glosowe telemetrii"ANSAGEN",tez jezyk do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij ze strony nową wersje i wygraj ja na kartę. A potem zrób jak napisał Wiesiek.

Kiedyś sie dało prościej, ale po dodawaniu funkcji i języków zapewne brakło miejscach pamięci nadajnika na wszystkie bajery. I podzielono wersje językowe na oddzielne paczki firmware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego inny zestaw programów jest na stronie niemieckojęzycznej, a inny na angielskiej :( .

 

Robert i tak jest teraz lepiej niz miesiac dwa temu. Co prawda aktualizacja strony w wersji eng kuleje ale poprawili sie i w miare regularnie aktualizacja strone z aktualizacjami. Wczesniej uzywalem strony do MX-20 zeby dowiedziec sie czy jest nowe oprogramowanie :).

Z mojego doswiadczenia moge doradzic tobie na poczatek przeniesienie sciagnietego z sieci pliku mc-20_1v071_English.bin na karte pamieci i zrobienie aktualizacji (lub wykorzystanie juz wgranego). Mozna to takze zrobic poprzez oprogramowanie i kabel ale mi za pierwszym razem sie nie udalo (wlasnie po to zeby zmienic jezyk) i dla bezpieczenstwa teraz to robie w taki sposob.

W tryb 'ukryty' wchodzisz poprzez przytrzymanie na lewym touchpadzie klawiszy ­^v i wcisniecie SET na prawym przez conajmniej 3sek.

Z jaka wersja (numer) softu dostales radio?

 

Co do ladowania jak sie tobie nie spieszy to podlacz ladowarke z zestawu, a wg instrukcji to twoja ladowarka obsluguje LiIo i ma odciecie domyslne ustawione na 4,1V

 

LiIo voltage level: 3.6V/cell

max. charge voltage: 4.1V/cell

allowable fast charge current: 1C or less

min. discharge voltage cut off level: 2.5V/cell or higher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jaka wersja (numer) softu dostales radio?

Co do ladowania jak sie tobie nie spieszy to podlacz ladowarke z zestawu, a wg instrukcji to twoja ladowarka obsluguje LiIo i ma odciecie domyslne ustawione na 4,1V

Paweł mam wersję 031 na karcie, i takie oprogramowanie w języku angielskim z niej wgrałem. Przegrać na kartę nowsze? Czy to jest miejsce, z którego ściągnąć Updateanleitung (39,64 MB) zuletzt geändert: 20.02.2013 ? Bo jest jeszcze takie HoTT Software (73,17 MB) zuletzt geändert: 01.10.2013.

Naładowałem akumulator moją BC 6. Trwało to od 23 do ok. 4 nad ranem. W tym momencie ładowarka powiedziała FULL, ale poziom napięcia wskazywany na wyświetlaczu się nie zmienił i wynosił 4,20 V.

Czy jak wgram upadet do zmienią / zginą wprowadzone do nadajnika ustawienia modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil tak.

Sciagnal bym ten plik lub jak nie masz problemu z predkoscia lacza ten wiekszy ktory i tak sie wkrotce przyda.

I teraz mozesz robic to przez kabel lub wgrac na karte (jak pisalem wczesniej wole druga opcje ale to moje "przyzwyczajenie" spowodowane zerwaniem polaczenia w pierwszej aktualizacji w trakcie kopiowanie jednego z ostatnich plikow ). Swoja droga kabla sie nie ominie bo czeka ciebie update softu w odbiorniku.

Nic sie nie stanie po aktualizacji, wszytkie usatwienia i modele sa zachowane, jedyne co zauwazysz to stopery beda mialy krotsze nazwy bo od 2 wersji wstecz jak dobrze pamietam wprowadzono stoper do dziesietnych czesci sekundy.

 

Wiesiek juz napisal.

Dodam od siebie tyle ze w moim przypadku wiekszosc problemow (ale nie wszytkie) wynikala z mojej strony. Jak zrobisz aktualizacje softu to trzeba i odiornikow bo jak dobrze pamietam komunikaty glosowe z telemetrii wariowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zdecydujesz sie na wersje z kopiowaniem to z tego kolosa potrzebujesz tylko ten plik mc-20_1v071_English.bin ktory jest w katalogu ......\HoTT_Software_V4\Official Version\33112_33116_33124_33020_33032_mx-xx_mc_xx\SD card\Firmware\

Plik Firmware_Upgrade_grStudio_ver.3.3 jest plikiem wykonywalnym dzialajacym tylko pod Windowsem i nie potrzeba go kopiowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, chciałbym zrobić to jak najprościej. Na pewno nie tak, że wchodzę do tego Firmware i otwierają mi się kolejne okna z poleceniami i to w języku niemieckim. Nie jestem informatykiem i określenie, że coś jest plikiem wykonywalnym działającym pod Windowsem to dla mnie czarna dziura :wacko: . Mogę coś skopiować na kartę, wsadzić do nadajnika i spróbować wybrać z menu. Jak taka droga się uda to i tak będzie super :mellow: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

 

Najprosciej jak dla mnie to skopiowanie na karte (do odpowiedniego katalogu) pliku mc-20_1v071_English.bin (zapominamy o Firmware_Upgrade_grStudio_ver.3.3)

Wchodzisz w "tryb ukryty" w nadajniku wybierasz z menu upgrade i z listy ten plik i po sprawie.

 

Wracajac do nieszczesnego pliku Firmware_Upgrade_grStudio_ver.3.3 to powinnien byc w wersji Szekspira, tylko Hottmenager jest w wersji Goethego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.