Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nowe wersje firmware były przez kilka dni dostępne w kwietniu-i od wtedy na nich latam. Główna zmiana jest taka, że nadajnik sam wyszukuje moduły podłączone do odbiornika - już sie ich nie zaznacza w menu. No i druga zmiana to modyfikacja protokołu komunikacji ESC.

 

Dzięki za odpowiedź. To jeszcze jedno i kończę offtop :) Czy odbija się to na jakości? Trafiają się buble? Planuję zakup 12stki za jakiś czas i stąd ten research. ;)

Kup 16tke. 12tka jest mocno uboga i dość szybko okazuje sie że czegoś brakuje.

Ja latam grubo ponad rok, kilkaset godzin wylatane i brak problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 16tke. 12tka jest mocno uboga i dość szybko okazuje sie że czegoś brakuje.

Ja latam grubo ponad rok, kilkaset godzin wylatane i brak problemów.

Jeszcze mam trochę czasu, więc rozważę. A tymczasem - dzięki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek ogolnie to ta strona jest zaniedbana. Jak sie chce nowy soft to trzeba sprawdzac strone regulatorow :) (dobrze ze w ogole gdzies to umieszczaja )

Dotyczy to nie tylko MC ale i MX'ka

Mam wczesniejszy plik TX_updates i MX-20 tam byl w 132 wersji a glowna stronka caly czas wskazuje na 126 :) a ostatnia wersja to 141 :)

 

Rozumiem juz o co tobie chodzilo.

Strona produktu MX-20 jest lepiej aktualizowana. Widac nie panuja troche nad tym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś podpowiedzieć gdzie znajde nowy soft do mx-20? Aktualnie mam 1,26 a z tego co czytam są już nowsze. Szukałem w regulatorach ale nic nie znalazłem. Jeszcze jedno jakie zmiany są w stosunku do 1,26. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek ogolnie to ta strona jest zaniedbana. Jak sie chce nowy soft to trzeba sprawdzac strone regulatorow :) (dobrze ze w ogole gdzies to umieszczaja )

Dotyczy to nie tylko MC ale i MX'ka

Mam wczesniejszy plik TX_updates i MX-20 tam byl w 132 wersji a glowna stronka caly czas wskazuje na 126 :) a ostatnia wersja to 141 :)

 

Rozumiem juz o co tobie chodzilo.

Strona produktu MX-20 jest lepiej aktualizowana. Widac nie panuja troche nad tym :(

Niezupełnie jest tak jak piszesz. Ja zawsze (od ponad 1.5 roku) znajduje swoje aktualizacje (i inne dane) tam gdzie miały być. Z regulatorami była inna bajka, bo wprowadzając je na rynek zmieniono protokół komunikacyjny. Dlatego aktualizacje firmware pojawiły sie na stronie od regulatorów. Teraz (czyli niedługo po pojawieniu sie ich w zakładce z regulatorami) oficjalnie pojawiły się aktualizacje z wyższymi numerami, dokładnie tam gdzie powinny być. Skoro we wcześniejszym firmware zmiany uwzględniały tylko zmianę protokołu do regulatorów, a planowano wprowadzić nowe zmiany, pewnie dlatego nie zaśmiecano nimi głównych stron.

Możliwe że teraz na to wszystko nałożyła sie reorganizacja w firmie po zmianie właściciela.

A na ta stronę informacyjna nie wchodzę - zawsze ide do strony z produktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Aj tam aj tam jk to mówi nasz wspólny kolega . Co to za różnica czy kolorowy czy mono . Dla mnie liczy się niezawodność i szybkość działania a na to jak na tą chwilę nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa . Kolorowe wyświetlacze to efekt bardzo szybkiego rozwoju tych elementów elektroniki stają się tańsze , konkurencyjne pod względem poboru prądu i bardziej czytelne w słońcu dlaczego więc upierać się przy mono ? Do tego mikrokontrolery sterujące naszym sprzętem stają się coraz wydajniejsze i bardziej energooszczędne rynek rozwija się ze względu na smartfony tablety i inne podobne wynalazki . W kolejnym SJ-cie będzie pewnie jeszcze więcej bonusów więc nie ma co płakać trzeba korzystać i cieszyć się tym obrotem rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do zbindowania modulu z odbiornikiem smart-box nie jest ci potrzebny,mozna "ohne" :D

No i nadszedł ten czas. Wyciągnąłem z Mx-24s moduł 35 MHz i po zainstalowaniu nowej anteny zamontowałem moduł 2,4 GHz. Po jednoczesnym naciśnięciu przycisków w module nadajnika i w odbiorniku, po ok 10 s. pojawia się zielony kolor diody na odbiorniku (czyli teoretycznie dobrze). W nadajniku czerwony. Niestety serwo szaleje i nie reaguje na polecenia z nadajnika. Po wyciągnięciu zasilania z odbiornika na module pojawia się zielona kolor diody i wydaje pulsujące dźwięki jakby odliczał czas :( . Mam dwa odbiorniki Gr 24 i Gr 16 - na obu tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł ten czas. Wyciągnąłem z Mx-24s moduł 35 MHz i po zainstalowaniu nowej anteny zamontowałem moduł 2,4 GHz. Po jednoczesnym naciśnięciu przycisków w module nadajnika i w odbiorniku, po ok 10 s. pojawia się zielony kolor diody na odbiorniku (czyli teoretycznie dobrze). W nadajniku czerwony. Niestety serwo szaleje i nie reaguje na polecenia z nadajnika. Po wyciągnięciu zasilania z odbiornika na module pojawia się zielona kolor diody i wydaje pulsujące dźwięki jakby odliczał czas :( . Mam dwa odbiorniki Gr 24 i Gr 16 - na obu tak samo.

 

1.Modulacja w nadajniku:PPM-18 lub PPM-24.

2.Nadajnik jest za blisko odbiornika.Stad te pulsujace dzwieki,nadajnik jest w trybie Fail-Safe-Modus".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu, to jaką modulację ustawić? Myślałem, że ona nie ma znaczenia bo jest przecież inny moduł - 2,4. Dźwięki były również w odległości ponad metr, ale wtedy gdy odbiornik był odłączony od prądu. Takiego trybu nigdy nie ustawiałem, chyba że został po poprzednim właścicielu :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.