Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiem, że jest już instrukcja po polsku - póki co tylko z angielskiej wersji korzystałem :P. Wiem, że ustawienie helika jest opisane, ale spalinowego, a tam własnie te szczegóły które ciężko mi rozgryźć są troche inne :) i w tym cały problem u mnie leży. Po trochu będę Was wypytywać, może akurat uda mi się to w koncu kiedyś ustawić jak należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak....z tym throtle hold sie troche pospieszyłem :o Jeśli potrzebujesz do elektryka i chcesz włączać i wyłączać (lub ustawiac 2 różne wartości), to musisz ustawić to poprzez wolny mikser (najpierw przyporządkowujesz przełącznik w menu Control adjust do wolnego kanału (np 9), potem ten kanał w mikserze przyporządkowujesz do kanału 6 - i ustawiasz mikser). Jeśli chcesz żeby zawsze Ci sie ustawiał poziom po aktywacji autorotacji, to masz opcje Thr setting AR w Heli Mixer

Gyro możesz ustawić na potencjometrze ale tylko do testów. Potem lepiej pozostawić tylko na przełączniku. W pliku co Ci wysłałem miksery liniowe 1 i 2 są do dokładnego ustawienia gyro z potencjometrów.. Po regulacjach można z nich zrezygnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic jak w aktualizacja oprogramowania sie nie powiedzie.

Nie wiem dlaczego ale przy 110 pliku stanela aktualizacja. Po twardym restarcie radia dostaje komunikat "mismatch product number" :(

Czyzby odeslanie do serwisu bylo wyjsciem z sytuacji ? Macie jakies doswiadczenie z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic jak w aktualizacja oprogramowania sie nie powiedzie.

Nie wiem dlaczego ale przy 110 pliku stanela aktualizacja. Po twardym restarcie radia dostaje komunikat "mismatch product number" :(

Czyzby odeslanie do serwisu bylo wyjsciem z sytuacji ? Macie jakies doswiadczenie z tym ?

 

1.www.graupner.de

2 Mc-20 hott

3 Downloads

4 Updateanleitung(39,64 Mb,).Przapadek:"Miss match product" opisany na stronie 23.

5 Serwis.

 

Mam nadzeje ze sobie poradzisz i punkt 5 okaze sie zbedny :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wiesiu, wczoraj Jurek podal mi ta opcje na PW. Probowalem 3 razy ale bez skutku :(

Tzn nie nastapilo polaczenie z nadajnikiem, sprawdze oprogramowanie do USB etc zanim przystapie do dalszych pracy.

Odlozylem to na piatek, jako ze dzis w domu bede pozno i w stanie w kotrym takich rzeczy nie nalezy robic.

Wczoraj "oblewalem" nowy zakup i nie wiem co mnie podkorcilo do zmiany jezyka i to jeszcze przez USB. Mialem tego nie robic przynajmniej taki byl plan. Wgrany mialem chyba soft w wersji 12 a na karcie SD wersja 16.

Swoja droga w wersji Goethego jest wiecej literatury, bede musial sie te lepiej przygotowac.

najgorsza jest opcja 5 :( ze wzgledu na czas, nie nacieszylem sie i nie zdazylem sie pobawic, nawet drazka gazu nie ustawilem sobie :(

 

Problem rozwiazany.

Opcja emrgency i spokoj spowodowalo ze moge korzystac z nowej zabawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

W programie do aktualizacji jest opcja awaryjnego odzyskania oprogramowania z poziomu serwisowego . Nawet jeśli aktualizacja się nie powiedzie i nadajnik zgaśnie złowieszczo da się odzyskać i uruchomić bez wysyłania do serwisu i zbędnych nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie do aktualizacji jest opcja awaryjnego odzyskania oprogramowania z poziomu serwisowego . Nawet jeśli aktualizacja się nie powiedzie i nadajnik zgaśnie złowieszczo da się odzyskać i uruchomić bez wysyłania do serwisu i zbędnych nerwów.

 

Dzieki,juz wiem o co chodzi,w mojej wersji jezykowej jest "Wiederherstellung" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie poszukiwan natkanlem sie jescze na wersje z polaczeniem poprzez HyperTerminal. Ale jak widac przewidziano taka sytuacje i dziala to dobrze :)

 

Jak na razie jestem pod wrazeniem - pewnie dlatego ze nie rozumiem jeszcze wszytkiego :) co, po co i do czego to sluzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bedzie post pod postem ale no coz :) tak bywa.

Chcialem zapytac czy dzialam prawidlowo (na razie na sucho w samym radiu).

Jako ze mam przyzwyczajenie uzywania przepustnicy w lewym drazku to latajac elektroszybowcem tez mam tak skonfigurowane radio a hamulec w suwaku. Chialem w tym radiu zrobic sobie faze lotu np: Landing (chyba nie mozna nadawac wlasnych nazw? ) w ktorej to C1 stanie sie drazkiem do sterowania hamulcem (tak zebym mogl to robic dokladnie) a LV1 (lewy wihajster) bedzie sterowal silnikiem.

W normalnej fazie lotu C1 steruje silnikiem.

Zrobilem to tak:

W podstawowej fazie lotu Motor jest wlaczony a do ladowania jest wylaczony.

W control adjust w fazie do ladowania przypisalem pod In6 PH Cn1 a pod In12 PH LV1 (i opoznienie 1s przy dodawaniu mocy). W wolnych mikserach zrobilem 12>C1 i ten mikser uczynilem aktywnym tylko w fazie do ladowania.

Na tescie wyglada wszytko ok i dziala jak nalezy. Moje pytanie jest nastepujace jak zrobic sterowanie przepustnica sprytniej anizeli uzywajac miksera i zabierajac sobie jeden kanal? Jak wy to robicie.

 

Chailem to zrobic po to zeby sprawdzic jak sie laduje uzywajac w drazku hamulcow a przy okazji miec molziwosc szybkiego powrotu do "normalnosci" bo w nerwowych sytuacjach bywa roznie :)

Czy macie jakies doswiadczenie z uzywania 3 pozycyjnego przelacznika na drazku? Mysle na dokupieniu takiej opcji i uzywania go do sterowania silnikiem.

 

Jedna niedogodnosc lub ewentualne usprawnienie

Wyswietlacz na gorze nie jest dostatecznie wykorzystywany. Serwo monitor moim zdaniem powinien byc wyswietlany na gorze lub powinna byc opcja a uzytkownik by sam wybieral gdzie mial by wyswietlane pewne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię takich cudów. W razie nerwowej sytuacji prędzej wyłączę faze landing niż będe kombinował z kolejnym drążkiem/suwakiem. W pierwszej krytycznej sytuacji Ci sie pokiełbasi i pewnie model sie rozbije. Przy otworzonym Buterflayu włączenie silnika może doprowadzić do dziwnej sytuacji. Chyba że latasz czymś innym niz motoszybowiec, ale wtedy nie przekładałbym gazu z drążka na suwak.

Ale jeśli chcesz - to dobrze robisz. Do dziwnych kombinacji często używa sie wolnych kanałów. A mikserów Ci nie braknie - zawsze jeszcze jest kolejnych 5 w odbiorniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kombinacji mam furtke awaryjna, tzn moge wyjsc do innej fazy i odzyskac gaz w dragu, moge tez dodac gazu innym "przelacznikiem" zostajac w tej fazie, swoja droga ten wihajster mimo dziadowskiej pracy jest wygodny. Nie wiem co jest lepsze i jak bede latal, na razie teoretyzuje i ucze sie obslugiwac to radio. w starym nadajniku mialem klapy jaki i buterflya w suwakach, ktore mialy mniejszy skok. Mimo ze byl to suwak to i tak wszytko odbywalo sie skokowo, bo reka musiala zejsc z draga i szybko przelaczyc. Caly czas mysle ze taki 3 poz. przelacznik na dragu by zalatwil sprawe gazu, ale to wymaga oddania radia do serwisu a na pocztaku seoznu nie chce tego robic :) czym sie bede bawil.

nowe ustawienia wymagaja ode mnie nauczenia sie na nowo pozycji wszytkich przelacznikow zeby robic to bez patrzenia - mam nadzieje ze bezbolesnie sie to odbedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym gazu z drążka nie ruszał jeśli już go musisz mieć. Hamowanie na przełaczniku lub suwaku. Zakres ruchu/czułości suwaka tez można ustawić - czyli skok można zmniejszyć.

Jest jeszcze jedna opcja - silnik zawsze masz na przełączniku - a to jest bardzo dobre rozwiązanie do motoszybowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli przejscie pomiedzy fazami bedzie mialo wieksza wartosc to nadpisuje opoznienie? Wiec powinno sie chyba wylaczac w tej opcji i sterowac opoznieniem silnika w Control Adjust tylko?

Przestudiuje instrukcje i sprawdze na co dziala wartosc przejscia pomiedzy fazami lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.