Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesiu, czy to oznacza, że pomimo tego, że jest moduł 2,4 GHz to mam ustawiać w menu modulację? Nadajnik z modułem 35 prawcował bez zarzutu. Może ma jakieś znaczenie, że w domu mam pracujący router?

 

 

Robert musisz zmienic modulacje na PPM-18 lub PPM-24,na jakiej pracowal w 35MHz nie ma znaczenia, poprostu zmien.

O router w domu zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mc-20 ma spowalnianie serw?

Ma i dodatkowo sekwencer dla 3 serw.

 

Pytanie mam do uzytkownikow MC-20 razem z modulem pomiaru napiecia. Czy wejscie do ustawien tego modulu poprzez TELEMETRY ==> SETTINGS & DATA VIEW zawsze konczy sie sukcesem?

Ja mniewam z tym problemy, bez wgzledu na wersje oprogramowania w nadajniku.

Dojscie do tych ustawien to jak gra w totolotka, nigdy nie wiadomomo kiedy sie uda.

Wczoraj mnie korcilo i uaktualnilem soft w tym module, efekt koncowy to rozkalibrowanie (pierwsze dwie cele zanizaja o ponad 2V) czujnika i po ponad 20minutach walki o to zeby dostac sie do menu podalem sie. Kombinowalem ze starszymi wersjami softu nadajnika i kilkanascie razy wlaczalem i wylaczalem odbiornik.

W ostani weekend po kilku probach udalo mi sie dostac dp menu, ustawilem swoj poziom alarmu napiecia i wszytko bylo Ok. Czujnik sie sprawdzil, wrazenie mam takie ze z jakis powodow podlaczyli go pod General Modul i pewnie z tego powodu sa problemy. Przez to takze jak w nadjaniku ustawi sie pokazywanie najslabszej celi to pokazuje 0V (uzywam 3S), cos nie gra do konca w oprogramowniu jak dla mnie to nie tak powinno dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz najpierw całkowicie inny pakiet (nie związany z modelem) - do sprawdzenia. Może masz jakiś problem z masami w modelu?

Nowy soft jest bardzo i po włączeniu nadajnika powinien automatycznie wykryć moduł.Czujnik jest zrobiony jako General Modul tak więc nie możesz mieć drugiego takiego elementu w modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert musisz zmienic modulacje na PPM-18 lub PPM-24,na jakiej pracowal w 35MHz nie ma znaczenia, poprostu zmien.

O router w domu zapomnij.

I słowo Wiesia stało się ciałem :) . Po ustawieniu PPM 18 lub 24 wszystko działa bez zarzutu :) . Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i dodatkowo sekwencer dla 3 serw.

 

Pytanie mam do uzytkownikow MC-20 razem z modulem pomiaru napiecia. Czy wejscie do ustawien tego modulu poprzez TELEMETRY ==> SETTINGS & DATA VIEW zawsze konczy sie sukcesem?

Ja mniewam z tym problemy, bez wgzledu na wersje oprogramowania w nadajniku.

Dojscie do tych ustawien to jak gra w totolotka, nigdy nie wiadomomo kiedy sie uda.

Wczoraj mnie korcilo i uaktualnilem soft w tym module, efekt koncowy to rozkalibrowanie (pierwsze dwie cele zanizaja o ponad 2V) czujnika i po ponad 20minutach walki o to zeby dostac sie do menu podalem sie. Kombinowalem ze starszymi wersjami softu nadajnika i kilkanascie razy wlaczalem i wylaczalem odbiornik.

W ostani weekend po kilku probach udalo mi sie dostac dp menu, ustawilem swoj poziom alarmu napiecia i wszytko bylo Ok. Czujnik sie sprawdzil, wrazenie mam takie ze z jakis powodow podlaczyli go pod General Modul i pewnie z tego powodu sa problemy. Przez to takze jak w nadjaniku ustawi sie pokazywanie najslabszej celi to pokazuje 0V (uzywam 3S), cos nie gra do konca w oprogramowniu jak dla mnie to nie tak powinno dzialac.

 

Normalnie wejscie do ustawien "Telemetrie" nie powinno trwac 20min. :D .Z oprogramowaniem jest wszystko ok.Jezeli pokazuje 0V to wyglada na zle zrobiona kalibracje.Zrob jeszcze raz z dobrym akku ktory bedzie mial na kazdej celi 4,20V(WAZNE!).

"Sensor 1"powinien pokazac 12,6 a "Sensor 2" 4,20.W przypadku 3S tylko cela1,2,3 beda skalibrowane 4-ta nie.

Powodzenia.

 

 

I słowo Wiesia stało się ciałem :) . Po ustawieniu PPM 18 lub 24 wszystko działa bez zarzutu :) . Bardzo dziękuję.

 

Nie ma za co,poprostu przeczytalem instrukcje :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Problem jaki mam nie jest zwiazany z procesem kalibracji, chodzi o to ze ja nie moge jej zrobic.

Moja ponad 20 minutowa walka w sobote (tak samo i w inne dni) polegala na probie dostania sie do tego menu.

post-7642-0-02403100-1370843372.jpg

A zeby sie tam dostac w tym oknie

post-7642-0-51932000-1370843485.jpg

powinniem pojawic sie w prawym gornym rogu znak wiekszosci ">" informujacy mnie o tym ze jest nastepna zakladka. (tylko ten modul mam podlaczony)

 

W zeszly weekend wszedlem w te ustawienia za trzecim razem (wchodzac i wychodzac w menu i raz wlaczaajc ponownie odbiornik), bez problemu ustawilem prog alarmu na 3,6V. Po ustawieiu tego progu przelaczalem zakladki ustawien odbiornika, wszedlem na ostania strone i juz nie moglem wejsc w VOLTAGE MODULE.

Jako ze wtedy chialem w koncu polatac sobie to odpuscilem sobie te problemy zakaldajac ze zajme sie tym pozniej.

W sobote po porannej kawce pomyslalem sobie ze przeciez od wersji 31 zakladka SENSOR SELECT jest juz tylko zakladka informacyjna bo zew. urzadzenia sa odnajdywanie "automatycznie", to moze cos poprawili w tej sprawie i do szczescia potrzebna jest aktualizacja softu w module. Zrobilem to poszlo bez problemu, a problem nie zniknal czyli dalej mam problem z wyswietleniem tej zakaldki.

 

Ja widze problem nastepujaco, oprogramowanie nadajnika (MC-20) nie jest w pelni zintegrowane z tym modulem, wydaje mi sie ze to ze oni polaczyli obsluge tego modulu wspolnie z modulem General Modul powoduje czasami problemy "komuinikacyjne". Zeby zaoszczedzic czas zrobili jakis przeszczep programowy nie do konca przetestowany. Proces odbioru danych z tego modulu przebiega poprawnie tzn widze jakie jest napiecie na poszczegolnych celach i sumaryczne.

 

Zainastaluje sobie dzis wersje jezykowa Goethego zobacze czy jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie ma nic do rzeczy że ten moduł jest widziany jako General Modul. Jako general modul są obsługiwane i moduły graupnera GAM, GEM jak i ten co Ty masz oraz inne firm trzecich. Ja mam np. jeszcze JLoga całkiem innej firmy i tez bez problemów działał i był widoczny jako GM. GM w systemie jest traktowany jako 'slot' do obsługi modułów ze zbliżonymi funkcjami.

Jak dla mnie, jeśli masz takie problemy sprawdź moduł na innym odbiorniku. Może właśnie moduł jest uszkodzony. Lub może jest jakiś niestyk na wtyczce lub na płytce modułu. A jeszcze żeby było wszystko ok, wgraj również najnowszy firmware do odbiornika, a następnie zresetuj go.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis pogoda bedzie nie lotna to wezme i zaktualizuje sobie odbiornik.

Wkrotce bede mial drugi odbiornik (tym razem 8kanalowy) i jeszcze jeden taki modul. Zobacze jak tam sprawa bedzie wygladala.

 

Jurek, ty zywasz variometru GR czy Jloga? Przymierzam sie do takiego ustrojstwa i zastanawiam sie co brac czyste Vario czy z GPSem. Za GPSa trzeba sporo doplacic a jedyna zaleta to ze pokaze odleglosc i czlowiek bedzie mial po jakims czasie odniesienie jaka to wysosokosc i odleglosc. Predkosc wzgledem ziemi mniej juz mnie intersuje - ewentualnie do pomiaru Vmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam vario z GR. Każde - i samo i GPS i w GAM ;) Wszystkie działają bez problemu. Najfajniejsze jest z GPSem bo można po locie pooglądać jak i gdzie latał model. Niestety teraz są dla mnie bezużyteczne, bo modele nie pozwalają na skorzystanie z nich. Jak coś to pisz na PM - mogę Ci jeden taki sprzedać.

A jeśli chciałbym (a chwilowo nie chce :lol: ) znacznie lepsze vario to wziąłbym WStech. Mają też wersje z sondami TEK. Plus możliwość podłączenia modułów Uniloga

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka spostrzezen na to radio/zestaw po ~2miesiacach uzytkowania.

O plusach mozna bylo by sie rozpisywac duzo i one przycmia minusy o ktorych teraz pare slow:

 

Minusy:

Nie dopracowany do konca modul telemetrii.

Isnieja problemy z dostepem do konfiguracji urzadzen telemetrycznych poprzez SETTING & DATA VIEW (o ktorych wczesniej pisalem), jezeli mam podlaczone jedno urzadzenie to po jakims czasie uzyskam dostep naciskajac co chwila ESC i SET az pojawi sie >. Gdy podlaczam dwa urzadzenia (Czujnik napiecia i Vario) to proba wejscia wg instrukcji (strona 251 en) konczy sie krzaczkami chinskimi na wyswietlaczu.

Gdy dokupilem Vario na jaw wyszedl nastepnt robak w oprogramowaniu.Na gornym monitorze dane telemetryczne z Czujnika napiecia i Vario wyswietlane sa prawidlowe, ale jak chcialem przejrzec logi po oblocie (chcialem zobaczyc maksymalna wysokosc) to dane z Vario byly wypelnione zerami. Zaczalem testowac, gdy tylko jest podlaczone samo Vario to jest dobrze, a gdy podlaczam czujnik napiecia to on blokuje zapis danych na karte - dziwne bo wyswietlane sa wszytkie dane jak nalezy. W trakcie tych testow zauwazylem ze zapis danych telemetryczny z czujnika napiecia tez szwankuje bo napiecie celi 1 jest 50 razy za wysokie. Wniosek jest taki ze cos z obsluga modulow napiecia jest nie tak bo to one sa powowdem tych problemow.

 

Minusik:

Radio kupuje sie maksymalnie wyposazone to ma dobre i zle strony, jednym z minusow jest brak wolnych zlaczy na dodatkowy przelacznik. Gdyby sie okazalo ze chialbym kupic drazek z przelacznikiem to nie mam gdzie go podlaczyc. Musze zrezygnowac z istniejacego przelacznika i odlaczyc go, a wystarczylo by zamownowac 2-4 dodatkowe gniazda i dodac oznaczenia przelacznikow w oprogramowaniu. Dodatkowo w radiu nalezy wywiercic otwor samemu lub w serwisie gdy kupuje sie drazek z GR.

Pobozne zyczenie:

W oprogramowaniu przydala by sie funkcja wylistowania do czego (jakiej funkcji) jest podlaczony dany przelacznik. Latwiej bylo by po jakims czasie zorientowac sie a tak to chyba bede musial sobie zapisywac gdzies na kartce jak do tej pory.

 

Moje spotrzezenia sa oparte testach dwoch odbiornikow GR16, GR24, Vario, dwoch modulow napiecia wszystko zaktualizowane do ostatnich wersji.

 

Nie wiem czego to jest kwetsia, moze to problem ze mna, z tym egzemplarzem radia a moze to kwestia tego ze to nie jezyk tylko mniej popularny blat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzezen na to radio/zestaw po ~2miesiacach uzytkowania.

O plusach mozna bylo by sie rozpisywac duzo i one przycmia minusy o ktorych teraz pare slow:

 

Minusy:

Nie dopracowany do konca modul telemetrii.

Isnieja problemy z dostepem do konfiguracji urzadzen telemetrycznych poprzez SETTING & DATA VIEW (o ktorych wczesniej pisalem), jezeli mam podlaczone jedno urzadzenie to po jakims czasie uzyskam dostep naciskajac co chwila ESC i SET az pojawi sie >. Gdy podlaczam dwa urzadzenia (Czujnik napiecia i Vario) to proba wejscia wg instrukcji (strona 251 en) konczy sie krzaczkami chinskimi na wyswietlaczu.

Gdy dokupilem Vario na jaw wyszedl nastepnt robak w oprogramowaniu.Na gornym monitorze dane telemetryczne z Czujnika napiecia i Vario wyswietlane sa prawidlowe, ale jak chcialem przejrzec logi po oblocie (chcialem zobaczyc maksymalna wysokosc) to dane z Vario byly wypelnione zerami. Zaczalem testowac, gdy tylko jest podlaczone samo Vario to jest dobrze, a gdy podlaczam czujnik napiecia to on blokuje zapis danych na karte - dziwne bo wyswietlane sa wszytkie dane jak nalezy. W trakcie tych testow zauwazylem ze zapis danych telemetryczny z czujnika napiecia tez szwankuje bo napiecie celi 1 jest 50 razy za wysokie. Wniosek jest taki ze cos z obsluga modulow napiecia jest nie tak bo to one sa powowdem tych problemow.

 

 

Proponuje pobrac i zaktualizowac nadajnik i odbiorniki,jezeli to nie pomoze(w co watpie)serwis.

Problemy byly z sensorami SM,ale nowy soft zalatwia sprawe,ma np. funkcje automatycznego rozpoznawania sensorow.

 

 

Minusik:

Radio kupuje sie maksymalnie wyposazone to ma dobre i zle strony, jednym z minusow jest brak wolnych zlaczy na dodatkowy przelacznik. Gdyby sie okazalo ze chialbym kupic drazek z przelacznikiem to nie mam gdzie go podlaczyc. Musze zrezygnowac z istniejacego przelacznika i odlaczyc go, a wystarczylo by zamownowac 2-4 dodatkowe gniazda i dodac oznaczenia przelacznikow w oprogramowaniu. Dodatkowo w radiu nalezy wywiercic otwor samemu lub w serwisie gdy kupuje sie drazek z GR.

Pobozne zyczenie:

W oprogramowaniu przydala by sie funkcja wylistowania do czego (jakiej funkcji) jest podlaczony dany przelacznik. Latwiej bylo by po jakims czasie zorientowac sie a tak to chyba bede musial sobie zapisywac gdzies na kartce jak do tej pory.

 

Moje spotrzezenia sa oparte testach dwoch odbiornikow GR16, GR24, Vario, dwoch modulow napiecia wszystko zaktualizowane do ostatnich wersji.

 

Nie wiem czego to jest kwetsia, moze to problem ze mna, z tym egzemplarzem radia a moze to kwestia tego ze to nie jezyk tylko mniej popularny blat :)

 

Minusika to juz wogole nierozumiem,po co Ci przelaczniki na pulpicie jak sa w drazkach?

Troche zachodu przy montazu jest,ale bez przesady,mozna poradzic sobie bez serwisu.

Niekoniecznie musza byc orginalne z GR: http://www.rctechnik.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek,

 

Rozumiem ze tylko 5% kupujacych moze montuje sobie dodatkowe przelaczniki w drazkach i nie ma sensu dla nich montowac zlaczy ktorych pewnie nigdy sie nie wykorzysta. Ale jak montuje sobie dodatkowe przelaczniki to nie chce tracic tych z puplitu :)

Z RC technikiem sie kontaktowalem i od nich sie wlasnie tego dowiedzialem - pewnie skorzystam z ich uslug :)

Z tego co pamietam z jakies strony niemieckiej mozna wstawic uklad mechnaiczny z FX-40 ktory jest juz pod to przystosowany.

 

 

A swoja droga popelnie w poniedzialek jakas korespondencje do seriwsu, mam nadzieje ze to cos da

 

 

Minusy:

Nie dopracowany do konca modul telemetrii.

Isnieja problemy z dostepem do konfiguracji urzadzen telemetrycznych poprzez SETTING & DATA VIEW (o ktorych wczesniej pisalem), jezeli mam podlaczone jedno urzadzenie to po jakims czasie uzyskam dostep naciskajac co chwila ESC i SET az pojawi sie >. Gdy podlaczam dwa urzadzenia (Czujnik napiecia i Vario) to proba wejscia wg instrukcji (strona 251 en) konczy sie krzaczkami chinskimi na wyswietlaczu.

 

Bije sie w piers, nie tak zrozumialem instrukcje wszytko dziala jak nalezy :)

Trzeba urzadzenie wybrac nie przed wejsciem do modulu telemetry jak do tej pory robilem, tylko po wejsciu do TELEMETRY ==> SETTING & DATA VIEW.

Reszte moich problemow rozwiazuje GR, dzis napisialem i szybko dostalem odpowiedz z prosba o pliki logow (podejrzewaja ze program moze zle interpretuje dane) - plus za szybka rekacje niemieckiego seriwsu:)

 

Pobozne zyczenie:

W oprogramowaniu przydala by sie funkcja wylistowania do czego (jakiej funkcji) jest podlaczony dany przelacznik. Latwiej bylo by po jakims czasie zorientowac sie a tak to chyba bede musial sobie zapisywac gdzies na kartce jak do tej pory.

 

To pobozne zyczenie zostalo wysluchane, co prawda nie do konca po mojej mysli, ale istnieje mozliwosc wylistowania takich inforamcji w programie DataExplorer

 

W trakcie tych testow zauwazylem ze zapis danych telemetryczny z czujnika napiecia tez szwankuje bo napiecie celi 1 jest 50 razy za wysokie. Wniosek jest taki ze cos z obsluga modulow napiecia jest nie tak bo to one sa powowdem tych problemow.

Problem rozwiazany w nastepujacy sposob, jako urzadzenie w DataExplorer trzeba wybrac HoTTAdapter2 a nie HoTTAdapter. Napiecie wtedy pokazywane jest prawidlowo

 

Gdy dokupilem Vario na jaw wyszedl nastepnt robak w oprogramowaniu.Na gornym monitorze dane telemetryczne z Czujnika napiecia i Vario wyswietlane sa prawidlowe, ale jak chcialem przejrzec logi po oblocie (chcialem zobaczyc maksymalna wysokosc) to dane z Vario byly wypelnione zerami. Zaczalem testowac, gdy tylko jest podlaczone samo Vario to jest dobrze, a gdy podlaczam czujnik napiecia to on blokuje zapis danych na karte - dziwne bo wyswietlane sa wszytkie dane jak nalezy.

 

Problem rozwiazany przez serwis GR, wymagany jest nowy plik urzadzenia w PC DataExplorer (jak ktos potrzebuje to moge podeslac) i prawdopodobnie bedzie wkrotce aktualizacja softu modulu Vario.

 

 

Zadowolony jestem z obslugi i udzielonej pomocy ze strony Graupnera, jak na razie wszytko wskazuje ze dokonalem dobrego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do DataExplorera nie zawsze i nie wszystko pokazuje niestety - program nie rest robiony przez Graupnera. Jest to program typu Opensource. Ja czasami muszę korzystać z oryginalnego Hott Managera żeby zobaczyć dane z Vario - ale to tylko w modelu mocno 'omudołowanym'. Sego czasu wykryłem kilka nieprawidłowości w działaniu DEx (w obsłudze modułu GPS) , ale po twórca/koordynator o imieniu Winfried błedy z grubsza naprawił.

MC20 jest pulpitem ze średniej półki, gotowym do użycia i niekonfigurowalnym jeśli chodzi o przełączniki - chyba że nie boisz sie lutowania i wymiany przewodów. Dla osób bardziej wymagających jest pulpit MC32 gdzie można z przełącznikami robić to co chcesz. I to nie tylko wymysł GR/SJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku bylem sceptycznie nastawiony do DataExplorera, ale jak go poznalem to juz nie jest taki straszny, prosty i z wystarczajaca liczba funkcji :)

Przede wszystkim trzeba pamietac ze odnistalowanie jego nie pomoze w usunieciu plikow konfiguracyjnych urzadzen, trzeba to robic recznie. W zasadzie jak sie cos samemu namiesza w nich, to usuniecie ich poskutkuje ponowna instalacja/kopiowaniem. W zalaczniku zamiescilem poprawiony przez Winfrieda sterownik urzadzenia tak zeby przy oczujnikowanym odbiorniku poprawnie wyswietlal wartosci Vario. HoTTAdapter.zip Nie wiem czy nie porpawili tego w najnowszym wydaniu DataExplorera, pewnie tak. Polecam wtedy skasowanie katalogu%APPDATA\Data Explorer

Wydawalo mi sie ostatnio ze nie dali mozliwosci eksportowania/wyswietlania wartosci sygnalu kanalow. A jednak sie pomylilem i to tez mozna zrobic (abym mogl zrobic synchornizacje danych w czasie), w ten sposob moge sobie nalozyc wykresy z regulatora silnika z logami z radia - zrobilem to raz tak dla sportu. Aktualnie logow uzywam do sprawdzenia na jakiej wartosci ustawic prog ostrzezenia niskiego napiecia, bo standarowe 3,2 to za malo dla mojej baterii oraz do sprawdzenia w domu czy byl komin tam gdzie mi sie wydawalo czy nie :).

 

Mi ten pulpit bardzo odpowiada, miedzy innymi dlatego ze jak sie juz wyda pieniadze to nie trzeba drugie tyle na caly osprzet wydawac i ma sie wszytko co potrzeba a czasami nawet za duzo :) i potem sie w glowie przewraca :) Nie boje sie lutowania i przerobek, wkoncu poprzednie radio tak sobie rozwijalem, Drazek kupie tylko nie wiem jeszcze ktory/jaki pewnie sam zainstaluje bo wysylanie tego radia do DE i sciaganie z powrotem przekroczyc prog oplacalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR wycofal sie z ostatniej wersji oprogramowania dla wiekszosci nadajnikow i zalecaja powrot do wczesniejszej.

Czy ktos z was dostaje emaile w takich sprawach, ja mam produkt zarejestrowany ale pusto w skrzynce?

Ciekaw jestem z czym to jest zwiazane.

Ja latalem wczoraj z dwoma odbiornikami jeden byl po aktualizacji a drugi nie.

Dziwne komunikaty glosowe dostawalem od tego bez aktualizacji, a to ze temperatura jest za wysoka ze predkosc za duza i ze 800m uzyskalem wysokosci :). Logi zapisal poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.