Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Timer mam pod drążkiem. Zawsze najpierw wyłączam timer (dajr gaz na 0), a dopiero później naciskam ESC. Jeśli wcześniej wyłąłczyłbym timera, nie mógłbym w ogóle zatrzymać czasu lotu.

 

 

Ok,czyli jest tak :gaz na zero,zatrzymujesz zegar,ikonka SD nadal mruga(zapis trwa) naciskasz ESC,karta przestaje mrugac,czyli koniec zapisu.Tak powinno byc,gdzie tu problem?ESC nie wylacza zapisu,czy karta przestaje mrugac a zapis nadal leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy są różne, ale z tych pojawiających się wygląda tak:

podnoszę drążek gazu, opuszczam, naciskam ESC 2 razy z rzędu, ale karta nadal miga. Dokładnie wtedy, kiedy naciskam ESC tworzy się kolejny plik, w którym są same 0-a mimo tego, że odbiornik jest włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy są różne, ale z tych pojawiających się wygląda tak:

podnoszę drążek gazu, opuszczam, naciskam ESC 2 razy z rzędu, ale karta nadal miga. Dokładnie wtedy, kiedy naciskam ESC tworzy się kolejny plik, w którym są same 0-a mimo tego, że odbiornik jest włączony.

 

Najlepiej sprawdzic jak to dziala w innym identycznym nadajniku,napewno znajdziesz kogos w poblizu z Mx-16HoTT.

 

Czy w MC 20 ustawionej w mode 2, mając gaz na 1 kanale, można ustawić podniesienie lotek do góry ze zmiksowaną w dół wysokością bez ustawiana faz lotu? Chcę zachować gaz tam gdzie jest.

 

Mozna i bez ustawiania faz lotu,pewnie menu masz po angielsku?To sie troche pomeczysz :D

Wejdz w menu do Flächenmischer nastepnie H->Q (wys,lotki) dalej ustawiasz wartosci od -150% do + 150%(tutaj ograniczeniem sa tylko wychylenia serw) dalej przypisujesz przelacznik i gotowe.To tak w duzym skrocie i rozumiem ze chodzi o model wstepnie ustawiony,jezeli nie to jest jeszcze pare rzeczy do zrobienia w nadajniku zanim dojdziesz do tej funkcji ktora Ci podalem.Teraz to juz tylko zostalo Ci znalezc w nadajniku ten "Flächenmischer" :D .Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetlumacze Wieska i dodam cos od siebie :)

Ja bym zrobil to tak (menu eng.)

Sprawdzil cz w menu Model Type jest ustawiona poprawnie opcja Motor at C1 (back lub front w zaleznosci od upodoban)

Teraz wchodzisz w Wing Mixers i przy zalozeniu ze masz szkrzydlo 2AIL powinna sie pojawic linnia EL->AI i teraz ustawiasz oddzielnie do wychylenia w gore i w dol.

Jezeli nie chcesz tak to mozesz to rownie dobrze zrobic wlasznym mikserem w menu Free Mixers

post-7642-0-15529600-1378442272.jpg

Opis tego miksera znajduje sie na 177str instrukcji

 

Jezeli nie przypiszesz hamulca do innego kanalu niz 1 (1 jest domyslny ale mozesz wybrac tez 7,8,lub 9) to wtedy w takiej konfiguracji wchodzac w opcje Brake setting bedzie wyswietlony komunikat ze jest nie aktywny (pisze to z glowy wiec moge sie troche mylic)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek mozesz spokojnie uzywac polskiej instrukcji do MX-20 jezeli nie chcesz sie opierac na 'oryginalnej'. Nie jest to idealne rozwiazanie bo rozmiar instrukcji zakres i jakosc tlumaczenia pozostawiaja wiele do zyczenia ale lepszy rydz niz nic. Ja mam nadzieje ze w koncu GR nas dostrzeze (miedzy innymi poprzez rejestracje etc) i dostarczy komunikaty glosowe przynajmniej w naszym jezyku i nie chodzi mi o to ze nie rozumiem etc, ale byl by to jakis uklon w nasz strone. Bo to wstyd zeby kraj ponad dwukrotnie mniejszy mial swoje pliki a my nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, nadajnik mam. Wirtualny :angry: . Ostatnio dostałem informację, że to wina Graupnera bo nie aktualizuje stanów magazynowych :o . Wczoraj miał zostać wysłany z Niemiec. Czy został wysłany? Kiedy do mnie? Nie wiem nic :( . Przykro mówić bo to sklep naszego forumowego Kolegi i znanego modelarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawily sie problemy z Mc-20 Hott.Zdarzalo sie ze nadajnik sam sie wylaczal,Gr (sklepy)wymieniaja nadajnik na nowy a uszkodzone wysylaja do sprawdzenia(Korea).Rozmawialem z serwisem Gr i na dzis przyczyna nie jest znana.Czekaja na odpowiedz z Korei.Znaja tylko kilka przypadkow i twierdza ze nie ma powodu do paniki.Trzeba poczekac co stwierdza Koreanczycy.I najwazniejsze:koniecznie uzywac logerow(karta SD) tego wymaga GR.Przyznam ze nie zawsze mam zapis z lotu ale od teraz bez logera nie latam,nigdy nie wiadomo.U mnie po wielu godzinach lotu wszystko bez problemowo.

 

Problem z Mc-20 HoTT :http://www.rc-networ...-MC-20-Hott-tot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert doszla juz twoja zabawka?

W jakim jezyku masz papierowa instrukcje?

Doszła już :D dziś. Instrukcja jest niestety niemieckojęzyczna. Ale za to mam w zestawie aż dwa :D odbiorniki - GR 24 + GR 12. Nadajnik ma aż dwa super przełączniki SW 1 i SW 10 jeśli dobrze pamiętam, blokowane przed przypadkową zmianą w czasie lotu - najlepsze rozwiązanie dla kill switch'a w modelach benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje,

 

Poza przełącznikami z blokada fajna sprawa sa "wihajstry" po bokach, jeden z tych przelacznikow SW1 tez uzywam do silnika :)

 

Aktualnie przymierzam sie do zamontowania przelacznika na drazku, 'boje' sie tylko robic to samodzielnie a koszty wysylki przewyzszaja koszt drazka. Przerabial to ktos z forumowiczow? Chodzi mi o moment wyciagniecia drazka, z tego co sie zorientowalem jest on montowany na wcisk?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa razy ladowarka uniwersalna a reszta dolaczona do zestawu. Baterie to typ standardowy w dzisiejszych czasach w telefonach i komputerach czyli Litowo-Ionowe. Laduje sie je tak samo jak Lipole z tym ze w zaleznosci od "polityki" odciecie jest napoziomie 4,1 lub 4,2V.

Ja ladowalem uniwersalna w sytuacji kiedy musialem wiedziec ze ladowanie sie zakonczylo a mialem malo czasu - ferelny brak diody w firmowej ladowarce

Wydaje mi sie ze domylny prog odciecia jest ustawiony za wysoko ale nie mialem wystarczajaco duzo czasu zeby rozladowywac w sposob kontrolowany ten plakiet i sprawdzic na ile mozna zejsc wiec obnizylem poziom o chyba 0,2V bo przy domyslnym ustawieniu ladowalem w ten pakiet polowe pojemnosci tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.