Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje - moje przejezyczenie niepotrzebnie podzielilem to jeszcze przez dwa a pisze z pamieci :) odbiornik 12 kanalowy

Jak wylaczasz nadajnik a serwo nie drga to moim zdaniem jest to nastepne potwierdzenie ze przyczyna lezy po stronie nadajnika wiec odbiorniki mozna sobie odpuscic i nie szukac tam przyczyny.

Jezeli wprowadzisz opoznienie na dragjacy kanal i serwo juz nie bedzie tak "szybko" drgalo to bedzie znaczylo ze przyczyna lezy po stronie potencjometru na tym kanale lub ewentualnie kalibracji ale to mniej prawdopodobne szczegolnie po tym ze pisales ze ja przeprowadziles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, można powiedzieć że widać ten ruch na monitorze serw. Choć te ruchy są tak nie skoordynowane, że monitor prawie nie nadąża. Spowalniania nie próbowałem, bo ruch drążka nie ma żadnego przełożenia na ramię serwa. Ty kręcisz w prawo, a ono po małym ruchu w tym kierunku wykonuje zwrot o 30 stopni w lewo :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu, masz rację. Dostałem gwarancję sprzedawcy, ale na jej podstawie nie można dokonać takiej czynności, o jakiej napisałeś. Można żądać rzeczy wolnej od wad na podstawie ustawowej rękojmi za wady fizyczne. Ja jako kupujący mam prawo wyboru między zobowiązaniem z tytułu gwarancji (jeśli jest udzielona), a z tytułu wynikającej z mocy samej ustawy - Kodeks cywilny rękojmi. Wybiorę oczywiście drugie rozwiązanie. Pan Radek kontaktuje się z serwisem, ale na odległość to możemy sobie pisać emal'e a nie naprawić nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy przypadkiem nie ustawiłeś trybu szybkiego i powtarzania powyżej 50Hz objaw wygląda jak ustawienie tryby szybkiego dla tego serwa i maksymalnego powtarzania co większość serw traktuje jako sieczkę . Jeśli na wskaźniku nie ma wyraźnych drgań tego paska kolega nagmerał w setingu odbiornika i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem czy kupiłeś od osoby prywatnej używkę czy z jakiegoś sklepu? Poważny sprzedawca się nie zastanawia "co ja mam z tym teraz zrobić" :D A jak sklep ma renomę to wymienia od ręki na nówkę a rupiecia oddaje do producenta. Niestety w naszej kochanej nibylandii z takim podejściem u sprzedawców jest jeszcze ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy przypadkiem nie ustawiłeś trybu szybkiego i powtarzania powyżej 50Hz objaw wygląda jak ustawienie tryby szybkiego dla tego serwa i maksymalnego powtarzania co większość serw traktuje jako sieczkę . Jeśli na wskaźniku nie ma wyraźnych drgań tego paska kolega nagmerał w setingu odbiornika i tyle .

 

Usatwienia odbiornika o ktorych piszesz byly pierwsze jaki mi przyszly do glowy ale dlaczego dzieje sie tak tylko na 3 kanalach? Druga sprawa Robert pisal ze odbiornik zostal zresetowany - czyli powinnien przejsc do nastaw domyslnych ktore to nie powinny powodowac takich rzeczy (ustawienie period -20ms).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nagmerał w setingu odbiornika i tyle .

Oprócz resetowania odbiornika po wystąpieniu objawów nic z nim nie robiłem.

Nie doczytałem czy kupiłeś od osoby prywatnej używkę czy z jakiegoś sklepu? Poważny sprzedawca się nie zastanawia "co ja mam z tym teraz zrobić" :D A jak sklep ma renomę to wymienia od ręki na nówkę a rupiecia oddaje do producenta. Niestety w naszej kochanej nibylandii z takim podejściem u sprzedawców jest jeszcze ciężko.

Zestaw kupiony w sklepie Radka Oleksego. Czekałem blisko miesiąc na dostawę. Teraz chyba lepiej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych odbiornikach można każdy kanał ustawić osobno do pracy z cyfrowym lub analogowym serwomechanizmem podepnij odbiornik przez usb do komputera i odczytaj konfigurację jak zobaczę co nagmerane to pomogę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil nie mowie ze tak nie jest (nie mam radia przy sobie) ale nie do konca chyba to jest zgodne z intrukcja ktora mowi (wg mojego zrozumienia) ze ustawienie tego praamteru jest dla wszytkich kanalow wspolne?

 

PERIOD (cycle time)

In this line you determine the time interval of the individual channel impulse. This setting is adopted for all control channels.

With the use of only digital servos, a cycle time of 10ms can be set.

In mixed operation or with use of only analog servos, 20ms should absolutely be set, because the latter can otherwise be “over-strained” and react with “shaking” or “quivering” as a result.

 

Robert, na cale szczescie to juz koncowka sezonu wiec nie bedzie wielkiej straty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, nie wiem czy oddałeś radio do sklepu, ale jeśli nie to, nagraj przykładowy log na karcie, nie ruszaj w ogóle drążkami i sprawdź później gr studio wartości wychyleń głupiejących kanałów (czy neutrum jest cały czas stałe). Może to niewiele da, ale.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam jako nieuczony do pisania i mowy w języku niemieckim, że jak to dziecko wrzesińskie, mogło do mnie nie dotrzeć, że trzeba potwierdzić SET. A ponieważ żyję w epoce obrazkowej, zadowoliłem się ładnym obrazkiem monitora serw, że wszystkie są na 0. Maszyna jednak trafiła do rąk Pana Radka, a te ręce, jak jak u Zbigniewa Nowaka, LECZĄ :) . Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, a Panu Radkowi za stalowe, jak te linki w F2B, nerwy dla klienta :ph34r: .

Ale żeby nie było tak różowo - bardzo proszę o poradę jak zrobić "motylka" pozostawiając gaz w lewym drążku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.