Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żonglowanie ofertami sklepów nie jest za bardzo miarodajne. Jeden poda kilka sklepów w którym są braki, inny poda kilka sklepów gdzie wszystko jest dostępne. Zarówno w Europie jak i na całym świecie. Małe sklepy które nie sa strategicznymi partnerami mogą mieć braki wynikające z niższego priorytetu na ich zamówienia. Jeśli w dużych i istotnych sklepach brakuje towaru, to można sie zastanawiać czym jest to spowodowane. Ponadto braki wcale nie muszą wynikać z ograniczeń produkcyjnych czy logistycznych, a mogą byc spowodowane np. zbyt dużą liczbą zamówień. A o "problemach" Graupenra to Ty zacząłeś pisać (zarówno o upadłości jak i o hipotetycznych brakach towaru) , a nie kto inny - to tak w kwestii przypomnienia i pisania OT. Ja tylko odpisałem, że aktualnie nie zauważam problemów z dostępnością HOTT. A czy będą to dopiero zobaczymy, a jeśli będą to pewnie dowiemy sie czym są spowodowane. Ot i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie zestaw do dostosowania nadajnika Graupner Mx 24 s do 2,4 GHz Hott http://www.graupner.de/de/products/900b951c-9c06-4914-ae1b-6c6d238c6c82/33302/product.aspx?tab=downloads . Wraz z nim oprócz odbiornika Gr 24 dostarczana jest dodatkowa odrębna antena - mimo tego, że w opakowaniu modułu jest też antena. Którą zastosować (ta dodatkowa jest ok. 1 cm dłuższa i może też innymi cechami różni się od tej z zestawu modułu)? Czy po założeniu innego modułu do nadajnika pojawią się komunikaty umożliwiające zbindowanie odbiornika? Wiem, że temat dotyczy Mc 20, ale może wiecie?

To chyba ta dodatkowa antena, którą dostałem http://www.graupner.de/de/products/605c213d-4532-4e2f-88f5-8fb4793f2297/33800/product.aspx .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert bindowanie masz w instrukcji strona 6.1. i jest bardzo proste.Nie wiem czy masz smart-box,jezeli nie to komunikatow nie bedzie.Ta dodatkowa antena(link) jest do Mx-24,pierwsza do Mc-24.W serwisie wgrywaja nowy soft i wtedy wszystko masz na wyswietlaczu nadajnika(smart-box zbedny),oczywiscie odplatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu, smart-box'a nie mam bo wydawało mi się, że służy tylko obsłudze telemetrii. Napisałeś o stronie instrukcji 6.1, ale instrukcji czego? Widziałem instrukcję do Mx-20 i z niej wynika, że żeby dobrzy zbindować (wybrać częstotliwość) muszę mieć komunikaty o tym w nadajniku :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Niestety jest odwołanie do komunikatów i wybierania odpowiednich funkcji na smart-box'ie :( . Na ile oczywiście pozwala mi mój niemiecko-angielski język.

EDIT

Wiesiu, przepraszam można też "ohne smart-box". Może uda mi się dzięki google (tu macz ;) ). Dziękuję. Gdybym sobie nie poradził odezwę się na forum. Teraz muszę dokończyć Sbacha 342 30 cc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

oj nie przesadzaj ;) lecisz z instrukcja od modelu+instrukcja apki i po ptokach ;) moge podesłać Ci plik z MX20 - Kamil pisał że pasują - tylko przełączniki trzeba przypisać.

Ale i tak będziesz musiał krzywe gazu i skoku zrobić pod twój model. No i oczywiście sprawdzić czy serwa właściwie sie poruszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gyro - Control Adjust -> przypisujesz przełącznik do kanału Gyro i ustawiasz wartości dla obu położeń. Gyro w standardzie jest na 7mym kanale. Ja dodatkowo mam ustawione PH - ustwienia gyro mam nieżależne w roznych fazach

2. tak, ale ustaw w Heli mixer krzywą Pitch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik poproszę :). Krzywe sobie poustawiam, ale czy mimo wszystko, jest ktoś, kto w razie problemów jest w stanie mi pomóc ? :)

 

Lepiej jak bedziesz sie trzymal orginalnej instrukcji,ta po polsku jest niezle okrojona,az 120 stron,reszta swiata potrzebowala ponad 300.Na 316 stronie masz przyklad ustawien dla heli,krok po kroku i odnosniki do stron ze szczegolowymi ustawieniami.Z heli jestem zielony,niepomoge,a na dodatek w Mc-20 HoTT niemieckie menu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest. i działa. ....

 

Jurek, jestes wielki :) wielkie dzieki a myslalem ze do kontroli napiecia poszczegolnych ogniw bede potrzebowal jednego z dwoch Eletric Engine Module na ktore nie mama miejsca. Jak przegaldalem wczesniej stornke GR to nie bylo ich (lepiej to brzmi niz nie zauwazylem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.