Skocz do zawartości

mmodel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej nieobecności :)

udało mi sie zrobić jedynie skrzydła. Muszę jeszcze wyciąć otwory na serwa i można je będzie montować.

Oto zdjęcia skrzydeł:

 

Dołączona grafika

 

Żebro przykadłubowe( troche opaprane żywicą ale to sie zeszlifuje :) )

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Końcówka skrzydła

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

niestety bez lotek bo zapomniałem je dołożyć do zdjęcia :D

A teraz troche o procesie tworzenia skrzydeł. Między balse a styropian dałem na całej długości tkaninę szklana 50g oraz wzmocnienie na połowie długości płata z tej samej tkaniny. Dźwigary to płaskowniki z rowingu węglowego, zbieżne czyli przy kadłubie 8x4 a przy końcówce dzwigara 5x3. aby balsa z takninami lepiej do siebie pasowały posmarowałem styropian żywicą zmieszaną z krzemionką. Oczywiście skrzydła wymagają kosmetyki ale jak na razie za jakiś czas to zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej nieobecności :)

udało mi sie zrobić jedynie skrzydła. Muszę jeszcze wyciąć otwory na serwa i można je będzie montować.

Oto zdjęcia skrzydeł:

 

Dołączona grafika

 

Żebro przykadłubowe( troche opaprane żywicą ale to sie zeszlifuje :) )

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Końcówka skrzydła

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

niestety bez lotek bo zapomniałem je dołożyć do zdjęcia :D

A teraz troche o procesie tworzenia skrzydeł. Między balse a styropian dałem na całej długości tkaninę szklana 50g oraz wzmocnienie na połowie długości płata z tej samej tkaniny. Dźwigary to płaskowniki z rowingu węglowego, zbieżne czyli przy kadłubie 8x4 a przy końcówce dzwigara 5x3. aby balsa z takninami lepiej do siebie pasowały posmarowałem styropian żywicą zmieszaną z krzemionką. Oczywiście skrzydła wymagają kosmetyki ale jak na razie za jakiś czas to zrobię :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Fotki moge wkleić ale nie ma nic specjalnie godnego uwagi. Poprostu wzmocniłem owiewke koła 3 warstwami włókna węglowego 160g/m2. Następnie nawierciłem owiewkę wiertłem 4mm tak aby oś koła( właśnie 4mm) ciasno wchodziła w otwory. Osadziłem wszystko na żywicy z płatkami bawełnianymi i krzemionką. " Glut" był bardzo gęsty żeby nie wypływał. I to by było na tyle. A na przyszłość to zrobił bym to troche inaczej. Wkleił bym jeszcze kocek ze sklejki lotniczej 2mm pomiedzy weglami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po długiej przerwie,

w temacie Foxa niewiele ruszyło niestety. Pozytyw jest taki, że mam już wyfrezowane końcówki skrzydeł, polakierowałem je i jutro bd pastował. Na wieczór siądę do wykonania foremek. Narazie poglądowe scany z rhino:

 

kocwkaskrzyda.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Kolejna porcja zdjęć jak tylko wyciągne kopytka z foremek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie,

W piątek oblatałem Foxa. Oblot odbył się na Działach w Korczynie, niestety nie było nadmiaru warunków, by można było przeprowadzić wszystkie testy. Koledzy glajciarze mocno walczyli by utrzymać się w powietrzu :) Jestem ogólnie zadowolony z właściwości lotnych. Jest to typowy model do akrobacji, który nie lubi małych prędkości. Finalnie dostanie oszklenie wykonane z poliwęglanu. Na razie do lotów wystarczy obecna z laminatu.

Dane końcowe:

masa modelu: 4150g

powierzchnia nośna: 79,9 dm2

środek ciężkości: 16% wsp. stab. - 70,2 mm od natarcia, 8% wsp. stab. 89,3mm od natarcia

kąt zaklinowania: +0,5 st

 

dsc09875.JPG

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc09873v.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

A tu znajdują się dwa krótkie filmy:

http://www.youtube.com/watch?v=L31nwPKtvOM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Mocno liczę na pana Przemka, że jednak zrobi ten holownik bo nie zawsze wieje z odpowiedniej strony. A teraz zabieram się za Cobre również 3m. Wczoraj polakierowałem kadłub, rdzenie czekają już w piwnicy. Teraz tylko zabierać się do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Korczyna, na Odrzykoniu raczej nie da się latać. Jest bardzo dobra :) tylko niestety zaczyna zarastać:/ w dolince rosną drzewa, które wyhamowują wiatr a za plecami rosną " choinki". Bezpieczne lądowanie raczej tylko od lewej strony ponieważ z prawej ktoś wykupił część ziemi i postawił drewniany płot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.