Jump to content

mmodel

Modelarz
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About mmodel

 • Birthday 01/01/1990

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Krosno
 • Imię
  Mariusz

Contact Methods

 • GG
  8487610

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mmodel

  Pirat

  Witaj, Szczerze, to bym przykleił wycięte żebro( ze sklejki lub laminatu) jakiegoś w miarę dobrego profilu i na jego bazie zrobił skrzydła. A jaki profil to niech już ktoś podpowie inny. Pozdrawiam
 2. Albo naciągnęła wilgoci jeśli była na balkonie. Ogólnie to jest tak z epoksydami, że cząsteczka żywicy łączy się z odpowiednią ilością cząsteczek utwardzacza. Czyli musi być ta odpowiednia proporcja, inaczej w miksturze będziesz miał lub za dużo wolnych cząsteczek żywicy lub utwardzacza. Temperatura powyżej 18stopni to też mus, i wilgotność chyba poniżej 80%.
 3. Panowie, już po potokach z tym klejeniem wręg razem, ale może na przyszłość się przyda. W IKEA są worki próżniowe do pakowania( my to używamy do pakowania kołder itp. w domu), które są tanie i idealnie się sprawdzają właśnie w sklejaniu tego typu rzeczy. I dobrze jest wręgi zablokować wykałaczką tak jak jeden z kolegów radził.
 4. Nie ma sprawy ? Myślę że łatwiej Ci będzie jednak odbić w formie. Po prostu wylaminuj sobie kawałek statecznika + 1 lub 2 dodatkowe tkaniny( margines na jakieś spoiwo) potem tylko dolaminujesz sobie cześć przykręcana do formy i gotowe. Jeśli coś będzie niejasnego to pisz. Nie jestem najlepszy w tłumaczeniu czegokolwiek ?
 5. Cześć, może pomyśl o wylaminowaniu kołnierza przykręcanego do formy w miejscu gdzie masz ograniczony dostęp. Bardzo pomoże Ci to łączeniu połówek.
 6. Ok, a jak planujesz połączyć ze sobą połówki?? Nie wypuściłes żadnego kołnierza. Masz na tyle miejsca żeby włożyć rękę do środka i puścić paski tkaniny?
 7. Tak, w wolnej chwili przed kolejnym weekendem to zrobię. Mam MC 20 więc raczej to nie będzie problem.
 8. Witajcie, W końcu i mój Toxic poleciał. Sezonowałem go dość długo u rodziców, potem przeleżał we Włoszech na mieszkaniu oczekując na napęd. Oblot odbył się w sobotę na lokalnym zboczu. Warunki bardzo dobre, wiatr 1-3m/s, około 15 stopni. Regulacji wymaga V-ka( gdy pracuje jako kierunek za dużo unosi się nos, co mnie denerwuje). Poza tym wszystko jak najbardziej ok. Wznoszenie jak dla mnie wystarczające na tym silniku(Turnigy GliderDrive SK3 Competition Series - 3858 - 4.6 840kv). Muszę się w niego wlatać. Zamówiłem już kolejne 2 pakiety, bo jeden to zbyt mało, nawet na rekreacyjne latanie Toxiciem. Pozdrawiam VID_31841206_082329_755.mp4
 9. No trudno, zostanie więc. A regulator to yep ? Dzięki za odpowiedź ?
 10. Witajcie, podpowie ktoś czy pierścionek ferrytowy jest konieczny na kablu od regulatora? Jego obecność mi lekko przeszkadza... Pozdrawiam
 11. Problem jest taki, że pracuje we Włoszech i zamawianie rurek przez internet mija się z celem( poczta tutaj działa jak w Afryce, nie tylko zresztą poczta...) Dziewczyna jest teraz w Polsce, a u mnie w mieście jest tylko modelmaking, który ma w sprzedaży rurki 5/3. Dlatego albo bowden albo ta właśnie rurka. Toxic już czeka na oblot od ponad roku więc już chyba najwyższa pora na to.
 12. Właśnie mam możliwość kupienia 5/3. Nic innego nie ma w sklepie na miejscu. Dzięki ?
 13. Ok, dzięki. A 5mm się zmieści? Wydaje mi się że tak ale wolę się upewnić.
 14. Siemacie, Uzbrajam powoli swojego toxica i utknąłem na popychaczach do V-ki. Użyć bowdenow, które były dołączone czy rurki węglowe 5/3? Niestety nie mam możliwości kupienia rurki fi4. Pozdrawiam
 15. Ok, w takim razie czekam. Dzięki za odpowiedź ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.