Skocz do zawartości

Su-26 2,26m z Hobby King


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Gratuluje i czekam na relację ze składania a z doświadczenia mogę powiedzieć że model prezentuje się świetnie na ziemi i w powietrzu :)))

 

A tu coś dla porównania http://pfmrc.eu/inde...ng/page__st__80

 

 

Mój SU z Golwinga waży z paliwem 7,9kg z dwoma piakietami zasilania , maxbecem i DLA56 a węglowa jest tylko rura skrzydeł i statecznika ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czytałem Maćku od początku Twoje boje z Su. :)

Ja mam niemal identyczne Su , tylko z dziadowskim silnikiem (a właściwie silnikiem w którym już remont generalny by się przydał) .

Na modelarni nazywamy go "klusek " z racji wagi do lotu jakieś 9kg.

Nie ma tu opisu , bo to model do 3D się nie nadaje ,a na razie nie mam czasu ,żeby zrobić z niego formę zdolną do lotów 3D.

(sporo trzeba by było zmienić począwszy od nowych skrzydeł, podwoziu i ulżeniu tyłu , bo się wyważyć nie chce przy lekkim wyposażeniu)

Ten Su ma być lekki i zwinny, żeby można było poszaleć , czyli pakiet 2300 fe, 4 loty i ładowanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mój prezent na 40 urodziny przyszedł na gwiazdkę 20 dni za wcześnie :))

Co do modelu to trudno się rozwodzić, zwyczajnie Goldwing bez napisu i tyle , różni się tym, że wszystko w wersji wungiel.

Jeszcze dokładniej go pooglądam wieczorkiem, czy czymś istotnym się różni.

Po wstępnych oględzinach, to dokładnie to samo, co model Maćka z linku powyżej. :D

Tyle , że za 1/3 ceny mniej :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tez bardzo ciekawy jak to wygląda jeśli opinia będzie pozytywna to pewnie też sobie zamówię w końcu też mam niedługo urodziny... może tylko w mniejszej wersji. Jak długo czekałeś? Wygląda że tydzień. Czekam na zdjęcia.

I jeszcze jedno pytanie: Jak wyceniasz koszty ulotnienia modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tez bardzo ciekawy jak to wygląda jeśli opinia będzie pozytywna to pewnie też sobie zamówię w końcu też mam niedługo urodziny... może tylko w mniejszej wersji. Jak długo czekałeś? Wygląda że tydzień. Czekam na zdjęcia.

I jeszcze jedno pytanie: Jak wyceniasz koszty ulotnienia modelu?

 

Oklejenie dobre, gorsze od tej srebrno-czerwonej Extry z HK ale nadal na wysokim poziomie.

Wykonanie , tu już 5z plusem, wszystko idealnie pasuje, aż zdziwiony jestem jakością spasowania części.

Miałem Axara i tu jest lepiej O:

W jednym miejscu odpada folia na odcinku 2cm.

Czekałem 1,5 tygodnia , tylko :) :) :)

Węgiel jest węglowy, podwozie profilowane, mistrzostwo świata.

 

Koszty:

1450 model

970 silnik

900 serwa

250 włączniki

150 pakiety

odbiornik z zestawu.

 

zdjęcia :

post-10-0-98006100-1356113168.jpg

 

post-10-0-70780800-1356113174.jpg

 

post-10-0-15589100-1356113179.jpg

 

post-10-0-85116800-1356113183.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ładna ładna - ładniejsza niż na zdjęciach z HK. Ja ją obserwuje już jak była tylko w GB do sprzedaży. Ale chyba zacznę od tej mniejszej wersji 128cm. Trochę za duży stres dla mnie... choć podobno duże lepiej lata. Ciekawy jestem jeszcze czy silnik przyjdzie bez problemów. Choć nawet gdyby doliczyć VAT to i tak wyjdzie taniej - w kraju znalazłem za około 1300 zł. Czy silnik nie będzie za mocny? Może 30ccm by wystarczył przy tak niskiej wadze modelu? Nie latałem nigdy tak dużym modelem więc moja wiedza jest niewielka w tym temacie. Może ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak?

Może jak jazda szybkim skuterem i Subaru Imprezą?

Inaczej.

Ja do latania małym modelem mam bezstresowego piankowca z RC FLASH,

1m idealnie wrzucić do bagażnika w całości, a w razie co, to kilka kropel superglu i znowu do lotu gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego flasha! Model by rcfactor. Swietnie lata i to jest mega choroba! Nie wyobrazam sobie dnia na lotnisku bez latania tym modelem! Co do inkszosci latania modelami to mialem takze yaka 150cm z haikonga. Musialem sie nauczyc tego ze model lata szybciej. Roznica w modelach to 2kg i to wystarczyło do dynamicznego latania. Ale oglądając filmy yaka 55 220cm model wydaje sie latac bardzo wolno niczym model z rc factory. Najtrudniej jest przełamać strach ze bedzie sie latac modelem w cenie 10 letniego samochodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś musi się przełamywać do tego że lata modelem za kilka tysiaków to może lepiej niech sobie daruje bo po co to wszystko? Chodzi o przyjemność z latania a nie trzęsienie portkami i myśli "jezu jaki ja mam drogi model

Nie da rady , przyjemność z latania dużym robi swoje, a cena ,no cóż też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie do końca tak jest (przynajmniej w moim wypadku).

Byłem na stażu przez 6 miesięcy. (dostawałem 800zł miesięcznie). Kupiłem sobie szybowiec za 4500zł ( i poszedłem dalej na bezrobocie wydając całą kasę co do złotówki na model xD) i jakoś nie było strachu przed pierwszym lotem. Więcej było plucia sobie w brodę, że wydałem te pieniądze na model, a nie na co innego (np autko). Może jestem szalony, a może to duży nalot różnymi modelami sprawił, że podszedłem do tego jak do każdego innego swojego modelu tylko nieco większego :) Do tej pory moje modele nie przekraczały 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.