Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W aparaturze mam ustawione na 4 modele ,na 2 ustawieniach odbiornik nie działa nawet bindowanie nie pomaga 

dodam ze używam oryginalny odbiornik 

EDIT

zrobiłem reset i przy ustawieniu każdego modelu zbindowałem odbiornik i zaczęło wreszcie działać  

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie dzisiaj stała się tragedia z moją aparaturą... nie wiem czy sens jest ja naprawiać otóż padła ta mała spręzynka od lotek razem z jakaś sróbka która sie nawet nie wkręca, nie wiem jak to opisać to wklejam zdjęcia. Teraz pytanie wie ktoś jak to naprawić czy też kupować nową. 

 

Aparatura fajna ale czas pracy na baterii czy widocznośc ekranu tragiczna, myślę teraz o tej serii 9...

 

https://zapodaj.net/91d7131b25e93.jpg.html

https://zapodaj.net/cc3456b9a9675.jpg.html

https://zapodaj.net/88fb1398eeb47.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super rozumiem że do i10 pasuje?

widze że na tym banggood można też baterie kupić.. hmm ciekawe

 

Jeszcze z ciekawości ten odbiornik znalazłem:

http://www.banggood.com/Flysky-2_4G-10CH-FS-iA10B-Receiver-PPM-Output-With-iBus-Port-p-1059821.html

 

To jakiś update tego i10 poprzedniego ? Bedzie z naszymi radiami pracował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rcgroups piszą, że są identyko i ktoś tam nawet wymieniał..

Odbiornik prawie ten sam, zmienili wyjścia do czujników.

 

Zamówiłem gimbala i baterie. Wybrałem direct mail ciekawe kiedy dojdzie. A odbiorniki wezmę z Hobbykinga jakoś pewniejsze mi się wydają jak juz na stanie w europie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam argumenty, że bateria krótko trzyma więc aparatura jest do niczego... :)

 

Jedna bateria trzyma około 4-5 godzin lotu. Można kupić drugą albo trzecią, ale powstaje pytanie - Ile Wy czasu spędzacie na lotnisku? Ja chyba ze trzy razy w życiu byłem tyle godzin, że trzeba było baterię zmienić w nadajniku. A ładowanie pakietów do samolotów trwa w domu o niebo dłużej niż baterii do aparatury...

 

Co do słabej widoczności - radzę sobie w ten sposób, że wyświetlacz jest ustawiony na max, ale świeci się przez 10 sek. Pierwsze - żeby było coś widać, drugie, że żeby nie żarło prądu. Jak chcę sprawdzić stan napięcia, czy cokolwiek innego to po prostu pukam palcem w wyświetlacz i patrzę. Odwracam wzrok a ekran zaraz się wygasza. Latałem w pełnym słońcu, palącym, jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nic ni widzieć na wyświetlaczu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam argumenty, że bateria krótko trzyma więc aparatura jest do niczego... :)

 

Jedna bateria trzyma około 4-5 godzin lotu. Można kupić drugą albo trzecią, ale powstaje pytanie - Ile Wy czasu spędzacie na lotnisku? Ja chyba ze trzy razy w życiu byłem tyle godzin, że trzeba było baterię zmienić w nadajniku. A ładowanie pakietów do samolotów trwa w domu o niebo dłużej niż baterii do aparatury...

 

Co do słabej widoczności - radzę sobie w ten sposób, że wyświetlacz jest ustawiony na max, ale świeci się przez 10 sek. Pierwsze - żeby było coś widać, drugie, że żeby nie żarło prądu. Jak chcę sprawdzić stan napięcia, czy cokolwiek innego to po prostu pukam palcem w wyświetlacz i patrzę. Odwracam wzrok a ekran zaraz się wygasza. Latałem w pełnym słońcu, palącym, jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nic ni widzieć na wyświetlaczu...

 

4-5 godzin  latania na jednej baterii? U mnie maks 1 godzinę. Plus testowane w domu alarm o niskim napięci u mnie pika raz i aparatura się wyłącza... Ja spędzam na lotnisku i czasem cały dzień więc ma to znaczenie. Co do ekranu jest kiepski i w słońcu słabo na nim cokolwiek widać. Bo tak aparatura jest dobra nie mam do niej uwag lekka i dobrze sie trzyma. Niestety mechanicznie jak widać jest słaba. Napewno mam złe porównanie bo wcześniej latałem Na Multiplex Royal Evo i jemu po 11 latach nic nie dolega, nawet bateria ta sama... Ale te apki różnią też ceny. Teraz do Mojego Turnigy kupiłem 3 baterie, wiec będzie zapas na lotnisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina aktywności to faktycznie trochę mało. Spróbuj z nowymi bateriami. Czytałem że była partia o słabych parametrach.

Ale z innej beczki. Jak siedzisz cały dzień na lotnisku to ile jesteś w powietrzu? Bo ja jak liczyłem to niecałą godzinę w powietrzu. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina aktywności to faktycznie trochę mało. Spróbuj z nowymi bateriami. Czytałem że była partia o słabych parametrach.

Ale z innej beczki. Jak siedzisz cały dzień na lotnisku to ile jesteś w powietrzu? Bo ja jak liczyłem to niecałą godzinę w powietrzu. ☺

 

 

Ładuję ją w aucie przez ładowarke od telefonu co 2-3 loty. PRzerwa i latam i tak jakoś dawałem radę ;) PLus też mi sie wydaje że na początku dłużej to radyjko trzymało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To strasznie krótko, godzina. Mam dwie apki i trzy baterie. W Wawie jedna na zapas, na działce też był zapas, ale jedna bateria padła i aparatura zaczęła świrować. Wywaliłem baterię.

 

Każda z trzech jakie mam pozwala na spędzenie kilku godzin na lotnisku. Zmieniam pakiety, zmieniam modele, rzadko kiedy wyłączam apkę. Baterie spokojnie wystarczają na zabawę w okolicy 4 godzin.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

od naszej rozmowy już trochę minęło, ale Drąg przyszedł ;) plus baterie.

Z wyglądu nie różni się niczym od tego Turnigy, róznica jest w działaniu, jak sie pusci go to nie lata jak głupi tylko niemal od razu hamuje.

 

kupiłem też akku.

 

Aha paczka przyszła bez żadnych problemów ;)) wybralem direct mail.

 

PEwnie kupię też ten normalny drąg nie pod gaz bo są po prostu lepsze, i przy okazji odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.