Skocz do zawartości

Zdjęcie

XF5F Grumman SKYROCKET

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 Chuck Yeager

Chuck Yeager
  • Modelarz
  • 376 postów
  • SkądWyry
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 luty 2019 - 21:22

Jarek ja mam cały czas komunikat że film jest niedostępny

• 0

#42 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 1209 postów
  • SkądMalmö
  • Imię:Jarek

Napisano 23 luty 2019 - 21:54

Juz poprawilem. Niechcacy zrobilem "PRYWATNY" .........

Tlumik sie odkrecil ( widac jak "lata" ) no i wiele jeszcze "igla" nie krecilem. Chcialem tylko sprawdzic jak to chodzi w druga strone. 

• 0

#43 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 1209 postów
  • SkądMalmö

Napisano 24 luty 2019 - 21:57

Po 120 km na rowerze przyszedl czas na rozpoczecie prac przy modelu. Zaczalem od gondol silnikow. Jest to konstrukcja glowna gondoli , reszta bedzie doklejona po sklejeniu tego co na zdjeciach z centroplatem. Gondole wklejone beda miedzy dwa zebra centroplata . Niestety wycinanka nie jest najlepsza. Jest wiele potkniec , wiec ciagle cos trzeba podciac, podpilowac . Trzeba tez pilnowac wymiarow , bo tu i owdzie material jest srednio dopasowany . Czesciowo spowodowane jest to "europejskoscia" sklejki i balsy (oryginal jest "calowy" ) . Tak wiec gdzie pasowanie jest w miare scisle jade na wikol, tam gdzie luzniej na zywice , wypelniajac powstale szczelinki. Poniewaz powstanie z tego "skrzynka" o wytrzymalosc sie nie martwie . Zreszta zawsze mozna wkleic jakas listwe lub kawalek sklejki jak cos bedzie "latalo" . Gondola bedzie zamknieta i nic widac nie bedzie . Wiem juz , ze gaznik silnika (silnikow ) ENYA 53-4C ktore posluza do napedu bedzie wchodzil we wrege ogniowa , ale z tym bede walczyl pozniej . Z tego co sprawdzalem , to tylko czesc gaznika ( nie majaca wplywu na sterowanie nim ) bedzie wchodzila glebiej. Zrobie jakies wciecie i zamkne od tylu . 

Ponizej fotki z dzisiejszych dwoch godzin .

Załączone miniatury

• IMG_7129.JPG
  • IMG_7130.JPG

• 0

#44 merlin71

merlin71
  • Modelarz
  • 273 postów
  • SkądSzczecinek
  • Imię:Irek

Napisano 24 luty 2019 - 22:27

No nareszcie się coś ruszyło! :)
Zasiadam na widowni... ;)
  • 0

#45 Chuck Yeager

Chuck Yeager
  • Modelarz
  • 376 postów
  • SkądWyry

Napisano 25 luty 2019 - 11:38

Wiedziałem, że nie wytrzymasz i go zaczniesz budować  :D

Działaj, siedzę w pierwszym rzędzie 

• 0

#46 Rawen 75

Rawen 75
  • Modelarz
  • 324 postów
  • SkądSkwierzyna
  • Imię:Remigiusz

Napisano 25 luty 2019 - 15:18

Jarku, powoli rób, a dokładnie. Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Zmontuj sobie prosty heling, albo pewną płytę i z głową buduj. Też podpatruję tego ,,brzydala".Dla mnie takie paskudy są najładniejsze.

• 0

#47 BRoman

BRoman
  • Modelarz
  • 1241 postów
  • SkądPrądnik
  • Imię:Roman

Napisano 25 luty 2019 - 16:30

Podac telefon sąsiadki-wyjątkowam paskuda?

• 0

#48 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 1209 postów
  • SkądMalmö

Napisano 25 luty 2019 - 20:27

Jarku, powoli rób, a dokładnie. Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Zmontuj sobie prosty heling, albo pewną płytę i z głową buduj. Też podpatruję tego ,,brzydala".Dla mnie takie paskudy są najładniejsze.

Oczywiscie Remek , ze bedzie dokladnie !  Dlatego zaczalem od NAJPROSTSZEJ rzeczy , czyli sklejenia "skrzynek" silnikowych. Zanim skleilem , posprawdzalem wzajemne polozenia , katy ITP. Akurat to jest cacy ! Duzo roznych dodatkowych podciec ( tak jak pisalem wyzej ) , ale to prosta modelarska dlubanina . Do kadluba bedzie MDF 22 jako decha monatazowa ( na prostym stole ) . Tam sie NIC nieprzewidywalnego nie wydarzy  ;) .

Dzisiaj podlubalem dalej przy gondolkach ( czesc PRZEDSKRZYDLOWA ! ) . Dalej isc nie moge ( mam na mysli do TYLU ) , bo najpierw musze to co teraz robie wkleic w centroplat . Pozniej oblozyc to trzeba "polwregami" ( juz wchodzacymi na plat ) no i oklejac . Ale do tego daleka droga ( choc moze nie taka daleka jak mysle  ;) ) . Na dole kilka fotek . Na przyszlosc mam cos JESZCZE brzydszego , ale na razie nic nie zdradzam  :D .

Załączone miniatury

• IMG_7153.JPG
  • IMG_7154.JPG
  • IMG_7156.JPG
  • IMG_7157.JPG

• 0

#49 Rawen 75

Rawen 75
  • Modelarz
  • 324 postów
  • SkądSkwierzyna
  • Imię:Remigiusz

Napisano 25 luty 2019 - 20:53

Fiat Multipla?  :lol:

• 0

#50 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 1209 postów
  • SkądMalmö

Napisano 25 luty 2019 - 21:38

Prawie , ale latajaca !  :D

• 0

#51 Chuck Yeager

Chuck Yeager
  • Modelarz
  • 376 postów
  • SkądWyry

Napisano 25 luty 2019 - 21:58

Ty masz z pewnością tyle tych silników Enya w szufladach, że starczyło by i na to :D :

Dornier.jpg

• 0

#52 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 1209 postów
  • SkądMalmö

Napisano 25 luty 2019 - 22:29

Tego juz zrobilem ........

https://www.youtube.com/watch?v=Yqo_DFXZMO8

• 0

#53 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 1209 postów
  • SkądMalmö

Napisano 15 marzec 2019 - 21:35

Dzisiaj doszla do mnie paczka z Havel Composites. Po konsultacji z Krzysiem ( Kesto ) , zamowilem co mi rozkazal i teraz nie ma zmiluj sie ; bede musial zrobic te cholerne owiewki silnikow ( no i moze rowniez dziob kadluba zachodzacy na plat ) . Jak sie juz troszke "naumiem" to i pewnie dojda inne detale.Na razie musze kopyta sprawic ....

Załączone miniatury

• IMG_7420.JPG
  • IMG_7421.JPG

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych