Skocz do zawartości

PG120 - relacja z budowy.


Wojtek I

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do mojego hangaru dochodzi nowy model o roboczej nazwie PG120 (akrobacik o rozpiętości 1200 mm), jest to projekt mojego kolegi Przemka, którego pochłonęły inne tematy i ten odszedł do lamusa.

Daję rysunek i fotki osłony silnika i skrzydła ( wykonanie w 80%).

 

 

Dołączona grafika

 

Osłona silnika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Skrzydło bez obrobionego natarcia i końcówek ( 1100 mm).

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Struktura skrzydła:

 

Dołączona grafika

 

Cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Marcinie jeśli jakieś plany na tyle aktualne powstaną to tak, całość robiona jest wg szkicu i pomysłów w trakcie budowy i problem w tym, że nie zawsze wracają te pomysły na papier.

 

Skrzydełko jest monolitem, a podstawowym łącznikiem jest wspólne jednolite pokrycie centropłatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Marcinie, jeżeli zostawię średniopłat to skrzydło wkleję na stałe.

Obecnie to co widać na ostatnich fotkach waży 328g, a mocowanie skrzydła rozbieranego doda mi minimum 40g, to jest rozpiętość 1,2 m to chyba może być w jednym kawałku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Model o rozpiętości do 130 cm bez problemu wchodzi na tylne siedzenie nawet do Matiza . Zawsze te parędziesiąt gram się zaoszczędzi na skrzydle mocowanym na stałe .

Martwi mnie tylko całkowity brak sklejki ( lub węgla) z przodu kadłuba , która by łączyła ze sobą silnik , kadłub , podwozie i skrzydło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Marcinie, robiłem dzisiaj przymiarkę "do samochodu" - wkłada się idealnie, więc skrzydło pójdzie na stałe i zostaje średniopłat.

 

A co do Leszka, to uwaga jest bardzo słuszna, ale te braki są spowodowane niezdecydowaniem co do sposobu i miejsca posadowienia skrzydła. Teraz kiedy ta decyzja zapadł mogę zająć się projektowaniem i budową przodu. Ten model ma tylko szkic taki jak na początku mojej relacji i całość powstaje na desce montażowej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.