Skocz do zawartości

Jak-130 z depronu


TomekONY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega igortm nie ma jeszcze konta na pfmrc a że popełnił bardzo ładnego Jaka którego ulotni za jego zgodą dodam tutaj opis i kilka fotek.

 

W niedzielę niespodziewanie dopadł mnie "czas wolny". Jako, że zapomniałem jak to jest siedzieć i nic nie robić wpadłem na pomysł budowy modelu. Padło na Jaka 130.

Zmodyfikowałem lekko plany, pognałem do Castoramy po izoofloor i zabrałem się do pracy. Model starałem sę wyskalować pod napęd EDF o wymiarze 30-60mm i nawet się to udało. Rozpiętość modelu to 650mm a waga w takim stanie bez osprzętu to 64gramy. Na model poszło 1,5 płyty depronu. cały arkusz 3mm i połowa arkusza 6mm.Teraz pozostało skompletować napęd i dobrać odpowiedni akumulator aby model wyważyć i gotowe. Postaram się w miarę możliwości pisać dalej o postępach w projekcie...

żródło

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A jaki napęd i gdzie..?

A ja nie widzę tutaj żadnej możliwości napędu,a 60 to już na pewno.

Jak to nie? Listewka z haczykiem na końcu, od przodu mocowanie na śmigiełko, guma, całość wkleić do środka kadłuba, nakręcić śmigiełko paluchem i ładnie poleci :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A plany jakieś mógłbym prosić? Miałem problem ze znalezieniem jakichkolwiek a tu proszę! Pięknie zaprojektowany model! Gratuluję koncepcji i gorąco kibicuję budowie :o

Prawdopodobnie są to powiększone wycinanki papierowe tego samolotu.

http://paperwings.phobby.com/index.php?CMD=1&SCMD=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidziany napęd EDF 55mm mocowany około 20mm w głębi gondoli silnikowej. Szacowana waga modelu z wyposażeniem 250-300 gram a uzyskany ciąg około 900gram.

A akumulator do zasilania na kablu na ziemi.Policzcie sobie wagę wszystkiego.

Na dwóch 55 nie uzyskasz 900g ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej hej,

Przeglądając forum wpadłem na tego "Modela" i ciekawi mnie jak się potoczyły jego losy.

Skończony ?

Lata ?

Czy projekt umarł śmiercią naturalną czyli zabiło go zniechęenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.