Skocz do zawartości

Jackal twin - pomoc w obróbce planów


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i zwracam się do was o pomoc w przeróbce planów z Google SketchUp na PDF.

Plany zaczerpnięte z rc groups http://www.rcgroups....d.php?t=1181441 znajdują się na drugiej stronie tematu.

Kompletnie się nie znam na tym i chyba się nie zanosi żebym to ogarnął. Model zapowiada się bardzo fajnie. Czy znalazł bym się ktoś tak miły co by przerobił te plany w formacie pdf? Lub wytłumaczył jak to zrobić krok po kroku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będą rzeczywiste (chyba, że pobawisz się w skalowanie wydruku) GoogleSketch to taki dziwny program który praktycznie uniemożliwia kontrolowany eksport do innego programu, być może w wersjii Pro jest inaczej - ale tej nie posiadam.

Niemniej szkice są dosyć proste i bez problemu powinieneś je przerysować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja free nie umożliwia wydruku w skali 1:1, tak naprawdę nie ma kontroli na wydrukiem z poziomu programu, można tylko bawić się w skalowanie poprzez dopasowanie do formatki.

:(

 

Nie jest to prawdą. Drukowałem kilka projektów ze scetchup i wymiary były zachowane.

Drukuję do drukarki pdfcreator na A0 a później w adobe reader drukuję z opcją "tile large pages"

Ze scetchup również można od razu wysłać wydruk z podziałem na strony. Ja preferuję ten sposób z pdf bo mam plan w całości, a później łatwiej złożyć ten wydrukowany z pdf niż ze scetchupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - pewnie, że można - jeden warunek arkusz z projektem jest na formatce A0, albo mniejszej!!

Jeśli nie to będziesz miał skalowanie do formatki !!

Ten arkusz był kompletnie niewymiarowy 1600 na coś tam - nie pamiętam w tej chwili.

W pdfcreatorze nie wybierzesz formatki dowolnej - więc z automatu Ci przeskaluje.

 

..Ze scetchup również można od razu wysłać wydruk z podziałem na strony

Tylko w wersji PRO !!

http://pomoc.sketchu...drukowanie2.htm

Poza tym jaki sens drukować 20 czy trzydzieści formatek A4 skoro można tylko dwie - bez potrzeby zabawy w składanie formatek.

 

Tak przy okazji - co prawda pisałem o tym w powitalni - ale pewno mało kto czyta tam wpisy - ponieważ pracuję zawodowo na programach CAD, mogę bez problemu udzielać pomocy w następujących problemach:

- skalowania i przygotowanie do wydruku wielkoformatowego, jak ktoś będzie w dużej potrzebie to również mogę wydrukować

- wszelkiego rodzaju symulacje związane z połączeniami, dobraniem długości i określeniem wychyleń serwo-popychacz-stery

- wszelkiego rodzaju inne konieczne komuś modelowania w 3D ( np upychanie serw i mocowań w kadłubach itp.)

- ew. przygotowanie formatek pod laser - ale ponieważ zajmuje to trochę czasu, będzie wymagało cierpliwości

 

Pozdrawiam

 

Kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.