Skocz do zawartości

Lokalizator modelu


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w audycji w Trójce podali najskuteczniejszy sposób lokalizacji skradzionych aut. Należy w jakiejś skrytce / pod fotelem umieścić nic nie mający telefon, który trzyma 4 tygodnie. Dokładność lokalizacji komórki obecnie wynosi około 30 - 50m. Działa nawet w kontenerze jadącym na granicę. Myślę, że nawet dla poszukiwania modelu wystarczy. Nie potrzeba GPS, polowania na lisa. <90g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to APRS, nie? Licencję chyba trzeba mieć. Czy się mylę?

 

To nie APRS a zwykły beacon. Na odpowiednich częstotliwościach nie jest wymagane zezwolenie. Jednak to nie GPS a coś na wzór "łowów na lisa". Czyli biegasz z antenką kierunkową i odbiornikiem i namierzasz sygnał zbliżając się do obiektu. Kiedyś organizowane były przez kluby właśnie zawody nazywane "łowy na lisa". W lesie rozmieszczało się nadajniki a szukający biegali z prostymi odbiornikami i antenkami i mieli odnajdować cele.

Tomku, stary sprawdzony sposób krótkofalarzy http://pfmrc.eu/index.php?/topic/52959-radio-beacon/?p=564187 :)

krótkofalowców ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TK 102 http://allegro.pl/lokalizator-gps-tk102b-sledzenie-www-android-ios-i4815442031.html

Pewny, sprawdzony, opisany gdzieś u nas i Rcgroups. Miałem stosowałem dokładność 20-30m, dodatkowo można telefonicznie

włączyć podsłuch, o ile pamiętam 60-70g

Mam nadal ten wynalazek. Niestety, uzyteczność w naszym kraju z tego żadna dla modelarzy. Wystarczy pojechać "za miasto", aby nie było zasięgu GSM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg zależy od włożonej karty SIM i zasięgu operatora, podobno Play ich nie lubi ale miałem Playa i było OK, czytałem gdzieś, że te przeznaczone na półkulę południową

u nas wariują, więc warto kupić u sprawdzonego dystrybutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.