Jump to content

Graffi_25

Modelarz
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

59 Excellent

About Graffi_25

 • Birthday 10/18/1979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Łuków
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bambula, Pelikan, Fiala, Xoar taka mniej więcej kolejność w jakości sprawności i lataniu. Precyzja pytania jest na tyle marna że nikt kto mądry nie ma pojęcia o co pytasz i po co ... Do 50ccm będzie inne śmigło do 55ccm jeszcze inne a do 60ccm kolejne. Tu jeszcze w kwestię wchodzi czy to RCGF czy GP? O modelu już nie wspomnę bo jeśli to a tak należało by się spodziewać w tym miejscu śmigło do F3M/IMAC to rozpiętość rozmiarów od 21/10 do 24/12 przy przy tej rozpiętości pojemności silników. Sprecyzuj trochę.
 2. Jak to mówią "tanio nie jest" bo to kawał kabiny a co za tym idzie kawał formy i kawał płótna węglowego ale dobre rzeczy kosztować muszą 🤪 A tak poważnie to 250 i też przekładka grube włókno węglowe zalaminowane razem z drobnym szklanym i tak się to robi żeby ładnie wyglądało i miało swoją sztywność.
 3. Jak już pokleiłeś to zostaw do wyschnięcia nic nie ruszaj. Moc konstrukcji zrobi swoje a i tak jeszcze garbikiem możesz to pociągnąć.
 4. Tak można się zdziwić i to bardzo . Jeśli kadłub jest w którąś stronę przekrzywiony polecam taki stolarski sposób, pod przeciwległy bok podkładasz tyle samo ile nie przystaje do deski ( płyty kamiennej) obciążasz tak aby wszędzie przystawał i wklejasz rozpórki a następnie zostawiasz na przynajmniej 12h. Po zdjęciu obciążenia powinno być wszystko prościutkie jak strzała
 5. Jedno co wiem o klejeniu drewna to to że podczas klejenia klej ściąga i tu jeden wyjątek Wiesiu oba boki na raz a reszta się zgadza.
 6. Wiesiu tu bez zdjęć będzie ciężko bo opis zrozumie tylko ten kto ma na stole złożony na sucho kadłub i wtedy jest jasne jak to można zrobić "bezboleśnie" no chyba, że się ma dwie pary rąk bo tak czasami robimy z kolegą to wtedy sprawa jest banalna
 7. No jedno 25kg to tak na styk pasowało by takie 30-35kg ale jak ktoś planuje 2.7m to dwa jak znalazł na kierunek 😁 może Konrad szedł w tym kierunku a może poprostu ma zaufanie do tych serw i jak pisze Wiesiek oszczędności typu 100 mszczą się później kosztując 300 + 200 😉
 8. Myślę że musisz sobie kupić jednak produkt zgodny z opisem taki o wartości 500-600PLN, ale takich nie ma na rynku bo żadna firma z mi znanych nie produkuje wyłącznie z węgla. Są różne materiały jako domieszki na przykład kewlar czy szkło lub pianka w środku i na tym polega technologia wykonania tego typu elementów. Ale oczywiście dopiąłeś swego i opis ja zmieniłem ale masz jeszcze setki sklepów do naprostowania. No ale cóż będę miał jako jedyny na rynku " węglowo szklane" podwozia. Mimo to nie licz na to że ktoś powie Ci jakie trzeba użyć proporcje różnych materiałów żeby było dobrze bo to słodka tajemnica każdego kto to robi, No i dziesiątki metrów zmarnowanego materiału i dziesiątki litrów żywicy wywalonych do kosza... ale osiągnołeś jeden cel builderrc1.pl ma opis który Tobie jako klientowi odpowiada... bo rozumiem że nie odsyłasz podwozia i nie masz innych zastrzeżeń na przykład co do jakości wykonania czy innych ?
 9. Nie lubię niejasnych i dość tendencyjnych wypowiedzi "sugerujących" czyjąś niewiarygodność a w tym przypadku moją !!! Co do drinka jak się spotkamy to wypijemy a na dziś wystarczy mi emocji
 10. Żeby nie było wątpliwości piszę o mojej wypowiedzi !!! Odeślij je po prostu i masz problem z głowy...!
 11. Jeśli nie masz pojęcia o technologii i wytrzymałości laminatu proszę nie wypowiadaj się na ten temat a jeśli chcesz zwrócić to podwozie to je odeślij i tak jak napisałem ze sklepu dostaniesz również zwrot przesyłek. Bo mam w dupie to co myślisz i robisz ale wiem że te podwozia wytrzymują i są lepsze od EF bo sprzedałem ich więcej niż modeli do nich !!! ADMIN CZYŃ SWOJĄ ROLĘ
 12. Odeślij to podwozie proszę i zamów sobie takie za 500 będziesz bardziej usatysfakcjonowany... Kasa wraca na konto oczywiście !!! Przepraszam wszystkich ale czasami moje emocje też mają swoje granice !!!
 13. Znalazłem taki komentarz odnośnie owego silnika: "Mvvs 58 na normalnej puszce wykręcil na 24x10 z tego co pamiętam ponad 17kg, mam do niego kanister AMT myślę że na 26 calach da jakieś 18 kg" I tak sobie myślę że to rakieta jest w tym modelu, no kwestia żeby chodził jak trzeba...!
 14. Piszą całkiem rozsądnie moje 3W chodzi w miarę dopiero poniżej 1 obrotu na H największe obroty ma przy 0.7 obrotu. Ale to jest zupełnie nie współmierny wskaźnik ponieważ obroty iglicy zależą od ciśnienia pompowanego paliwa a to w gaźnikach walbro zależy od iglicy i kowadełka, od iglicy w sensie czy jest nowa i szczelna a od kowadełka jak wysoko jest podniesione co przekłada się na czas otwarcia i zamknięcia iglicy. Tak najprościej mówiąc każdy gaźnik będzie miał inaczej i jak kupisz zestaw naprawczy do gaźnika też będzie inaczej. Można próbować podgiąć kowadełko tak aby uzyskać większe lub mniejsze czasy otwarcia ale wtedy od nowa zaczyna się zabawa z iglicą. Wiem czas otwarcia to nie wszystko jeszcze przepływ i sprawność mębrany ale i tak się już rozpisałem. Powodzenia Konrad.
 15. Cytując klasyka modele dzieli się na dwie kategorie 1. Te które mieliśmy. 2. Te które będziemy mieli. Tymczasem nie zacznij przypadkiem jeździć na ryby bo to jeszcze droższe hobby a i nie wywal się na tym motorze bo jeszcze sobie krzywdę zrobisz albo nie daj Boże komuś innemu. O rowerach nie wspomnę bo chyba wszyscy oglądali filmik. Do miłego polatania.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.