Jump to content

Graffi_25

Modelarz
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

57 Excellent

About Graffi_25

 • Birthday 10/18/1979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Łuków
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tu racja "wszystkie sprzęty elektroniczne działają o 100% lepiej jak mają zasilanie" zero jedynkowe podejście, szkoda że programista nie dopisał paru linijek i nie pomyślał o tym że utrata któregokolwiek z dwóch odbiorników jest sytuacją krytyczną no ale tu kłania się może aktualizacja softu.
 2. No dobra normalne jest że sygnalizuje utratę jednego odbiornika a jak traci drugi to już tego nie sygnalizuje ...? Bo jeśli dobrze zrozumiałem to u Wieśka sygnalizuje utratę tylko drugiego odbiornika a jak traci pierwszy to już tego nie sygnalizuje i go nie szuka ? I to moim zdaniem już do normalnych nie należy ? Ale ja nie mam takiej aparatury więc ... tylko w formie pytania?
 3. Wiesiu, latanie modelem za 25 klocków przeszkadza ale tylko przez pierwsze 20 może 30 lotów ? później już nie. Ale najbardziej przeszkadza jak wiesz że przydziadowałeś i kupiłeś silnik za 5 klocków zamiast za 7,5 i chodzi kiedy chce i jak chce! Wtedy myślisz sobie kó... jaki ja byłem głupi! Zamiast bawić się i cieszyć z latania jak wszyscy to ja siedzę i grzebię się w smarach i paliwie. Znam to z autopsji i wiem że czasami warto dołożyć żeby mieć z głowy takie przygody. A tak swoją drogą to nikt nie powiedział że mamy tanie hobby ?
 4. Jak wykorzystasz starą klapkę to tak to będzie wyglądać.
 5. Wiesiu pamiętam jak pewnie ze 4 lata temu mówiłeś dokładnie to samo o 2,2m a teraz bez stresowo Ci to idzie. Co mam powiedzieć ktoś kto lata 3m albo większym albo Jet stres z czasem odchodzi tak jak dyskomfort pozakupowy. Aczkolwiek z tyłu głowy siedzi te zazwyczaj cztery zera i to przy 3m i odrzutowych zazwyczaj z dwójką z przodu. Za to jak wszystko jest przypilnowane i na czas sprawdzone i wymienione lepiej jak przeglądy w nowym samochodzie z salonu Czas zmieni podejście i stres zniknie a zabawa i satysfakcja z budowy i latania ogromną.
 6. Znając życie będziesz woził to podwozie a i tak się nie przyda ... zapobiegaj sprawdzaj przed lotem model zamiast przygotowywać się na kolejną skuchę ...
 7. HAHA znamy to już, 20 dni temu nie dalej sam napisałem i gdyby nie ta skucha z wzmocnieniami to już byś oklejał model trzy tygodnie minie jutro
 8. Pokaż lepiej te przewody z pod spodu, i nie "kalecz" Pawer Boxa bo to jakaś listwa jest a nie Power Box a to dosyć spora różnica. Z tego co widzę to te białe przewody to sygnały a skrajne zasilają odbiornik ale nie pokazałeś końcówek dlatego ciężko wywnioskować, a serwa wpinasz pod odpowiednie kanały i tyle.
 9. To pytanie lub problem IGNOROWAŁEM bo od 20 lat robię to tak samo i wchodzi prosta a okazuje się że nie jest to oczywiste, DZIĘKUJĘ IRKU przy najbliższej okazji robienia lotki nagram filmik. Na tą chwilę znalazłem tylko jedno zdjęcie jak to robię Zasada jest dość prosta, kleję dwie strony kesonu jednocześnie i na krawędź spływu leję poliuretan aby ją utwardził a potem całość ściskam w dwa aluminiowe profile i przekręcam całość tak aby poliuretan ściekał na krawędź spływu. Heh niby proste ale wcale tak nie jest. Obiecuję filmik, narazie musi wystarczyć zdjęcie z MXa przy czym MX ma na tyle prosty profil lotki że można go położyć na stole i nie będzie zwichrowana lotka, mimo wszystko lewą i prawą robię odwrotnie gdyby miała uciekać końcówką 1 czy 2 mm to obie będą uciekać w dół bo obie na stole leżą dołem do powierzchni blatu.
 10. Wiesiu te wzmocnienia zupełnie nie potrzebne i jeśli już to zupełnie nie w tym miejscu. Trochę bez sensu ale jak mówisz że się nie napracowałeś a i wagi nie doszło zbyt wiele to Twoja wola. Chcesz wzmocnić to sobie wzmacniasz.
 11. Dobrze liczycie Panowie, jak bardzo oszczędnie potraktujecie folię i wykorzystacie każdy możliwy do odzyskania skrawek to 12mb powinno wystarczyć. Wiesiek kupuje folię z HK po 5mb w rolce.
 12. Krzysiek piszesz zupełnie o czymś innym, o używaniu lotek jako przerywaczy co jest przy oblocie delikatnie mówiąc nie wskazane, zresztą przerywacze stosuje się po przyziemieniu lub tuż przed dotknięciem pasa na wytrzymaniu. Doświadczeni Piloci Rc tak robią i to czasami żeby przyspieszyć lądowanie ale oni po pierwsze robią po 200-300 lotów rocznie i wiedzą z czym się to wiąże a nie piszesz że do oblotu ustawić sobie tak lotki do lądowania gdzie model jeszcze nawet nie jest wytrymerowany. Doświadczeni piloci wiedzą, że w ten sposób zwiększa się V min i podejście robi się z dużą prędkością i wytrzymaniem nad ziemią bo jeśli się przegnie to model zwinie się w kora szybciej niż zwykle i to dużo szybciej o czym pisałem już wczoraj. Modele mają jeszcze jedną przypadłość i wtedy albo wogóle nie stosuje się klap albo to rozwiązanie o którym piszesz, mianowicie jeśli model ma na tyle małe obciążenie powierzchni i nadmiar mocy, że kiedy wychyli się klapy w dół a silnik pracuje na minimum to siła nośna jest na tyle duża oraz prędkość Vmin na tyle mała że silnik na minimalnych obrotach utrzymuje model w powietrzu i nie ma problemu z utrzymaniem większej niż minimalna prędkości ale tu żeby wylądować wystarczy zgasić silnik tylko trzeba korzystać z kilswicha do którego przekonałeś się całkiem niedawno , jeszcze trochę i może przekonasz się do PB Reasumując, rozwiązanie jest stosowane ale przez doświadczonych pilotów z wieloletnim stażem i sporym nalotem ale nie polecam przy oblocie ani też bez wcześniejszych ustawień na większej wysokości celem przetestowania zachowania modelu. Z mojej strony temat uważam za wyczerpany.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.