Skocz do zawartości

Silnik do elektroszybowca


Jakub Kostowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odradzam Ray, mają dużo zawyżony ciąg i ogólnie słabe są (przynajmniej seria do halowców). Możesz sobie rozpatrzeć ofertę z Hobbycity.com, tam jest taki plus, że pod kazdym silnikiem sa komentarze używtkowników co wyklucza kupienie jakiegoś niewypału, bo z góry wiesz czego sie spodziewać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz o nich takie zdanie czy to powiedział Ci jakiś kolega a jemu jeszcze inny kolega ?

 

Ooo, wielu na tym forum wyraza opinie nie znając, ani nie mając czesto do czynienia z konkretnym egzemplarzem. Zgadzam sie z meloow RAY -e to dobre silniki. Jakub Kostowicz spróbuj tego:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4720

U mnie napedzał dosyc mocno "utyłego" EG (1300g) , sprawiał wrażenie jakby mógł napedzać model jeszcze raz taki cieżki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem praktycznie wszystkich silników ray do modeli halowych (zaznaczyłem to w swojej wypowiedzi, że nie znam się na większych)... Po porstu dostawałem silniki do testu jako nowośc u nas i potem zwracałem je w nienaruszonym stanie... I mom zdaniem były naprwde kiepskie. Być może większe sprawują się lepiej.

 

Meloow gdybyś przejrzał ofertę z hobbycity wiedziałbyś, że nie oferują silników ray... Opinia na ich temat jest moja osobista (a jeśli mam być szczery koledzy równierz sa niezadowoleni z tych silników). Oczywiście mówie cały czas o halówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artemis3 skoro pytanie brzmiało jaki silnik do modelu o wadze 1300g to po co zabierasz głos skoro wypowidasz się tylko nt. silników do halowców. :roll:

 

 

a hobbicity to 99% "Turnigy" więc też moża sobie taki sprawić i powienien również OK, ale o to zapytaj "LEDA_G". Z tego co wiem używał ich do modeli 1,6m i wadze chyba do 2,5kg itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do motoszybowca 1300 gram wystarczy ci odpowiednik Axi 2808 czyli np Turnigy 3530 lub Ray 3530 ( są to identyczne silniki , które mozna stosować zamiennie ) . Ale ja bym polecił odpowiednik silnika Axi 2814 czyli np Turnigy 3536 , Ray 3536 o 1100 - 1200 obrotach na Volt , do zasilania pakietem 3S LiPo lub 4S LiFe (polecam LiFe ) .

 

Małe silniki muszą być wykonywane z lepszych materiałów o czym często zapominają Chińczycy i z tąd raczej same pochlebne opinie o większych silnikach a złe o mniejszych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem silnika RAY 3530/14 (3cele LiPo, śmigło 10x5) i uzyskiwał ciąg ok 800g. Piszę około, bo pomiar robiłem jako odniesienie do wagi modelu - śmigłem do góry i gaz na max. Mój egzemplaż szybko złapał luzy na łożyskach. Nie można tego uogulnić na wszystkie RAY'e, bo używam też innych i sprawują się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artemis3,napisał Możesz sobie rozpatrzeć ofertę z Hobbycity.com, tam jest taki plus, że pod kazdym silnikiem sa komentarze używtkowników co wyklucza kupienie jakiegoś niewypału, bo z góry wiesz czego sie spodziewać:)

Ile Ci napisać pochlebnych opinii,RCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że wdaje sie w OT uważam, że nie masz racji. Hobbycity nie jest sklepem promującym daną marke sprzętu ale jedynie przekaźnikiem sprzętu modelarskiego z hurotwni danych firm (axi, turnigy, rhino itd itd). To nie ich sprawa w tym, żeby sobie schlebiać. Zresztą nawet na 100 napisanych opini zawsze przynajmniej połowa jest na temat i do rzeczy-podparta pomiarami i rezulatatami (np w przypadku silników-na różnych śmigłach, pakietach regulatorach) i podany jest szczególowy opis. Zauważ, że mało jest komenatrzy w stylu "towar fajny kupię wiecej". Ja zawsze wzorowałem sie na tych opiniach i jestem jak dotychczas w 100% zadwowolony bo jest to sprzet tak samo niezawodny i działający jak ten kupowany u nas tylko że za smieszne pieniądze. Zresztą nawet znam osoby które pisują opinie na hobbycity i raczej nie są to zatrudnieni ku temu pracownicy... Równie dobrze i tu na forum na pytanie w stylu "jaki silnik do..." mógby wpaść jakis pracownik Axi i wypisać cudowne rzeczy a ty byś nie wiedział, że to oszustwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.