Jump to content

Drake 2


solainer

Recommended Posts

Postanowiłem zbudować łódź latającą.

 

drake.jpg

 

Jest jej narazie tyle ile widać na zdjęciu i pewnie było by więcej gdybym wiedział czym taki balsowy kadłub przed pokryciem folią trzeba zabezpieczyć przed wilgocią ? Myślałem o celonie ale o ile nie mam obaw przed pomalowaniem cellonem tego kadłuba od środka to nie wiem czy można tego specyfiku użyć pod folie i czy jest w ogóle taka konieczność ,a jeżeli nie cellonem to czym to najlepiej pokryć ?

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie trzeba zaimpregnowac tę "krypę"...

Jeżeli tego nie zrobisz to balsa "wypije" dużo wody i konstrukcja sie pokrzywi...

Albo co gorsza "rozlezie"...

Proponuję cellon albo capon.

Nie obawiaj sie malowania pod folię, w razie problemu z oklejaniem zawsze można użyć Balsaloc'u.

Link to comment
Share on other sites

Jak dwóch mówi to samo to znaczyć może tylko to, że spokojnie mogę malować kadłub cellonem. Dziękuję za podpowiedź.

 

p.s. Postaram się w miarę budowy kontynuować ten wątek i jakieś moje obserwacje i spostrzeżenie dołączyć, choć nie wiem czy będzie tym modelem jakiekolwiek zainteresowanie bo to dość pospolita konstrukcja.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam źle się wyraziłem chodziło mi o samą konstrukcje modelu (nie ma w niej nic specjalnego - zwykła skrzynka z balsy ), a to że pływa po wodzie to już jest mniej pospolite, a nawet rzadkie :).

Link to comment
Share on other sites

Czy to model z planów, czy z fantazji :rotfl: Pytam bo istotnym będzie tu położenie SC względem redana oraz konieczność sterowania na malutkich predkościach. Rozmawialismy niedawno o tym w dziale elektryki.

Link to comment
Share on other sites

Mam zamiar zrobić wszystko tak jak na planie poza tym że skrzydło bez wzniosu i z lotkami. Napęd to ASP 2,5 ccm (jak go utopię to nie będzie szkoda bo tani).

 

Redan jest w środku ciężkości, martwi mnie tylko płaskie dno tego kadłuba ale skoro ktoś to już wypróbował i model startował z wody to i mi się powinno udać.

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem czy większość modeli ma skrzynkowe kadłuby ale dużo samolotów ma kładłby owalne w przekroju jak np. Łoś i coś takiego zbudować wymaga dużo więcej wysiłku niż sklejenie kadłuba o przekroju czworokąta. Dlatego uważam ze taki Łoś to konstrukcja dużo ciekawsza i to głównie ze względu na budowę, wiec jest się o czym rozpisywać podczas sklejania takiego modelu w przeciwieństwie do modelu z 4 desek balsy . Jednak mimo że to taki prosty model podjąłem się jego tylko dlatego ze pływa :).

Link to comment
Share on other sites

A latających łodzina forum jest mniej niż zero(no jest kilka ale b.mało) i wszyscy się ześlinia na widok dużej spalinowej latającej łodzi łącznie ze mną na czele. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.