Skocz do zawartości

os max 46AX


Mateusz17bl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

nie wiem czy normalny jest wydostający się czarny przepalony olej z tłumika razem ze spalinami kupiłem nowy silnik dotarłem go i po kilku lotach zaczą się wydostawać właśnie taki czarny olej z tłumika nie wiem czy to jest normalne czy coś jest z nim nie tak :(

silnik pracuje poprawnie.latam na paliwie z olejem rycynowym 80/20 i tez na paliwie z dodatkiem 5% nitro może zmienić paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

nie wiem czy normalny jest wydostający się czarny przepalony olej z tłumika razem ze spalinami kupiłem nowy silnik dotarłem go i po kilku lotach zaczą się wydostawać właśnie taki czarny olej z tłumika nie wiem czy to jest normalne czy coś jest z nim nie tak :(

silnik pracuje poprawnie.latam na paliwie z olejem rycynowym 80/20 i tez na paliwie z dodatkiem 5% nitro może zmienić paliwo?

 

A dokłądnie to chodzi CI o to, że cieknie z pod tłumika czy normalnie wylatuje czarny olej bo rycyna własnie tak wyglada jek przeleci przez silnik, więc sie nie martw tym zawsze czarna maź wychodzi tymbardziej, że masz 20% oleju.

Te tłumiki zawsze puszczają producent niby pisze, że silnik jest tak precyzyjnie wykonany, że nie daje uszczelki jednak bez sylikonu wysokoteperaturowego bedzie tam zawsze cos sie wydostawać ten sam problem jest z os maxem 55AX

 

Skrzydło po 5 lotach

 

ccb16709252f47camed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim wszyscy mi pomogliście :D

właśnie taka maż się wydostaje z wylotu tłumika a nie ze cieknie dzisiaj przed sprawdzeniem tematu odpalałem silnik i bardzo mocno sie nagrzał aż parzył :x to go szybko zgasiłem pewnie za mocno mu skręciłem iglice ale obroty miał jak nigdy teraz będe o tym pamiętał bo szkoda by zniszczyć silniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda na rycynie latają os maxy kolegi z lat 80 i do dzis nic sie nie "zaklajstrowało" chyba mylisz z 4 taktami rycyna jest dobra do 2 suwa i do puki nie było syntetyku jakos nikt nie sapał, że mu sie zakleja. Nagle wszystkim teraz wychodzą problemy na rycynie żal :|

 

PS oczywiscie syntetyk będzie lepszy, ale nie róbcie z rycyny mazi niszczącej silnik bo tak nie jest. Wiele osób lata na rycynie i można sie kłócić co do wyższości jednego oleju nad drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda na rycynie latają os maxy kolegi z lat 80 i do dzis nic sie nie "zaklajstrowało" chyba mylisz z 4 taktami rycyna jest dobra do 2 suwa i do puki nie było syntetyku jakos nikt nie sapał, że mu sie zakleja. Nagle wszystkim teraz wychodzą problemy na rycynie żal :|

 

PS oczywiscie syntetyk będzie lepszy, ale nie róbcie z rycyny mazi niszczącej silnik bo tak nie jest. Wiele osób lata na rycynie i można sie kłócić co do wyższości jednego oleju nad drugim

 

Nie napisałem, że rycyna niszczy silnik. Może natomiast oblepiać silnik i model osadem trudnym do usunięcia. Rycyna jest jednym z niewielu, dobrym, organicznym środkiem smarującym mieszającym się z metanolem, mającym jednak swoje wady. Dlatego zaczęto szukać rozwiązań syntetycznych. Podając dwa typy paliw nie kierowałem się doświadczeniem kolegów, lecz kilkuletnim, własnym, z dwoma silnikami typu, o którym pisał założyciel tego wątku. Poza tym, z tego co mi wiadomo odmiana oleju Klotz zastosowana w tych paliwach zawiera około 6% (tego nie pamiętam) rycyny w celu poprawy właściwości smarujących. Sam napisałeś, że syntetyk będzie lepszy. W przypadku tego silnika - tak. Dodam tylko, że miałem też do czynienia z silnikiem, który przy docieraniu nie tolerował syntetyków i trzeba było stosować typowe 80% metanol i 20% rycyny :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycyna jest przede wszystkim tańsza głownie dlatego ja stosuje i nie zmierzam jej zamienić na syntetyk bo paliwo mieszam sobie sam :D i wolę mieć więcej paliwa na rycynie i umyć model niż przepłacać ponad dwa razy :faja: a silnikowi nic się nie stanie u nas na modelarni zawsze używano olej rycynowy co prawda ten z apteki ale tez rycyna,silniki chodziły i chodzą. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze na syntetyku szybciej zuzywaja sie silniki niz na rycynie.Mialem MVVS-s 3,5 i moj koles mial takiego samego tak samo exploatowanego ,tyle ze jego na syntetyku chodzil a moj na rycynie.Moj chodzi do dzisjaj a on juz zapomnial ze mial taki silnik (skonczyla sie kompresja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.