Lucjan Opublikowano 26 Maja Autor Opublikowano 26 Maja Taka mała rzecz kończy budowę statecznika poziomego. 4
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Lucjan Opublikowano 29 Maja Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Opublikowano 29 Maja Jeszcze ster kierunku i statecznik pionowy jest w komplecie . 12
krzysiek.riese Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja W dniu 14.04.2026 o 20:55, Lucjan napisał: Ocena wycinanki : Lekka balsa Lekka sklejka balsowa , ale powyginana , będę prostował. Brak dwóch wręg !! Gniazda na listwy za duże !! Luzy po 0,5 mm !! Podsumowanie : Raczej już tam więcej nic nie będę zamawiał. trochę już w życiu osobiście powycinałem laserem i wiem jedno: nie jest to tak ze kupisz maszynę i robisz biznes, szczególnie w tej branży gdzie jest potrzebna dokładność do pasowania elementów, materiał JEST NIESTETY NIE MIAROWY, CZESTO ZDARZA SIĘ ZE BALSA 3 MM MA W RZECZYWISTOŚCI 3,2 A KIEDY INDZIEJ 2,9 i tak można wymieniać w nieskończoność. Ja jak coś wycinam dla kogoś to zdarza się że trzeba ciąć dwa i trzy razy żeby spasować pasowania elementów.
Lucjan Opublikowano 30 Maja Autor Opublikowano 30 Maja 10 godzin temu, krzysiek.riese napisał: trochę już w życiu osobiście powycinałem laserem i wiem jedno: nie jest to tak ze kupisz maszynę i robisz biznes, szczególnie w tej branży gdzie jest potrzebna dokładność do pasowania elementów, materiał JEST NIESTETY NIE MIAROWY, CZESTO ZDARZA SIĘ ZE BALSA 3 MM MA W RZECZYWISTOŚCI 3,2 A KIEDY INDZIEJ 2,9 i tak można wymieniać w nieskończoność. Ja jak coś wycinam dla kogoś to zdarza się że trzeba ciąć dwa i trzy razy żeby spasować pasowania elementów. Wszystko rozumiem , sprawdziłem grubość balsy i sklejki , ładnie trzyma wymiar. Najbardziej zirytoawały mnie braki elementów. Budowałem modele z wycinanek firmy FOKKE RC i CUSTOM WINGS i w porównaniu to jest niebo a ziemia , wszystko ładnie pasowało i nie było braków elementów .
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Lucjan Opublikowano 4 Czerwca Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Opublikowano 4 Czerwca Rozpocząłem długo trwały proces oklejania kadłuba balsą. 10
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Lucjan Opublikowano 6 Czerwca Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Opublikowano 6 Czerwca Trochę opornie to oklejanie idzie , ale jeszcze kilka dni i będzie koniec. 14
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Lucjan Opublikowano 12 Czerwca Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Opublikowano 12 Czerwca Teraz konstrukcja zaczyna wyglądać jak samolot. 12
paulusr Opublikowano 13 Czerwca Opublikowano 13 Czerwca Czołem Lucjan. Jak będzie zamocowany statecznik?
Lucjan Opublikowano 14 Czerwca Autor Opublikowano 14 Czerwca 21 godzin temu, paulusr napisał: Czołem Lucjan. Jak będzie zamocowany statecznik? Witaj Pawle! W kadłubie zamocowany jest dzwigar wykonany z stali sprężynowej o średnicy 4,5 m.m. , na końcach zeszlifowany na płasko. W obydwu połówkach statecznika do żeber przymocowane są metalowe pierścienie służące do blokowania na dzwigarze za pomocą śrubek M-3. Po wykończeniu i pomalowaniu statecznika poziomego , połówki będą nasunięte na posmarowany klejem M-15 dzwigar i zabezpieczone śrubkami blokującymi. 1
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Lucjan Opublikowano 16 Czerwca Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Opublikowano 16 Czerwca Kadłub modelu praktycznie w całości oklejony balsą. Teraz czas na skrzydła. 11
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Lucjan Opublikowano Piątek o 07:51 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Opublikowano Piątek o 07:51 "Nosek " wstępnie oszlifowany. "Dupka" też oszlifowana. Widok całości. 9
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Lucjan Opublikowano Sobota o 14:44 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Opublikowano Sobota o 14:44 W takie upalne popołudnie nie ma nic lepszego jak praca w chłodnej modelarni . 10
young Opublikowano Sobota o 15:34 Opublikowano Sobota o 15:34 Nieźle idzie zważywszy że lato się zaczyna.
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Lucjan Opublikowano 11 godzin temu Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Opublikowano 11 godzin temu Górne pokrycie skrzydła przyklejone , wysycha pod obciążeniem. 6
Rekomendowane odpowiedzi