Skocz do zawartości

[P] nEuron i Barracuda, P2002, PA-28 i inne - strona 2


krzylas

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję darmowych planów ( *.DXF, *.DWG, *.JPG, *.GIF, *.PDf - obojętnie ) szybowca, lub motoszybowca o :

- rozpiętości od 1,8 do 2,5 m

- konstrukcji kadłuba ręgowej ( coś na kształt ToTo - 9 ; nie interesuje mnie węglowa / ,,szklana" belka ogonowa obklejona balsą jak w Guppy, nie spominając o DLG/HLG )

- dosyć nowoczesnej i opływowej konstrukcji , szybkim profilu ( najlepiej gdyby szybowiec miał od razu taki profil w planach )

- usterzeniu T - chociaż może być równiż klasyczne, ale wolę T ....

- konstrukcji balsowej lub depronowej ( jeśli taka istnieje...... ; jeśli konstrukcja jest laminatowa to raczej nie, chyba ze da się to przerobić na balsę ...).

- lotki, kierunek wysokość, oraz ewenutalnie klapy/hamulce/wyczepianie- jak czegoś nie ma to dorobię, o ile konstrukcja szybowca na to pozwala

 

Szukałem na wielu stronach, ale nie znalazłem konstrukcji, która spełniałaby wszystkie moje wymagania. Jeśli macie plany takiego modelu, to bardzo proszę o udostępnienie :)

 

( Najbardziej odpowiadał mi w kolejności : The Germ ,,Ninja", ,,Planeur" - jeśli planów innych szybowców nie zdobęde to rozpocznę budowę powiększone go The Germ - http://www.profili2.com/eng/download_plan.asp?Id=331 )

 

Jeśli szybowiec spełnia wymagania, ale ma rozpiętość poniżej 1,5 m to także prosiłbym o plany - mogę je trochę powiększyć....

---------------------

 

Jeśli ktoś posiada plany któregoś z tych szybowców wymienionych poniżej to bardzo bardzo byłbym wdzieczny jeśli plane te zostały by mi udostępnione.

Nie poszukuję planów płatnych.

 

SZD-38 Jantar 1

DG 800

ASW 27

SZD-9bis "Bocian-1D"

SZD 55 "Promyk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale już tam szukałem. Niestety..

 

Zapewne nie ma takiej konstrukcji :(

 

Pozostają chyba dwa wyjścia:

1

The Germ jest trochę za mały i nie ma lotek.

Mimo to chciałbym spytać co o nim sądzicie?

http://www.profili2.com/eng/download_plan.asp?Id=331

Zna ktoś stronę z opisem budowy czy ze zdjęciami? Ciężko znaleźć w Google - za dużo wyników...

2

Małe "półmakiety" - Poszukuję darmowych planów w formie elektronicznej w dowolnej skali szybowców :

SZD-38 Jantar 1

DG 800

ASW 27

SZD-9bis "Bocian-1D"

SZD 55 "Promyk"

 

EDIT:

UP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na wielu stronach, ale nie znalazłem konstrukcji, która spełniałaby wszystkie moje wymagania. Jeśli macie plany takiego modelu, to bardzo proszę o udostępnienie
Chopie,zastanów się,co Ty wypisujesz.Moja rada,to sam zaprojektuj,a nuż widelec uda się :devil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nie znalazłem na tych właśnie stronach to napisałem na forum - bo może ktoś ma plany takiej konstrukcji .

 

Jeśli nie będzie takiej konstrukcji, to buduję The Germ lub cos na wzór jednego z tych szybowców, które w powyższym poście wymieniłem.

 

Ale podam jeszcze raz:

 

Poszukuje planów:

SZD-38 Jantar 1

DG 800

ASW 27

SZD-9bis "Bocian-1D"

SZD 55 "Promyk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, jednak tam już sprawdzałem - szkoda że plany są płatne.

Moze jednak uda mi się cos pozyskać z miniaturek planów.

Jeśli nie znajdę odpowiedniego szybowca to zacznę Guppy 2 lub The Germ ....

-----------

Mimo tego nadal poszukuję darmowych planów w formie elektronicznej szybowców:

 

SZD-38 Jantar 1

DG 800

ASW 27

SZD-9bis "Bocian-1D"

SZD 55 "Promyk"

 

Gdyby ktoś miał plany, nie ważne w jakiej skali, mogą być jakiekolwiek typy konstrukcji ( laminat itp. )to bardzo proszę o udostępnienie planów.

( Tylko bezpłatne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem ze oba Guppy mają węglową belkę ogonową ( jednak jeśli nie będzie planów to go kupię dlatego to napisałem ... )

Ja osobiście bardzo nie chciałem tej belki..............

 

Ogar - nie.

J-1( Prząśniczka ) , J-2, J-3 - tak .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli priorytetowe są dla Ciebie , całkowicie klasyczna konstrukcja i rozpietość 1.8-2.5 m, to polecam nie młode już , za to bardzo sprawdzone konstrukcje:

 

Super Monterey (2.4 m) - wygrał wiele zawodów w latach 80-tych.

Electro Fly Graupnera (1.8m) - znany zetaw.

Mosquito Graupnera (2.5m) - bardzo niegdyś znany zestaw.

 

Niezłej jakości plany, format A4, w/w są w książce Jakubowskiego.

IMO, wszystkie te konstrukcje można nieco zmodyfikować dając nowsze profile.

Jeżeli nie masz dostępu do książki, to mogę ew. skserować i wysłać.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, ale przemyślałem sprawę i jednak kupię zestaw Guppy 2 - gotowe elementy z lasera będzie się składać jak puzlle, nie będę musiał nic wycinać czy martwić się że czegoś nie ma w sklepie - prawie wszystko mam w zestawie.

Poza tym będzie to sprawdzona konstrukcja - tyle osób z forum ją zrobi i w razie czego mi pomoze jak coś .... )

 

Mimo to nadal poszukuję planów modeli ( może kiedyś je zbuduję .... ):

SZD-38 Jantar 1

DG 800

ASW 27

SZD-9bis "Bocian-1D"

SZD 55 "Promyk"

oraz

J-1 Prząśniczka ( Fun-Fly lub z Planów Modelarskich )

J-2

J-3

 

Dowolna skala, dowolny typ konstrukcji, ważne żeby były bezpłatne i w formie elektronicznej ....

 

Bardzo, bardzo proszę o udostępnienie, jeśli ktoś ma plany tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja.

 

Poszukuję darmowych planów, w fomie elektronicznej , modeli o dowolnej rozpiętości i typie konstrukcji:

 

SZD-38 Jantar 1

DG 800

ASW 27

SZD-9bis "Bocian-1D"

SZD 55 "Promyk"

 

J-1 Prząśniczka ( J1B )

J-2 Polonez

J-3 Eagle / Orzeł

J-4 Mewa

J-5 Marco

J-6 Fregata

 

Piper Cherokee - w jakiejkolwiek wersji *. Jest to najważniejszy model dla mnie i bardzo potrzebuję planów.

 

 

* Mam plany sylwetkowego modelu 140 - takich jednak nie potrzebuję.

 

Bardzo mi zależy na tych planach. ( darmowych , w formie elektronicznej )

 

Oczwiście stawiam plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu - bardzo poszukuję planów:

 

Piper PA-28 Cherokee

( PA-28-235, PA-28-140 Cherokee 140, PA-32, PA-28R-180 i PA-28R-200 Arrow,

PA-28-140 Cherokee Cruiser 2+2, PA-28-151 Cherokee Warrior, PA-28-236 Dakota,

PA-28-201T Turbo Dakota lub PA-28-161 Cherokee Warrior II )

 

 

 

UCAV nEuron

 

Sierra P2002

 

Embraer EMB 312 Tucano

 

MQ9 Reaper ( Predator B )

 

RQ-1A/MQ-1 ( Predator A )

 

UCAV Barracuda

 

X-35/F-35 A/B/C

 

Jeśli posiadacie jakiekolwiek plany ( dowolna rozpiętość, typ itp. itd. ) - bardzo bym prosił o ich udostępnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cię zadowoli to posiadam kilka rzutów i rysunków Piper'a PA-28RT-201 Arrow z oryginalnej Instrukcji Obsługi Technicznej. (To jest Piper z usterzeniem w układzie "T"). Posiadam też rysunki z IOT samolotu PZL-110 Koliber 160A, 3Xtrim, PZL-104, AN-2, Zlin 526F (Dwumiejscowy), Zlin 42M oraz Cessna 152, Sierra P-2002 i Sova...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.