Skocz do zawartości

Wyłącznik


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość tom_tom

Dołączam sie zdecydowanie do opinii Piotrka - przedmówcy.

 

Stosuje się takie wyłączniki, ale muszą one mieć 6 pinów. Sąsiednie piny lutujesz równolegle i jeśli jeden styk wysiądzie, masz jeszcze drugi. Ja osobiście stosuję te pstryczki w zasilaczach własnej roboty i powiem, że lubią się psuć i nie stykać po pewnym czasie. Wolę zwykłe suwakowe wyłączniki.

 

A już wogóle nie stosuj ich w modelu zabudowanych na zewnątrz - masz pawie pewne, że kiedyś wyłączysz model przy rzucie z ręki.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma to być w kokpicie czyli dotykam przy starcie modelu. Zresztą ważyć będzie 4,8kg więc z reki nie będę startował :jupi: Własnie mowili mi również o tych podwójnych stykach. Może faktycznie użyć go tylko jako atrapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być do zasilania, to wogóle wyrzuciłbym. Wyłącznik - jak samam nazwa wskazuje - służy do wyłączania zasilania w modelu. W najmniej potrzebnych sytuacjach ;)

 

A na poważnie - sam stosuję zasilanie wpinane bezpośrednio w odbiornik, ew. w przedłużacz. Wyłącznik instaluję tylko w modelach typu np. szybowczyk 1,5m do treningu, nauczony tym że naprawdę potrafi on wyłączyć zasilanie w powietrzu.

 

A takie wyłączniki stosuję do obsługi DR i EXP w mojej MC-12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej bym takiego pstryczka za 2zł nie wkładał.

Te "pstryczki" można również kupić bardzo dobrej jakości, z pozłacanymi stykami. One niestety kosztują od 16 zł w górę. Kupiłem kiedyś takie w Conradzie i z powodzeniem używam w modelach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie używam przełączników bo mogą zawieść. Mam po prostu wtyczki które łącze zabezpieczając taśmą przed rozłączeniem. Psikam je w domu raz na 1mc wd 40 . Jeszcze to mnie nie zawiodło.

 

przełącznik wg.mnie to kolejna rzecz w modelu która może doprowadzić do kreta i dlatego ich nie mam :wink:

 

Jak byś zastosował jednak to proponuje je zdublować .Łącząc równolegle. Bedze bezpieczniej a masa dodatkowego przełącznika 4g w modelu 4kg nic nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zastosował jednak to proponuje je zdublować .Łącząc równolegle. Bedze bezpieczniej a masa dodatkowego przełącznika 4g w modelu 4kg nic nie zrobi.

 

O tym właśnie Malin piszą Twoi przedmówcy. 6 pinów oznacza tyle że to wyłącznik dwu sekcyjny (dwa w jednym).

 

Patrzeć np. tutaj i szukać przełączników dwu sekcyjnych (6 lub 8 PIN) dogodnych dla naszych zastosowań.

 

http://www.tme.pl/katalog/index.phtml?f_szukaj=PRZE%C5%81%C4%84CZNIKI&idp=1

przełączniki typu rocker, suwakowe, dźwigniowe itp

 

Można znaleźć na pewno lepsze wyłączniki za 10% ceny tego który kosztuje 68,99zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam akurat przed sobą i z całą pewnościa nic takiego nie pisze. To jest płynny smar o właściwiściach penetrujących.

Kontakt 60 jest substancją usuwającą tlenki metali z ich powierzchni. Powszechnie się go stosuje do czyszczenia styków elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem możliwe , widocznie mi się wydawało że tak pisze :oops:

 

Co do właściwości smarujących to istotnie jest rewelacyjny. Robiłem testy na metalowym kółku do biegania mojej koszatniczki -taka myszo -wiewiórka. Robi w kółku kilka km dziennie. Trze tam metal o metal bez łożyska i strasznie piszczy.

 

Oto wyniki testu aż do momentu piszczenia:

 

1. olej Kujewski -jadalny - 1 tydzień

 

2. olej samochodowy 15w40 - 2 tygodnie

 

3. wd 40- 2 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. olej samochodowy 15w40 - 2 tygodnie

 

3. wd 40- 2 miesiące

jezeli to prawda, to chyba zaczne lac WD40 razem z olejem do silnika :lol:

ja do stykow uzywam jakiegos zelu(nie pamietam dokladnie skad go mam, ale chyba z jakiegos abgimnika albo jakiegos podobnego szajsu :P ale zel jest dobry :lol: ), ktory swietnie przewodzi prad

pozatym na allegro widzialem "nawilzacz do stykow" ktory podobno mocno poprawia przewodnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.