Andrzej68IX Opublikowano Poniedziałek o 16:24 Opublikowano Poniedziałek o 16:24 Witam Panowie. Ktoś z Was kiedyś pisał, że pakietuje używane (z demontażu) akumulatorki ale nie mogę znaleźć tego wątku. Urocza sąsiadka 18 letnia (sorry, przeskoczyły mi klawisze 81 lat) przyszła do mnie z antyczną/sentymentalną wkrętarką abym ją podładował. Niestety nawet moja Robbe Infinity nie podołała temu problemowi. Wciskam 50/70/65 mAh i nic więcej (prawdopodobnie death). Po rozebraniu okazuje się że wewnątrz są takie accu – foto. W Internecie znalazłem podobne właśnie takie ale nie wiem czy będą pasowały. Pytanie zasadnicze czy to się opłaca. Jeden accu 10zł x10szt plus przesyłka? Myślę, że z pakietowaniem (lutowaniem) bym sobie poradził. Czy ma ktoś z Was jakiś inny pomysł lub proszę o kontakt osobę z naszego Forum która robi takie pakiety. Pozdrawiam https://bto.pl/akumulatory/przemyslowe/akumulatory-nimh/984,jjj-sc300hp-3000mah-sc-ni-mh-1-2v?gad_source=1&gad_campaignid=23325920796&gbraid=0AAAAAqj7954a_-BXiCdbbKL6oiuL_GFQ9&gclid=EAIaIQobChMIorWDgZqblQMV5w-iAx01uicXEAQYASABEgKU8fD_BwE
witold_pi Opublikowano Poniedziałek o 19:21 Opublikowano Poniedziałek o 19:21 prawidłowy kierunek - elektrośmieci
kpawel Opublikowano Poniedziałek o 19:43 Opublikowano Poniedziałek o 19:43 Cześć, Lata temu próbowałem ratować padnięte pakiety ni-cd 12V do ręcznej radiostacji. Najskuteczniej było jednak pakiet wybebeszyć i włożyć do środka największy lipol 3s jaki się zmieści plus bezpiecznik, na wszelki wypadek. Złącze balansera wyprowadzałem na zewnątrz i ładowałem przez nie prostą ładowarką esky. Radiostacja ma jednak wewnętrzną kontrolę rozładowania baterii. Teraz dałbym BMS. Ale to raczej nie rozwiązanie dla sąsiadki, za trudny w obsłudze 🙂
RomanJ4 Opublikowano Poniedziałek o 20:05 Opublikowano Poniedziałek o 20:05 Jakie napięcie, 12V? koledzy mają rację, szkoda zachodu z Ni-Cd, efekt pamiąciowy i tak go dopadnie, poza tym ciężko sparować wszystkie ogniwa. Jeśli już, to weź jeden z tanich i niezawodnych Li-jon np Parkside 12V/4Ah https://allegro.pl/oferta/akumulator-li-ion-parkside-12-v-4-ah-papk-12-b3-powystawowe-18389837018 przełóż do oryginalnego i fertig. No i szybciej się ładują. Ładowarkę też, bo na oryginalnej od Ni-Cd nie pociągnie. Ja wszystkie swoje 18V (w tym np nożyce do żywopłotu) wyposażyłem w adaptery do pakietów 20VTeam i śmigają aż miło, a zakrętarka 10,8V chodzi na takiej 12-tce jak w linku(po spiłowaniu płetw w pakiecie).
Andrzej68IX Opublikowano Poniedziałek o 20:22 Autor Opublikowano Poniedziałek o 20:22 Roman to brzmi ciekawie ale propozycja Witolda jest również kusząca i chyba pójdę w tym kierunku. Bo kuźwa i tak chodzę do niej "na zarobek" ze swoimi zabawkami: śrubokrętami, wiertarkami, piłami el. itp. Dziękuję
Francka Opublikowano 23 godziny temu Opublikowano 23 godziny temu 3 liony 21700 /4000mAh i po sprawie na pewno zmieszczą się w obudowie . https://allegro.pl/produkt/akumulator-litowo-jonowy-eve-21700-5000-mah-1-szt-8a1325da-d4fb-465a-98f6-7fe915d08171?offerId=18292490804 Kwestia ładowania , albo BMC 12 V , albo balanser i wyprowadzone gniazdo XT 60 .
Rekomendowane odpowiedzi