Skocz do zawartości

Pakiet do wkrętarki


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

Witam Panowie.

Ktoś z Was kiedyś pisał, że pakietuje używane (z demontażu) akumulatorki ale nie mogę znaleźć tego wątku.

Urocza sąsiadka 18 letnia (sorry, przeskoczyły mi klawisze 81 lat) przyszła do mnie z antyczną/sentymentalną wkrętarką abym ją podładował. Niestety nawet moja Robbe Infinity nie podołała temu problemowi. Wciskam 50/70/65 mAh i nic więcej (prawdopodobnie death).

Po rozebraniu okazuje się że wewnątrz są takie accu – foto. W Internecie znalazłem podobne właśnie takie ale nie wiem czy będą pasowały. Pytanie zasadnicze czy to się opłaca. Jeden accu 10zł x10szt plus przesyłka? Myślę, że z pakietowaniem (lutowaniem) bym sobie poradził.

Czy ma ktoś z Was jakiś inny pomysł lub proszę o kontakt osobę z naszego Forum która robi takie pakiety.

Pozdrawiam

https://bto.pl/akumulatory/przemyslowe/akumulatory-nimh/984,jjj-sc300hp-3000mah-sc-ni-mh-1-2v?gad_source=1&gad_campaignid=23325920796&gbraid=0AAAAAqj7954a_-BXiCdbbKL6oiuL_GFQ9&gclid=EAIaIQobChMIorWDgZqblQMV5w-iAx01uicXEAQYASABEgKU8fD_BwE

20260622_173911 (Kopiowanie).jpg

20260622_173918 (Kopiowanie).jpg

20260622_173921 (Kopiowanie).jpg

20260622_173939 (Kopiowanie).jpg

20260622_174007 (Kopiowanie).jpg

20260622_174014 (Kopiowanie).jpg

20260622_174021 (Kopiowanie).jpg

20260622_174033 (Kopiowanie).jpg

20260622_174045 (Kopiowanie).jpg

20260622_174047 (Kopiowanie).jpg

Opublikowano

Cześć,

Lata temu próbowałem ratować padnięte pakiety ni-cd 12V do ręcznej radiostacji. Najskuteczniej było jednak pakiet wybebeszyć i włożyć do środka największy lipol 3s jaki się zmieści plus bezpiecznik, na wszelki wypadek. Złącze balansera wyprowadzałem na zewnątrz i ładowałem przez nie prostą ładowarką esky. Radiostacja ma jednak wewnętrzną kontrolę rozładowania baterii. Teraz dałbym BMS.

Ale to raczej nie rozwiązanie dla sąsiadki, za trudny w obsłudze 🙂

 

 

Opublikowano

Jakie napięcie, 12V? koledzy mają rację, szkoda zachodu z Ni-Cd, efekt pamiąciowy i tak go dopadnie, poza tym ciężko sparować wszystkie ogniwa.

Jeśli już, to weź jeden z tanich i niezawodnych Li-jon np Parkside 12V/4Ah

 https://allegro.pl/oferta/akumulator-li-ion-parkside-12-v-4-ah-papk-12-b3-powystawowe-18389837018

przełóż do oryginalnego i fertig. No i szybciej się ładują.

Ładowarkę też, bo na oryginalnej od Ni-Cd nie pociągnie.

 

 

Ja wszystkie swoje 18V (w tym np nożyce do żywopłotu) wyposażyłem w adaptery do pakietów 20VTeam i śmigają aż miło, a zakrętarka 10,8V chodzi na takiej 12-tce jak w linku(po spiłowaniu płetw w pakiecie).

 

Opublikowano

Roman to brzmi ciekawie ale propozycja Witolda jest również kusząca i chyba pójdę w tym kierunku. Bo kuźwa i tak chodzę do niej "na zarobek" ze swoimi zabawkami: śrubokrętami, wiertarkami, piłami el. itp.

Dziękuję 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.