Skocz do zawartości

Webra 20


gryzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Silniczek jeden z lepszych w swojej klasie (nowy) ten tutaj (wersja wodna) raczej niewart polecenia ponieważ sprzedaje go prawdopodobnie zawodnik - czytaj silniczek wyeksploatowany.

link do stronki producenta:

Webra

Z tego co widzę to takich już nie produkują, a szkoda bo miałem kiedyś taki w modelu...i byłem bardzo zadowolony, stare dobre czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nową Webrę 91P5 Aero, ktora niedawno docieralem. Piekny silnik, rewelacyjna praca i regulacja!!! Mysle, ze przyniesie duzo zadowolenia i radosci - moze nie do konca ze wzgledu na zuzycie paliwa :wink:

Kreci smiglem 14x12. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie używanego silnika poprzez Allegro (bez możliwości pomacania towaru) to jak kupowanie kota w worku, sam kupiłem w ten sposób kilkanaście sztuk i w większości przypadków się udało, ale nie z wszystkimi niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie używanego silnika poprzez Allegro (bez możliwości pomacania towaru) to jak kupowanie kota w worku, sam kupiłem w ten sposób kilkanaście sztuk i w większości przypadków się udało, ale nie z wszystkimi niestety

 

No bez przesady, to nie ubogie średniowiecze lecz XXI wiek :mrgreen: Przed zalicytowaniem zawsze mozesz zadać konkretne pytania, a jesli czujesz, że odpowiedzi są wymijające lub niekonkretne to nie kupujesz.

Osobiście w ten sposób kupiłem 2 OS i 3 benzynowe. Z każdego jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zdjęcie i nawet najbardziej wyczerpujący opis nie zastąpi macanki...W końcu ta ostatnia i tak jest najprzyjemniejsza.... :D i dostarcza najlepszych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz Pawel nie siej wrogiej propagandy do allegro.Duzo zeczy kupilem z allegro i jakos nie przejechalem sie na tym.A takna marginesie to zawsze mozesz sprawe skierowac do alegro ze towar nie jest zgodny z opisem a kontrachent nie zyczliwy oraz negatywa wywalic na konto takiego czlowieka.Zreszta przed kupnem zawsze sprawdzam jakie ma komentarze,i juz wiadomo czy kontrahent jest wiary godny czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy, nie neguję korzyści płynących z istnienia allegro. Korzystałem, korzystam i korzystał będę. Pisałem o tym, że na temat silnika wiem wszystko dopiero w momencie gdy wezmę go do ręki i pomacam, reszta metod poznawczych (zdjęcia i opisy) jest bardzo powierzchowna i nie daje się nawet przyrównać...

A tak przy okazji to czy można mieć pretensje do osoby sprzedającej silnik modelarski, (która nie kuma czaczy) jeśli się ją zapyta o kompresję, a ona nie wie nawet co to jest tłok?

Chyba nie i to jest przypadek kupowania kota w worku, ryzyk - fizyk...

Większość silniczków jeśli okażą się trupami technicznymi nieźle prezentuje się również na półce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza Paweł ale jesli taki koles nie wie co to tlok,kompresja to znaczy ze niema zielonego pojecia co sprzedaje.Juz nie wspomne o stanie tego przedmiotu.Jak chodzilem jeszcze do szkoly i pracowalem na warsztacie samochodowym to jak mlodego sie wyslalo po komresje do silnika to szukal!!!Niektórzy to nawet przynosili roznew dziwne zeczy i sadzili ze to kopresja.Ubaw po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to czy można mieć pretensje do osoby sprzedającej silnik modelarski, (która nie kuma czaczy) jeśli się ją zapyta o kompresję, a ona nie wie nawet co to jest tłok?

 

Oczywiście, że można i należy :!: Takiego sprzedawcę omijałbym z daleka. Wymijające odp. lub ich brak świadczy nie najlepiej i takim sprzęcie i sprzedającym. Gdy kupowałem na Allegro OS FS 91 nie dość, że sprzedający służył wszelkimi info na moje pytania to jeszcze dał dwa tyg. na ewentualny zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker widać musiał to być porządny modelarz.

Ja głównie kupuję silniczki kolekcjonerskie, a te z reguły są sprzedawane jako spadek po modelarzu przez zupełnie przypadkowe osoby i jak już wcześniej napisałem raczej jestem zadowolony, choć parę razy się już naciąłem.

album_pic.php?pic_id=1184

Z tego na przykład jestem bardzo zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Żeby nie zakładać nowego wątku odświeżę ten. Jestem szczęśliwym posiadaczem Webry 20 sprawdzałem na stronie producenta ale nie znalazłem tam informacji o tym modelu więc pytam, czy mogę zastosować paliwo z nitrometanem i olejem syntetycznym? jesli tak to w jakich ilościach? Obecnie produkowane modele mogą pracować na 18% syntetyku i do 15% nitro a jak jest z moją staruszką? :roll: Co prawda o niczym to nie świadczy ale moja Webra wgląda dokładnie tak jak model 25 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.