Skocz do zawartości

Nadajnik


C_W_A_N_I_A_K

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje zebys najpier okreslił sie co bedziesz robil

latał

jezdzil

pływał

duzo od tego zalezy

bo jesli chcesz jezdzić albo pływać to spokojnie Ci wystarczy

ale......... jesli chcesz latać to proponuje jakieś markowe rozwiazania.

niekoniecznie drogie

multipex

sanva

hitec

graupner

futaba

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam posiadam sanve VG6000 i jestem z niej zadowolony

 

jedynie przy sanvie wystrzegaj sie lini wysokiego czy sredniego napiecia w terenie.

 

Bo moze sie zdazyc ze stracisz kontrole nad modelem jak bedzieszw poblizu takich słupów latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to firma nieznana. Z wyglądu nawet fajna ale sprzedający nie napisał zadnych informacji o tym radiu. Moim zdaniem nie warto...

Mam od niedawna Optic-a 6. I tobie tez go na poczatek polecam chyba że masz wiecej pieniędzy to kup 2,4GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z linku powyżej wygląda identycznie jak Sanwa RD8000 i pewnie to jest to samo tylko sygnowane inną marką.

 

Owszem ale czy jakosciowo tez jest to sanva ?

Czy tylko podobienstwo jest w wygladzie pulpitu.

 

JA osobiscie boje sie takich "wynalazkow"

Zbyt wiele moge stracic jasli okaze sie to sprawne inaczej. Koszty budowy czy kupna modelu latajacego nie sa male a i rozczarowanie jest wielkie jak cos sie stanie.

dla mnie kalkulacja jest prosta nadajnik 6 kanalowy jest w sam raz, w zasadzie wystaczy aby bawic sie w akrobacje i naprawde nie trzeba wiecej.

 

Kupowanie na wyrost sprzetu to tak jak kupowanie autobusu aby tylko samemu do pracy dojechac.

 

Stawiam na mniejszy nadajnik ale markowy sprawdzony i pewny. Wiele jest ogloszen gdzie mozna kupic sprzet troszke uzywany.

Modelarze to raczej ludzie ktorzy szanuja sprzet wiec rachunek prawdopodobienstwa ze kupisz uzywke niesprawna jest maly.

 

domyslam sie ze w lotnicznym stawiasz pierwsze kroki

jesli model rozbijesz nie bedziesz pewny czy to wina pilotazu czy sprzetu.

A kupujac markowy minimalizujesz prawdopodobienstwo ze sprzet zawiedzie .

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i jakoś nie mogę nic znaleźć i zastanawiam się czy nie lepiej kupić nowy niż używany

Chce by te radio mi posłużyło na dluszy czas,i zeby sie nie okazalo ze jak juz sie wprawie i bede latac lepszymi modelami to okaże sie ze radio juz sie nie nadaje

 

możne napiszcie na co zwracać uwagę ,ile kanałów i itd

a i czy jak ma podłączenie uczeń nauczyciel to można tez podłączyć do symulatora?czy to to samo podłączenie?

 

i jeszcze co to jest synteza lepiej kupić z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ogloszenie ze szukasz dobrego nadajnika

w sklepach modelarskich jest spory wybor aparatur

zawsze nowe to jest nowe wiadomo

co do ilosci kanalow to powiem tak

nie ma sensu rzucac sie na duze i bardzo zaawansowane nadajniki.

do modelu w wiekszosci wystarczy ze masz 4 kanaly.

zwroc uwage czy nadajnik ma pamiec na kilka modeli to sie przydaje

czy miksery i rewersy to tez sie przydaje

 

1 Regulator

2 Ster kierunku

3 Ster wysokosci

4 Lotki

 

w przypadku modeli o niewielkich rozmiarach w zupelnosci to wystarcza

co do opcji uczen nauczyciel to w przypadku sanvy to gniazdo uzywane jest do symulatora.

Jak to wyglada w innych aparaturach nie wiem ale mysle ze podobnie.

 

Wychodze z zalozenia ze modele ktore beda potrzebowaly wiekszej ilosci kanalow to beda bardzo duze wielkoscia modele a co za tym idzie bardzo drogie

Wiec skoro bedzie Cie stac na budowe czy kupno modelu za 4000 zł i do tego osprzet wartosci tez ok 4000 zł to bedzie Cie wtedy stac na zakup nadajnika za 1500 zł napewno.

 

A jesli chcesz budowac modele do rozmiarów ok 1500 mm rozpietosci mam na mysli akrobatki to 6 kanalowa aparatura w zupelnosci wystarczy.

 

Synteza to bardziej zaawansowana technologia komunikacji radiowej. nie wdajac sie w szczegóły nadajnik z synteza da ci wieksze gwarancje ze nic nie zakłuci pracy tego nadajnika. JEsli stac cie na takia nadajnik to polecam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużych modelach też wystarczy nadajnik 4 kanałowy. Wszystko zależy od tego jakie to modele. Do mego dwupłata o rozp ok 200cm wystarczą 4 wspomniane przez Romanov'a funkcje ( jest to połmakieta samolotu z I wojny) jednak szesć kanałów brzmi dużo lepiej niż cztery :wink: . Oczywiście odbiornik powinien mieć więcej niż 4 kanały gdy chcemy dzielić lotki, ster wysokości czy podpinać inne urzadzenia - powidzmy kontrolne.

Ja zarówno do modelu elektryka napędzany chińskim "dzwonkiem" jak i do prawie 2metrowego górnopłata na silnik 4suwowy 15cm używam Optic 6 i myślę, że szybciej wymienię go ze wzgledu panującego trendu niż z powodu niewystarczającej już ilości funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie

HITEC OPTIC 6 FM/QPCM Z SYNTEZĄ bez serw

 

to dobry wybór tak mysle

ale niech sie wypowiedza koledzy.

 

sam posiadam Sanve VG6000 i na dzien dzisiejszy wystacza mi w zupelnosci

ale jesli byla by mozliwosc zeby miala synteze to bym byl jeszcze bardziej zadowlony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze najpierw nad ogólnym funduszem jaki posiadasz na modelarstwo. Jaki jest sens kupowania super nadajnika skoro nie stac cie potem na model ?

 

Jeżeli chcesz zacząć to poczytaj ten dział, tematy przyklejone [polecam mój temat w którym znajdzież mnóstwo przydatnych informacji] itd.

 

Jezeli rozmawiamy o całkowitym funduszu na modelarstwo - do ok. 1000zł to proponuje ci ASW28. Komplet kosztuje ~600zł, zostaje 400zł, kupisz 2 pakiety dodatkowo, zostanie ci 250zł. Model przeżyje jakiś tydzień do miesiąca az ci się znudzi [chociaż nie koniecznie] albo go doszczętnie rozbijesz i bedzie wymagał częsci zapasowych lub całkowitej wymiany. Ale nadal bedziesz miał 250zł reszty na ew. nowy model czy też spalone serwo.

 

Jeżeli masz na początek wiecej niż 1000zł i chcesz zacząć od "levelu" wyzej to musisz się przygotowac na jakies 1300-2000zł w zależności ile jestes w stanie sam zrobić i od tego jak duży ma być model. Zauważ ze sam nadajnik średniej klasy to w tym momencie 600zł co i tak nie do końca jest dobrym wyborem skoro za pare złotych wiecej można już kupić całkiem przyzwoity sprzet z troche wyższej półki ale zbliżamy się do 2000zł za kompletny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że model już masz, nadajnik masz.

 

Model lata aż gwizda tylko modelarz ...

 

Dobry nadajnik to kwestia wygody jednak dobrze przygotowany model z prostym 4k nadajnikiem ma także swoje zalety gdyż uczy dokładnego ustawiania serw, poucza jak używać trymerów.

 

Jeżeli chcesz dobry nadajnik to wstrzymaj sie jeszcze z 2 miesiące ponieważ na ten moment zakup nowego nadajnika jest dosyć problematyczny [ do tego jeden masz] ponieważ wchodzą do polski nowe produkty a i same ceny sa kiepskie. Jezeli chcesz cos konkretnego to mysle ze jak masz kupić optica to lepiej kup Spectrum DX6i albo Futabe 6ex [~ 850]

 

IMO to jest jedyny warty rozwazenia konsensus miedzy 4k nadajnikiem a czymś z wyższej półki do 999zł

 

Mowa tutaj konkretnie o nowych nadajnikach. Jezeli chodzi o używane to można odkupić Graupnera mx-12 ale ostatnio nie bardzo sie ludzie ich pozbywają gdyż to dobre radia. Znowu za nowe radio na 35mhz 699zł to chyba bezsens. Optic daje tą możliwść zmiany modułu na 2,4ghz ale ma dwie podstawowe wady:

 

1. skomplikowane menue [długie programowanie, mało czytelne menue]

2. jakość materiałów użytych do produkcji jest "kiepska" w porównaniu z np. futabą a co wiąże się z tym że po 2 intensywnych sezonach radio staje się "zużyte" - wycierają się potencjometry itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.