Skocz do zawartości

Modele Blejzyk na kolejny model


specyfick

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zawody wesołe, i konkretne, andrzejp był od początku do końca.

W sobote o 0900 ekipa po 2 zdaniach "dzień dobry" wyruszyła na zbiornik w Żarnowcu, bo wiatry był zachodnie.

Zawody się odbyły. Około 20 zawodników wystąpiło.

W niedziele niestety tylko rozdali nagrody i dyplomy bo deszczyk padał.

A jeśli chodzi o szczegóły to chyba trzeba czekać na relację na f3f.pl.

Reasumując to startuje za rok jak tylko wyszykuje fregatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał Paweł, byłem na zawodach, które nie mogły się odbyć na klifie ze względu na kierunek wiatru. Przejechaliśmy na zbiornik i tam rozegrano 5 kolejek. Startowało chyba ponad 20 zawodników, w tym jeden junior. Zawodnicy mieli dość losowe warunki o czym świadczą wyniki. Uzyskiwane czasy od 48,69 do około 120. Ogólnie super zawody - bardzo dobra organizacja i przyjemna atmosfera. Postanowiliśmy z Pawłem, że za rok też starujemy :) Ja oczywiście jak się nauczę latać na zboczu ;)

Mam troszeczkę fotek, ale muszę się z nimi obrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elfa. Już go mamy i trwa budowa powoli. W kadłubie na razie zawitał węgiel. Wycinamy nacięte już klapolotki - są niemal na całej długości płata co nas cieszy.

 

Wsadzamy 3x hs 81 , rex 7mpd i aku.4xaaa 1000mah.

 

Ogon przerabiamy z V na klasyczny bez sk. Na ogonie wzmocnienia z węgla - paski węgla wzdłuż jako dźwigary i węgiel idzie na natarcie ogona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elfa. Już go mamy i trwa budowa powoli. W kadłubie na razie zawitał węgiel. Wycinamy nacięte już klapolotki - są niemal na całej długości płata co nas cieszy.

 

Wsadzamy 3x hs 81 , rex 7mpd i aku.4xaaa 1000mah.

 

Ogon przerabiamy z V na klasyczny bez sk. Na ogonie wzmocnienia z węgla - paski węgla wzdłuż jako dźwigary i węgiel idzie na natarcie ogona.

 

Zróbcie prosze jakieś foty - chętnie zobaczyłbym jak to wygląda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie doczekałem się, Faun jest u mnie w domku :mrgreen: :

 

img3074y.th.jpgimg3075.th.jpgimg3076.th.jpgimg3077.th.jpg

 

img3078.th.jpgimg3079.th.jpgimg3080.th.jpgimg3081.th.jpg

 

img3082.th.jpgimg3083.th.jpgimg3084.th.jpgimg3085.th.jpg

 

img3086.th.jpgimg3087.th.jpgimg3088.th.jpgimg3089.th.jpg

 

img3090.th.jpgimg3091.th.jpgimg3092.th.jpg

 

Pierwszy model nie ARF !!

- skrzydła super wykonanie

- lotki prawie na całych długościach połówek skrzydła

- kadłub też niczego sobie

- "jestem zadowolony" .. chyba, bynajmniej full roboty przedemną :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o relację.

Kurde modele od blejzyka mnie ciągną bo jest emailowy kontakt lepszy niż z modellotem.

 

Na początku to chyba ja was o rady będę wypytywał :rotfl:

.. a potem na 100% foty z relacji budowy :lol2:

 

napewno troszkę to zajmie, z drugiej strony nie odrazu rzym zbudowano.... więc mam czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozolnie składamy Elfa, a po nim idzie na stół Zuni ,też jest obecne na fotach poniżej....

 

81738425.jpg

 

62707331.jpg

 

20092415.jpg

 

45888280.jpg

 

 

Trochę o budowie.

 

Każda z lotek zawieszona jest na plastikowych 3 zawiasach, między tymi zawiasami są dodatkowo zawiasy szerokie na 3,5cm z dyskietki. Plastikowe wklejone na poxipol , a dyskiety na c.a. rzadki.

 

Maskowanie serwa zrobimy z sklejki o,4 przyklejonej na c.a. do balsy 1,5mm ( i blalsę 1,5mm i taką sklejkę tnie się nożyczkami co ułatwia sprawę). Potem może coś pomyślimy nad osłonką dźwigni serwa...

 

Serwo wkleimy w płat na taśmę piankową dwustronną, a z drugiej strony (spodu płata) serwo będzie przyklejone do osłonki serwa czyli sklejki o,4 - na poxipol.

 

Ogony nie są lekkie ale bardziej dbaliśmy tutaj o ich wytrzymałość bo na zboczu rożnie bywa z lądowaniem...kto latał ten wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie doczekałem się, Faun jest u mnie w domku :mrgreen: :

 

[ciach...]

 

Pierwszy model nie ARF !!

- skrzydła super wykonanie

- lotki prawie na całych długościach połówek skrzydła

- kadłub też niczego sobie

- "jestem zadowolony" .. chyba, bynajmniej full roboty przedemną :lol2:

 

cacuszko.

lotka jest na całej szerokości płata już wycięta? ciekawi mnie jeszcze jak osadzony będzie dźwigar, czy też łącznik płatów.

powodzenie w budowie, czekam na relację. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotka jest nacięta , trzeba ją dociąć i obrobić. W płacie pod miejscem nacięcia jest wklejona listwa balsy. Odcinając lotkę wystarczy jej krawędzie przeszlifować. Dalej wstawić zawiasy...

 

Te płaty nie mają dźwigarów. Całe obciążenia idą po poszyciu. Płat jest oklejony fornirem z styropianowym rdzeniem. Czyli konstrukcja skorupowa.

Łączenie płata polega więc na zalaminowaniu ( tkaniną która jest w zestawie) miejsca gdzie stykają się połówki płata. To właśnie warstwa laminatu przenosi obciążenia na dalsze poszycie - fornir.

 

W miejsca gdzie przyjdą śruby mocujące płata wkleja się tylko pod poszycie na łączeniu obu połówek - kostki z sklejki , które też są w zestawie. Potem wierci się otwory pod gniazda śrub.

 

Ogólnie zestaw bardzo dobrej jakości i na pewno model będzie świetnie latał. Jak za tą cenę to wszystkie styropianowce i piankowce typu eg, skay laydy wogóle się nie umywają. Myślę , że model na zboczu dopiero pokaże pazurki.

 

Wychylenia lotek w górę mamy na 45 stopni w dół jakieś 30 . Umożliwi to użycie klapolotek jako hamulców co mam już przetestowane w poprzednim Zuni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie tylko stateczniki mi się nie podobają... Czemu nie mają żadnych poprzecznych wzmocnień? Wzmocnienia z balsy ze słojami ułożonymi prostopadle lub lekko pod kątem do słojów w normalnej desce są wg. mnie lepsze. Nie niszczy się tak krawędź statecznika, a cały statecznik/ster jest sztywniejszy. Radzę o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadalismy z TEQ na p.w.

 

Wnioski:

 

- Na natarciu ogonów jest węgiel i ładnie on wzmacnia konstrukcję - na moje to wystarczy (nie pierwszy taki ogon robiłem). Dźwigar jest jak widać.

Ogon Zuni dodatkowo jest po całości zalaminowany - 50g/m2 tkaniną.

Będe miał cięzkie aku - 4xaaa i dlatego nie dbałem o masę ogona zbytnio.

 

- Mogłem zrobić lżejszy i wytrzymalszy ogon , ale tego nie zrobiłem ( o to chodziło głównie koledze TeQ )

 

Ciąg dalszy prac:

 

Serwa są już w płacie , płat jest połączony.

Jesteśmy na etapie malowania - nitrolakiem z dodatkiem barwnika dla lepszego koloru. Malujemy z pędzla - rzadką farbą potem szlif 400 i tak 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz lądował na drzewie i nie łapał modelu za płat do ręki przy lądowaniu będzie ok. Najlepiej na natarcie dać węgiel-rowing , a na to tkaninkę np. 25g/dm2 , ale to zniszczy profil płata i dlatego go nie dajemy. Niby natarcie nosek w profilu jest najważniejszy.

 

Na natarcie ogona za to pakuje węgiel -rowing i robię to do każdego modelu i naprawdę żadnego w gniotu na ogonie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.