Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny ktory ma interes w tym co pisze. (Malki)

 

http://www.rcmodelreviews.com/imax9x.shtml do poczytania.

 

Nie wiem czemu tak sceptycznie podchodzicie do chinczyka, sam mam od nich wiekszosc sprzetu modelarskiego wlacznie z modulem assana ktory swietnie sie spisuje. Ostatnio nawet hk450 kupilem (jeszcze nie zdazylem ulotnic). Jakos silniki macie Turnigy a nie Axi to co za problem w tej aparaturze widzicie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Kolejny ktory ma interes w tym co pisze.

Czyżby ? Nie zależy mi na sprzedaży tego radia bo go nie używam.

Miałem okazję kupić coś innego to kupiłem. Nawet nie wiem na 100% czy sprzedam.

Też znowu nie zachwalam ale ja bym nie latał na nadajniku który dopiero wszedł na rynek w dodatku obcy producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ceną to rzeczywiście. Nie wiem czemu ale ciągle przyjmowałem sobie do obliczeń 2,35 a nie 3,35.

Co do nadajników... Zdania jak zwykle podzielone. Jedni mowią, że jest sens iść w kierunku 2,4GHz a inni, że wolą stary i sprawdzony sprzęt. Widzę, że decyzja wcale nie będzie łatwa więc musze to dobrze przemyśleć.... w końcu 500zł i więcej piechotą nie chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dalem linki. Poczytaj.

 

Podzial jak zwykle jest ten sam. Ludzie ktorzy maja 35mhz zarzekaja sie ze to jest swietne, ludzie ktorzy zakosztowali 2.4 juz do 35mhz nie chca nigdy wracac. Ja mam 35mhz i 2.4ghz, 35 tylko ze wzgledu na FPV, latam caly czas na assanie. Rozmawiac w kolejnym temacie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te odbiorniki Turnigy i moduł 2,4 wyglądają mi na klony odbiorników i modułów Corony. A z Coroną nie mam dobrych doświadczeń (kiepska jakość i nie działający moduł mi się trafił). Tak więc jeżeli już ten nadajnik ktoś chce zaryzykować to proponowałbym z modułem Assana, który tak wszyscy chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzje tu na forum tego zestawu i podobno wcale nie jest zły, zasięg ponad kilometr itp. .

Zasiegiem akurat to sie nie kieruj, bo nie wiem czy jakies lepsze radio ma 100m zasiegu. Kazde ma ok 1Km (tak pisza przynajmniej) ale nikt nie wie czy tam gdzie latasz nie ma czegoś w ziemi, jakis zakłucen itp..... no i zadaj sobie pytanie czy rozpoznasz model i jak leci gdy bedzie od ciebie dalej niz 300-400m. Bedzie dobrze jak go wogóle zobaczysz na niebie.

Popieram przedmuwców - lepiej kupic firmowe 35mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmuwców - lepiej kupic firmowe 35mhz.

 

A ja sie z Wami posprzeczam. Latales na 2.4ghz ze mowisz ze lepiej kupic 35mhz?

 

Chcecie mi wmowic ze lepiej kupic odbiornik e-sky niz odbiornik 2.4ghz assana? (podobna cena)

 

ps. jeszcze musze sobie smycz Turnigy na Futaba zmienic bo ma lepszy jakosciowo napis i w ogole bede wtedy pro.

 

edit: aa, i wkrótce zaczne po miescie rozwieszac kartki zeby jakis spitfire'owiec z deagostini nie wlaczal aparatury w momencie gdy latam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wchodzimy w dyskusję co lepsze- 2,4 ghz czy 35 mhz. Zgadzam się z opinią kolegi bubu

Popatrz, że złe opinie 2,4 GHz wystawiają wciaż Ci, którzy mają starocie. A pamiętam namiętne dyskusje, gdy wchodził zakres 35 MHz. Było to samo.

 

Sam stałem przed wyborem, szkoda mi było radia które miałem. Wobec powyższego zakupiłem moduł Spektrum i subiektywnie stwierdzam - nie wyobrażam sobie już latania na 35 mhz. Bezdyskusyjnie w bieżącej chwili gdybym stanął przed zakupem zdecydowałbym się na np. Futabę T10C.

Wszystko co nowe jest niepewne, jednak stawianie się okoniem do nowinek technicznych cofało by nas do epoki kamienia łupanego.

A technologia 2,4 obroni się sama - zakłócenia zniwelowane do minimum, brak problemu z kanałami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z UH:

The misses (deduct one star):

IF YOU USE EXPO YOU CANNOT USE DUAL RATES!!!! Even 1% of expo disengages any dual-rate settings, even though the rate settings are still there on the screen. I was initially really disappointed about this, until I realised that I hardly ever use dual rates. If you depend on dual rates, this is a FATAL

Czy możecie to potwierdzić? Czytałem wyrywkowo opinie na temat tej aparatury, ale nikt inny nie wspomniał o tak istotnym defekcie (minusie). Jeśli to się potwierdzi to pewnie za jakiś czas wyjdzie poprawiona wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzje tu na forum tego zestawu i podobno wcale nie jest zły, zasięg ponad kilometr itp. .

Zasiegiem akurat to sie nie kieruj, bo nie wiem czy jakies lepsze radio ma 100m zasiegu. Kazde ma ok 1Km (tak pisza przynajmniej) ale nikt nie wie czy tam gdzie latasz nie ma czegoś w ziemi, jakis zakłucen itp......

 

Co ty za farmazony wypisujesz ? Oczywiscie kieruj sie zasiegiem - im wiekszy tym lepiej i stabilniej aparatura bedzie pracowac na malych odleglosciach - to oczywiscte nawet dla przedszkolaka .

Tu jest wlasnie empiryczny test zrobiony przez kolegow z forum taniej aparaturki z HK http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12795 , kilometr z palcem w uchu . Wystarczy czytac nasze forum :) .

A tu jest test naziemny aparatury 2,4GHz na 5,5km - dalej skonczyl sie zasieg video

.

Oczywiscie podobne zasiegi mozna tez uzyskac na 35MHz ale o wiele wiekszym nakladem sil i srodkow - o eliminacji zaklocen i stabilnosci sterowania nie bede wspominal zeby sie nie denerwowac .

 

 

Popieram przedmuwców - lepiej kupic firmowe 35mhz.

 

Kolego Major - powiem jedno - puknij sie mlotkiem w leb , bo nie masz kompletnie pojecia o czym piszesz (wiec moze nie pisz?) .

Pozatym "przedmuwca" - odmienia sie na mowa lub przedmowa - wnioski co do ortografi wyciagnij sobie sam :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że test dotyczy DX7, a ja akurat coraz poważniej myśle o DX6i która defacto jest na tej samej technologi tylko że ma jeden kanał mniej. Zasięg ok kilometra jest w 100% wystarczający, gdyż po 300m i tak nie widać czy model leci na nas czy nam "ucieka". Jestem ciekawy ile zasięgu ma zestaw DX6i + AR6200 DSM2.... Na HC z przesyłka ta aparatura wyniesie trochę ponad 600zł, więc myśle że się opłaca (a pewnie i tak można taniej ją dostać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż po 300m

 

Model 1,7m (moje RWD 5 [*] ) było widać z 600m "od bazy" gdy było na 150m w górze

 

Co nie zmienia faktu że kilometr i tak już wystarczy. Wiadomo że przy tego typu modelach dobrze mieć zapas i to spory. Mój modelik ma rozpiętość ledwie 100cm, następny pewnie też gdzieś tak będzie miał (chyba że jednak zdecyduje się na szybowca) więc kilometr stabilnego zasięgu wystarczy. Ta DX6i na pewno będzie miała więcej i wcale mi to nie przeszkadza :) Sprawdzał ktoś może zasięg tej aparaturki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś kształt majaczył w powietrzu, czy było widać na tyle konkretnie, że byłbyś w stanie kontrolować model?
Było widać w którą stronę leci i byłem w stanie kontrolować go. Odległość mierzona przez GPS w OSD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 1,7m (moje RWD 5 [*] ) było widać z 600m

A w jakim znaczeniu było widać? Jakiś kształt majaczył w powietrzu, czy było widać na tyle konkretnie, że byłbyś w stanie kontrolować model?

 

bo meteor ma mlode oczy i lepiej widzi :rotfl:

To Ty Ladziak sie nie dziw "dziadku" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to poważnie myślę o:

 

- Spektrum DX6i

- Graupner MX-12

- Hitec Optic 6

 

O DX6i sporo sie naczytałem - zniechęciły mnie problemy naprawdę sporej ilości osób z wariującymi potencjometrami... Wiem że niby tylko wadliwe serie mają takie kłopoty ale sam już nie wiem czy jest sens ją brać. W końcu ma to być aparaturka służąca parę ładnych lat. Co mówicie? A może jest jeszcze jakaś aparatura tak powiedzmy do ok 650zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.