Jump to content

AID ciekawa baza profili


Swift

Recommended Posts

Witam

Trafiłem niedawno na tą stronę:

http://worldofkrauss.com/

Od innych baz danych profili wyróżnia ją to, że oprócz współrzędnych, zawiera podstawowe dane aerodynamiczne i charakterystyki dołączone do każdego profilu - sekcja "Browse & Search". Ponad to sekcja "Compare", pozwala na porównanie charakterystyk wybranych profili. Sekcja "Templates" wykreśla profile przejściowe dla zadanego obrysu płata.

PP

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajna :)

CO prawda możliwości porównywalne z Profili, ale jakoś tak bardziej przejrzyście i przystępnie. Tylko te biegunowe trochę małe i szkoda, że nie da się powiększyć :/

Link to comment
Share on other sites

Pośrednio, wykresy daje się powiększyć, przez zapisanie obrazka (format png) na dysk i powiększenie i wyostrzenie. Ja używam do tego celu Irfan View.

PP

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Czesc,

 

zeby nie przedluzac spytam krotko:

Jaki jest wzor na przeliczenie grubosci profila? Poniewaz potrzebuje profil CLARK-Y 14,5% i 8% a to co znajduje to stnadardowa grubosc 11,73% potem 14%, 18%, 22%. Pomocy??? Bede bardzo wdzieczny za okazana laske :)

Jezeli chodzi o wykreslenie danego profila o odpoweidniej dlugosci to jest opisane tutaj: http://www.alehar.aplus.pl/artykuly_geometria_profilu.html natomiast dane tych paru grubosci profili ktore wymienilem sa np tutaj: http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/wiatr/prof_cxy/clark.html (oczywiscie zakladam ze te dane wymienione dla lopatek wiatraka sa tez odpowiednie dla zeberek skrzydla bo znalazlem tez taka stronke z profilami lotniczymi - niestety po radziceku :D - http://www.prz.rzeszow.pl/zbigklep/t_profile.htm i cyfry sie porkywaja, a moze i w tej z loatkami wiatraka sa dokladniejsze?)

 

Pytam - bo raczkuje :) wiec prosze o w miare jasna odpowiedz i nie praktykowania tzw "spychologii stosowanej"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Jerzy Markiton

Wszystkie współczynniki Yd i Yg przemnażasz przez współczynnik wynikający z różnicy grubości, Xd i Xg pozostawiając bez zmian. Np: profil 10%, do którego masz współczynniki potrzebujesz pogrubić do 12% - to wszystkie współczynniki Y z indeksem d i g przemnażasz przez 1,2.... Profil 8% chcesz pogrubić do 12% to wszystkie wartości Y mnożysz przez 1,5...

Sposób godny polecenia dla profili symetrycznych - nie ulega zmianie strzałka ugięcia. We wszystkich innych dostaniesz profil o zupełnie innych cechach aerodynamicznych. Czasami warto się nad taką zmianą zastanowić.

Pozdrawiam - Jurek

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.