Skocz do zawartości

Zakupy w HOBBYCITY


speed_spider

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
42-60 500kv chodzi jak marzenie

Rozumiem, że to nie silnik polecany do EG, a ogólna opinia? :-)

 

Do EG użyłem tego:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7075

 

Opis reszty setupu:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5250&postdays=0&postorder=asc&start=190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym kupić zbyt małego, moja kamera waży 150g. Apropo kamery, jest jakiś sposób by się wyzbyć zakłuceń obrazu... gdy włączam silnik to obraz zaczyna "falować". Narazie, co mi przyszło do głowy, to montować kamerę jak najdalej od silnika, ale to ma dużo minusów. Ale wracając do silnika, to może coś takiego: http://www.unitedhobbies.com/unitedhobbies/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8504&Product_Name=Turnigy_3632_Brushless_Motor_1200kv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednak mówisz, że idzie w pion, to wierzę... mam jeszcze nikłą wiedzę o modelarstwie więc zapytam: skoro przy 1kg idzie w pion, to przy "lekuchno" większej wadze 1,1kg, max 1,2 nie powinien mieć problemów by się wznieś do normalnego lotu, bo to też jest dla mnie istotne?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednak mówisz, że idzie w pion, to wierzę... mam jeszcze nikłą wiedzę o modelarstwie więc zapytam: skoro przy 1kg idzie w pion, to przy "lekuchno" większej wadze 1,1kg, max 1,2 nie powinien mieć problemów by się wznieś do normalnego lotu, bo to też jest dla mnie istotne?!

 

Musisz jednak w to uwieżyć :jupi:

w moim zestawie przy silnikach :

 

TR 35-36C 1100kv Brushless Outrunner (Eq: AXi 2814

TURNIGY AerodriveXp

 

Model: TR35-36C

Input Voltage : 7.4V~11.1V (2~3S Li-po)

Kv : 1100rpm/V } within 10%

Current capacity : 35A/30s

Dimentions : 35mm X 36mm

Shaft diameter : 4mm

Weight : 106g

Number of poles/magnets : 14

Recommended model weight : 1000~1900g

Power equivalent : .25 to .30 IC glow engine

Stator Dimentions: 28x14mm

Power: 400W+

 

lub

 

 

SILNIK RAY C3536/08

 

Silnik przeznaczony do napędu bezpośredniego mniejszych modeli samolotów i elektroszybowców

jako zastępstwo silników spalinowych o pojemności 2.5cm.

Oś silnika zamocowana jest na dwóch łożyskach kulkowych.

Silnik jest fabrycznie przygotowany do montażu "za wręgą",

jednak za pomocą opcjonalnego zestawu elementów można go zamontować rotorem do przodu.

Dane techniczne:

wymiary śr. x dł.: 35 x 36mm

średnica ośki: 4mm

zasilanie: 2-3 ogniw Li-xxx, 7-10 ogniw Ni-xx

waga: 110g

KV: 1000 obr/V

zalecane śmigła: 2S Li-pol 11x6, 3S Li-pol 9x6

moc max: do 400W

obiążenie max: 30A/60s

zalecany regulator: 25A

zastosowanie: modele trenerków i elektroszybowców do 1500g, akrobaty do 1100g, akrobaty 3D do 1000g

 

 

i śmigłach 10x6 + 2350mAh+40A regiel idzie pionowo w górę :]

 

jak znajdę filmowca to pokażę wam co EG PRO potrafi w takiej konfoguracji heheh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do normalnego lotu stosunek masy do ciągu 2:1 jest już wystarczający(oczywiście uogólniając). Mnie najlepiej lata się 1:1, zwykle na pół gazu. Zapas ciągu jest wystarczający na nieoczekiwane sytuacje.

Edit:

Ładziak był szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przesyłka zostanie oclona i opodatkowana jak wygląda sposób poinformowania odbiorcy o tym? czy przesyłkę otrzymamy dopiero jak to opłacimy ? gdzie taki podatek i cło sie opłaca?

 

Zazwyczaj:

 

1/ pismo z poczty ew. z Urzędu celnego z prośbą o podanie wartości zamówienia, ew. kwoty przelewu za towar

2/ wysyłamy stosowne pismo

3/ czekamy

4/ paczka przychodzi pocztą / kurierem za pobraniem - płacimy owe koszty cła/Vatu/kosztów odprawy

 

5/ cieszymy się z towaru ( czy aby napewno ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś co dorosły człowieku, że od 5 lat jesteśmy w UE?Może się obiło o uszy.

Dziś w radio dawali kwiatki z egzaminy maturalnego Wiedzy o społeczeństwie, to tak a'propos. Do Unii młodziaki zapisali Australię ;-)

 

Sprowadzając towary z obszaru UE płacisz - VAT w miejscu zakupu. Nie ma opodatkowania związanego z przekraczaniem granicy. Obowiązuję wspólny, europejski obszar celny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś co dorosły człowieku, że od 5 lat jesteśmy w UE?Może się obiło o uszy.

Dziś w radio dawali kwiatki z egzaminy maturalnego Wiedzy o społeczeństwie, to tak a'propos. Do Unii młodziaki zapisali Australię ;-)

 

Sprowadzając towary z obszaru UE płacisz - VAT w miejscu zakupu. Nie ma opodatkowania związanego z przekraczaniem granicy. Obowiązuję wspólny, europejski obszar celny.

 

czepiasz się mnie.. :rotfl:

w dzisiejszych czasach juz niezdziwiło by mnie nic .. a napewno sytuacja w której jakiś nadgorliwy celnik cło chciałby nałożyć...

 

a tak juz wiem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka

 

W HC chyba lubią jak się ich upomina i pośpiesza :) Kilka dni temu zamówiłem parę gratów i oczywiście tradycyjnie status "Procesing" wczoraj napisałem maila w stylu "co jest kurde chłopaki?" i dziś rano patrzę status "shipped" :jupi: wcześniej jak u nich zamawiałem to ZAWSZE musiałem na chat'ie kogoś "bacikiem posmagać" żeby się wzięli za robotę :) Ja wiem że u nich inaczej czas płynie ale kurde u nas sezon w pełni!!! Choć swoją drogą to i tak się ciesze że ten sklep nie jest w Indonezji :) wtedy już byśmy mieli naprawdę przerąbane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.