Skocz do zawartości

Co do akrobacji precyzyjnej?


Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem! :wink:

 

Jako, że zbliża się nieuchronnie straszna data, kiedy się stanę już stary i zgrzybiały, to pomyślałem, że trzeba sobie jakoś to osłodzić. Z początku chciałem kupić jakiś high-endowy płacik do DLG, ale stwierdziłem, że i tak robię lepsze, więc nie warto, później myślałem na helikiem, ale tu się bałem o części zamienne. No i tak dumałem, aż oblatałem Caro. Ten malutki modelik uświadomił mi, że chcę mieć model do szybkiej i precyzyjnej akrobacji.

No i po praktycznym zarwaniu dzisiejszej nocki wyklarowały mi się jakieś założenia.

Po pierwsze model powinien dać się napędzić za pomocą 4s A123 2200mAh (Li-Polki mi mocno obrzydły czasy ostatnimi). Czyli w zasadzie można liczyć na około 500W mocy (tzn wiem, że taki pakiet potrafi więcej, ale ja nie robię rakiety coby silnik 2 minuty pracował).

Kolejnym założeniem jest to, że model powinien być mimo wszystko drewniany (pianki się jednak gną, przy szybszym akro, niestety) i najlepiej jako KIT.

Niestety mimo długich poszukiwań, to udało mi się znaleźć jedynie Sereno, rodzimego Artexu. Z tym, że panuje tu absolutny brak filmów z tym modelem na You Toubie. Jedyny film jaki udało mi się znaleźć, pokazuje lot w kółko przy silnym wietrze.

Aż tak ten model jest niepopularny?

 

Macie Koledzy jakieś inne propozycje poza Sereno, lub jakieś opinie na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Niestety, cena mnie powaliła :(

A szkoda, bo wygląda bardzo fajnie (no może poza faktem, że nie ma nigdzie różowego koloru. Co to za akrobat bez jaskrawego różu w ubarwieniu?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Gdzieś w Nysie jest Ferrat II - model spełniający Twoje założenia. Ładniejszy i lepiej latający ciężko będzie znaleźć..... Do wykończenia. Popytaj znajomych.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko to ARF'y :(

 

A ja mam ochotę nie tylko latać, ale i trochę pyłu naprodukować.

Gdybym się bawił zawodniczo w akrobację, to brałbym któryś z tych modeli, a tak to pewnie i tak nie ujrzę różnicy między modelem Artexu, a innymi.

Niemniej wciąż czekam, a nuż ktoś zna jakiś inny kit z modelem tego typu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

To plan i Ferrata, prototyp był całobalsowy, dopiero JR dorobił do niego laminatowy kadłub. Plan jest na sieci. Jak nie znajdziesz to daj adres mailowy.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jurku-nie w Nysie,a w Prudniku :mrgreen: pomyłka o jedyne 20km :P .Raczej nie spieszy mi się by się go pozbywać bo jest naprawdę prześliczny,ale nadal nie znalazłem sposobu na konwersję na spalinę,jak nic nie wymyśle chyba pójdzie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko to ARF'y :(

 

A ja mam ochotę nie tylko latać, ale i trochę pyłu naprodukować.

Gdybym się bawił zawodniczo w akrobację, to brałbym któryś z tych modeli, a tak to pewnie i tak nie ujrzę różnicy między modelem Artexu, a innymi.

Niemniej wciąż czekam, a nuż ktoś zna jakiś inny kit z modelem tego typu :)

 

Proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja bym zaproponował coś takiego pod zasilanie 4S LiFe . :

 

http://www.modelarnia.pl/sklep/index.php?p2033,explosion-f3a-arf-black-horse

 

Lub Sereno Artexu , jeśli ma być budowane od podstaw , lub ewentualnie Katanę Artexu , w której można skrócić lotki . Modele Artexu wychodzą znacznie lżejsze niż gotowe ARF ze sklepu .

Jest jeszcze 3 opcja . Zasilanie 5S LiFe i model o rozpiętości 140-150 cm .

 

Vanquisch lata fajnie , ale nie z ciężkim pakietem jakim jest 4S LiFe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie interesuje model o takich charakterystykach. Znalazłem jeszcze Astera (rozp. 1,4 m) z planów w Modelarzu i mały model Jelly Bean z rcgroups :

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?p=7762843

 

Jest jeszcze model Graupnera "Quirli"

http://www.cyber-fly.pl/produkt-792.html

Czy "Saphira:

http://www.cyber-fly.pl/produkt-782.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.