Jump to content

Nieuport 11


Irek M
 Share

Recommended Posts

Postanowiłem, że zamiast wklejać fotkę to tu , to tam stworzę wątek o budowie mego " Bebe" 11. Jest pare fotek na rożnych etapach budowy więc może komuś przyda się na przyszłosć. Teraz przedstawiam widok obecny - mało różniący się od wcześniejszego.

 

nieuport11039ot4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Skala 1/7 czyli ok 107cm rozp górnego płata, dolny chyba 4cm mniej. Waga w najgorszym wariancie to ok 1400g (łącznie z ok 200g balastu na nosie) Jednak z tą wagą to nie problem bo miałby wtedy obciazenie powierzchni ok 45g/dm czyli ok.

Silnik to niestety nie Axi tylko jego tańsza podobizna :lol: Tower Pro 2915-35 - chyba dobrze zapisałem - na 3s ponad 1kg ciągu na śmigle 11x6.

System pull-pull działa, zastanawiam się nad amortyzacją podwozia - narazie nie bedę robił.

 

nieuport11046kh0.jpg

 

A to zupełne poczatki...

 

nieuport11011af8.jpg

 

nieuport11001yh6.jpg

Link to comment
Share on other sites

no musze przyznacz ze ladne, ja jakos jeszcze nie doroslem chyba do tego typu modeli mimo ze czuje sie na silach zarowno wykonawczo jak i pilotazowo po prostu jakos nie czuje potrzeby posiadania takiego cacka :D

Ale zdecydowanie mi sie bardzo podoba :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przedstawiam próbę ciągu silnika TP 2915-35 na śmigle APC 12,25x3,75 i pakiecie 3s

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-262332460244359897

 

Z ciągu jestem całkowicie zadowolony gdyż producent podał iż na 4s i śmigle APC 11x6 E osiąga ciąg 1,5kg przy 22A. Model jak na filmie waży 1400g. Na śmigłach APC 11x6 i 12x8 Master AirScrew ciąg był nieco słabszy.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest murzyn ( nie jestem rasistą ). To je pilonik który po loach się zabrudził spalinami ;) Bywało tak że pilotniki w I wojnie światowej letko osmaleni wracali z miji bojowych :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Model raczej bardzo ciężki ale silnik mocny i czuć w ręku jego moc na maxa. chcialem dziś sprawdzić raczej rozbieg jego i łatwosc poderwania, jednak po zmontowaniu wszystkiego odkleiły się cieżarki doważające. W tej sytuacji musiałem uwazać by model nie oderwał się od ziemi w czasie kołowania. W sumie po ok 5 m poczułem że odrywa się więc szybka reakcja i zostal na miejscu. Adam robił filmik z kołowania ale nie wiem czy coś z tego będzie widać.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was pinned and unpinned
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.