Skocz do zawartości

Rasowy akrobat


Janusz P.

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem w realu - było naprawdę warto (choć zmarzłem na kość)

 

Dokładnie jak piszesz, zmarzliśmy na kość, ale warto było popatrzeć w realu, na filmie to już nie to samo.

 

Chociaż te ujęcia z wnętrza kabiny ciekawe, widać po twarzy jakie "fajne" przeciążenia działają na pilota, a wydaje się, że niby nic, parę beczek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.50 minuta - leci po lini prostej lecz ,, bokiem'' - czy ta figura się jakoś nazywa ? można ją chyba wykonać tylko dużym ,, modelem'' ? (moment bezwładności ) ? jeżeli tak to jak ? taki ,, zboczony'' harier :P

 

Jak się nazywa nie wiem :) Natomiast wiem że ta figura nie jest wymagająca dla modelu i wiele konstrukcji to wykona - na pewno nawet niektóre trenerki :)

 

Wymaga jednak ćwiczeń - Na tym filmie próbuję coś podobnego wykonać nie dużym modelem klasy 40 (0:50, 4:44, 5:52, 10:23... minuta filmu) wiadomo że nie wiele jeszcze to ma wspólnego z oryginałem przecież wszystko musi dziać się niżej i przede wszystkim równo :) No ale kiedyś będzie bardzo podobnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to figura nazywająca się trawersem. Piloci akrobacji popatrzyli ją od szybowników i pilotów awionetek - w oryginale była używana do redukowania wysokości przy lądowaniu. Od wersji pierwotnej różni się tylko tym, iż dodaje sie przy niej gazu aby był to lot poziomy a nie na opadaniu. lotki ida w jedną stronę, kierunek przeciwnie i operując gazem i wysokością utrzymujesz prędkość i poziom.

 

A co do filmu widziałem lepsze popisy - np. na własne oczy lot petera beshenego (nie wiem dokładnie jak to sie pisze:) ), na pikniku lotniczym w krakowie (chyba 2007)

 

EDIT - poprawiłem skoro tak mówisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem i widziałem i szczerze mówiąc to co Jurgis pokazał na tym pikniku to nic w porównaniu z tym co pokazał chyba w 2006 roku w Krakowie na samolocie JUKA

(Ly-JKA można wpisa na gogle i znajdzie po numerze rejestracyjnym) ... naprawde robi wrażenie acz kolwiek ten pokaz w Bielsku też był niezły...

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leci po lini prostej lecz ,, bokiem'' - czy ta figura się jakoś nazywa

 

Super to wygląda, mam takie ujecie na filmie (troche nieaktualny - Góraszka ubiegły rok), ale ten moment (lotu bokiem ) specjalnie spowolniłem... Na żywo wygląda to 100 razy efektowniej. Jurgis chyba lubi latac bokiem, co pokazy, pikniki demonstruje tą figure(?)...

 

http://www.youtube.com/watch?v=3ZUPPklMORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oryginale była używana do redukowania prędkości przy lądowaniu.

Wysokości.

 

Przeglądając internet natrafiłem na

filmik. 35 sekunda filmu pokazuje chyba manewr trawersu :) widoczna utrata wysokości, wszystko po awarii silnika, na dwupłacie i w czasach gdzieś I wojny światowej :) .... nie wspomnę że pilot poradził sobie w tej sytuacji całkiem nieźle ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie wspomnę że pilot poradził sobie w tej sytuacji całkiem nieźle"

 

Ten "pilot" to Ernest Udet niemiecki mistrz akrobacji, pilot ktory pokazami akrobacji otwieral olimpiade w 1938 r. Nawiasem mowiac samolot na ktorym latal ( kiedys kadlub ale moze teraz juz caly samolot bo byl w fazie odbudowy) jest w muzeum lotnictwa w Krakowie; Skonczyl zycie samobojczo , gdy zarekomendowal bodajze meserchmita 410 a ten nie spelnil pokladanych w nim nadziei. Honorowy facet byl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjnie ta figura nazywa się ześlizg i można ją zobaczyć na każdym lotnisku szybowcowym, szczególnie gdy odbywa się szkolenie podstawowe - wtedy z trafianiem w pas bywa różnie i ta figura w wykonaniu instruktora ratuje tyłek ucznia przed dźwiganiem ogona szybowca przez całe lotnisko :D . Mi raz instruktor nie uratował i kolejne lądowania były już baaardzo celne :P .

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ze%C5%9Blizg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.