Skocz do zawartości

An-2 projekt Marka


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

... samolotów które wniosły znaczący wkład w "Polskie lotnictwo" ... polski Fiat 126p - też nie polski

i to jest prawda ostateczna, zgadzam się w 100 %, a moje poprzednie wypowiedzi proszę potraktowac w konwencji żartu, ano samo życie ...

 

bo przecież:

polka, to taniec czeski,

pierogi ruskie, są robione w polskie,

zupki chińskie sa z Radomia,

i tylko kapusta jest włoska z Włoch (tych pod Warszawą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Panowie, moj egzemplarz "antka w zaby" dotarl do mnie :lol: . Dzieki Mareczku, super.

Powiem szczerze, latwiej i szybciej bylo podjac decyzje o malowaniu oryginalu niz teraz o rozpoczeciu budowy tego modelu :roll: :roll:

Na "szczescie" jeszcze nic nie mam, lacznie z wiedza, ale idzie zima :twisted:

Szybowce zaraz ida do hangaru wiec i kasy na wyposazenie antka bedzie mozna ciut "zorganizowac".

Zastanawiam sie tylko czy odwaze sie poleciec :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz "w żabki" również dotarł zgodnie z deklaracją Marka.

 

Miło jak się nabywca przekona, że towar zakupiony odpowiada zapewnieniom Sprzedawcy i oczekiwaniom Nabywcy.

 

Gratulacje Marku!

 

Jedyne co mnie martwi to świadomość, że chyba będzie musiał nieco poczekać na "długie, zimowe wieczory". :(

 

pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Melduję, że dotarło do mnie pudło z "Żabami" :) Dzięki!

 

Jako, że jeszcze jestem w trakcie kończenia poprzedniego projektu (F-16, który czeka na wyważenie i oblot) AN musi chwilę zaczekać.

Otworzyłem tylko karton i... zatkało mnie.

To ma być "domowa" produkcja tak?

Wiele achodnich czy chińskich ARF nie jest tak opakowanych :)

No i nie widziałem, by któryś miał w zestawie farby :)

 

aa.. Marku, dzięki za umieszczenie "mnie" w instrukcji ;)

 

Jak tylko uporam się z F16, napiszę tu coś o Antku. Fotki, oczywiście, też będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

t i ja dodam coś od siebie. Na śmierć zapomniałem o tym temacie. An2 " łaciaty" dociera, śliczne pudełko z kalkomanią:) jak otworzyłem prawie się popłakałem, spodziewałem się odrobiny części, a tu multum! Pięknie! Ślicznie! Model w budowie aktualnie kończę zabawę z wręgami kadłuba, niedługo zacznę okładanie go poszyciem, swoją drogą nawet zestaw extrima nie wywołał u mnie takiego banana na buzi:)

przy okazji, kontakt z tobą Marku i interesy to czysta przyjemność:)

ps.:może by pomyśleć o tym aby śmigło było w zestawie? można wtedy podnieść cenę;)

pozdrawiam

ps2.: dziękuję za umieszczenie mnie na stronie:) fajnie jest być częścią tej "populacji':)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałem parę fotek z budowy kolejnego An-tka

 

to będzie Olsztyn 2000 by mRqS :)

 

myślę że sam coś o nim tez napisze - apóki co - kilka fotek

 

(jestem pod wrażeniem "czystości" wykonania - praca wzorowa

zob. na przykład przejście stat. pion - kadłub

o to właśnie chodziło! :)

 

http://picasaweb.google.com/1marekR/An22000ByMRqS?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, dzięki za uznanie :)

 

Ot, takie tam dłubanie :)

Jak zapewne wszyscy zauważyli, trochę zmieniłem "konstrukcję".

U mnie wszystkie krawędzie (natarcia i spływy) będą zaokrąglone (co już widać na fotce steru kierunku).

 

Poza tym, model będzie trochę doważony i dostanie mocniejszy napęd (Dualsky 2830c).

Obecnie prace posuniete są trochę dalej. Lada dzień podrzucę Markowi kolejne fotki (czasami brak...czasu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podeślę Markowi nowe fotki.

Płaty doczekały się kolejnej modyfikaji. Wszystkie krawędzie (włącznie z lotkami i końcówkami płatów) są zaokrąglone. Dodatkowo, tak jak w oryginale, górne płaty w miejscu mocowania do kadłuba wystają trochę ponad kadłub (widać to na poniższej fotce). Dorobiłem zaokrąglenia w tych miejscach.

264341.4.jpg

 

Usztywnię też dolne płaty dodatkowymi listwami węglowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, w sumie większych rewolucji już nie przewiduję :)

Oświetlenie? Fajny bajer :) Nie mam, niestety, czasu na dodatkowe kombinowanie (chociaż z pewnością będzie to ładnie wyglądało).

Zrezygnowałem też z klap. W sumie to nawet bym je zrobił, ale zabrakło mi serw :)

 

Samo zaokrąglenie krawędzi jest proste do wykonania. Robi się to tak, jak Marek opisał w instrukcji w przypadku steru kierunku. Ja się po prostu zapędziłem i zrobiłem tak ze wszystkimi krawędziami ;) Najlepszy do tego jest klej kontaktowy: Hermol, Uhu Power lub Pattex Moment. Po wycięciu w krawędzi trójkątnego klina, smarujemy jedną stronę klejem. Ściskamy na moment by klej przeszedł też na drugą powierzchnię i czekamy aż przeschnie (5-10 minut). Po tym czasie wystarczy ścisnąć na chwilę krawędzie. Klej natychmiast łapie i krawędź jest wstępnie zaokrąglona. Wstępnie, bo pozostaje ostry brzeg. Teraz wystarczy na całej długości nacisnąć linię klejenia aby się lekko wgniotła, dając okrągłą, gładką krawędź.

Fotki lepiej to zobrazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, dzięki za info. Myślę, że warto popracować na tymi drobiazgami żeby dodać jeszcze trochę dodatkowego uroku temu fajnemu projektowi. A jak robiłeś zagięcie wewnętrznych końcówek płata górnego?

 

Trzymak kciuki za szybkie i pomyślne ulotnienie.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

prace nad modelem ida powoli i mozolnie, jak to ujal jeden z kolegow ''czasami brak czasu''

Model ma juz oklejony kadlub, wyglada przeslicznie, brak kleju i delegacja do Berlina sprawila zastoj w pracach, po weekendzie mam zamiar posunac sie dalej i skleic na dzien dobry oslone silnika, i statecznik poziomy, jak dobrze pojdzie do konca tygodnia model winien byc ukonczony w 80%. Czekam na smigielko i silnik z reglem od Marka,

Pozodraiwam.

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow pisze z komorki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raduje się dusza! :)

 

mRqS nie zasypia gruszek w popiele!

właśnie dostałem od niego następną serię zdjęć z budowy jego egzemplarza

 

m.in. takie:

_DSC5203.JPG

 

_DSC5205.JPG

 

to jest dopiero wykonanie! super!

nie mogę się doczekać końcowego efektu: z retuszami, drobiazgami etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.